Bekir Bozdağ; Adalet Bakanlığında 7816 personel meslekten ihraç edildi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada tarafsızlığını yitiren, belirli bir zümreye hizmet eden hakim ve savcıların meslekten ihraç edildiğini ifade etti. Bozdağ açıklamasında FETÖ ilişkisi nedeniyle Adalet Bakanlığından ihraç edilenlerin durumları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bekir Bozdağ; Adalet Bakanlığında 7816 personel meslekten ihraç edildi

Bekir Bozdağ; Adalet Bakanlığında 7816 personel meslekten ihraç edildi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ FETÖ soruşturmalarında meslekten ihraç edilen hakim ve savcıların durumları hakkında açıklamalarda bulundu. Bozdağ açıklamasında tarafsızlık ve ihanet vurgusu yaptı. FETÖ kapsamında meslekten ihraç edilen Adalet Bakanlığı personelinin tarafsızlığını kaybettiğini, FETÖ denilen örgüte hizmet etmeye başladığını açıklayan Bozdağ 3 bin 581 hakim ve savcının meslekten ihraç edildiğini ifade etti.

7816 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

İhraç edilenlerden 3 bin 581 kişinin hakim ve savcı geri kalanın ise yardımcı personel olduğunu açıklayan Bozdağ, devletine ve Anayasaya sadakatini kaybederek, bağımsızlık ve tarafsızlığını yitirmiş kişilerin Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmasının mümkün olmadığını, ilgili kişilerin FETÖ’ye hizmet ettiğini açıkladı. İhraç edilen yargı mensuplarının milletin ve devletin yargısını FETÖ yargısına dönüştürmeye çalıştıklarını, devlete sadakatlerinin kalmadığını ifade eden Bozdağ, 4 bin 235 yardımcı personel, 3 bin 581 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi açıklamasını yaptı.

ADLİ ZAMAN YÖNETİMİ PROJESİ

Adalet Bakanlığı olarak Adli Zaman Yönetimi Projesi’ni kısa bir süre içerisinde faaliyete geçireceklerini belirten Bozdağ, projenin faaliyete geçmesi ile birlikte yıllar süren davaların, mahkemelerin ortadan kalkacağını vurguladı. Kabul edilebilir bir süre içerisinde tüm yargılamaların yapılacağını ve davaların sonuçlanacağını açıklayan Adalet Bakanı, tüm davaların tahmini olarak bitiş tarihinin de bu sayede önceden belirlenmiş olacağını belirtti.

Yargıtay’a ya da Danıştay’a gidecek dosyanın ne zamana akdar görüşülüp karar verileceği hususunda bir belge düzenleneceğinin altını çizen Bozdağ, bu sayede dosyanın bitiş tarihinin de bilineceğini açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. buyuk is basardin sayin bakan bravo!!! buyuk adamsin vesselam!!! gelecegin dunya liderisin.

  2. Fettullah gülen bu ülkenin yetiştirdiği en değerli kışıdır diyen adalet bakanı Sayın Bekir Bozdağ…Sosyolog olarak çalıştıgım bakanlığınızda beni ihraç ettiniz…vicdanınız rahat mı? Adalet istiyorum…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM