Bekir Bozdağ AİHM başkanı ile görüştü, Bozdağ Raimondi görüşmesi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile AİHM Başkanı Guido Raimondi Strazburg’da bir araya geldi. Bozdağ ile Raimondi görüşmesinin detayları merak edilirken görüşmenin ana konusunun kamudan ihraçlar ile haklarında KHK ile işlem yapılanların AİHM itirazları olduğu tahmin ediliyor.

Bekir Bozdağ AİHM başkanı ile görüştü, Bozdağ Raimondi görüşmesi

Bekir Bozdağ AİHM başkanı ile görüştü, Bozdağ Raimondi görüşmesi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Guido Raimondi Strazburg’da görüştüler. Görüşme öncesi gazetecilerin görüntü almasına izin verilirken görüşmeye basın mensupları alınmadı. Bekir Bozdağ ve Guido Raimondi  görüşmesinin bir saate yakın sürdüğü belirtildi.

BASINA KAPALI GÖRÜŞME

AİHM binasında yapılan görüşme basına kapalı yapıldı. Bozdağ Raimondi görüşmesinde Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Yüksek Müşavir Bilal Çetin, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Harun Mert, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İnsan Hakları Daire Başkanı Hacı Ali Açıkgül de yer alırken AİHM Başkanı ve Adalet Bakanı arasında yapılan görüşme detayları hakkında basına açıklama yapılmadı.

İHRAÇLAR VE AİHM BAŞVURUSU

FETÖ soruşturmaları sonucu meslekten ihraç edilen binlerce kamu personeli ile haklarında KHK ile işlem yapılan kişi ve kurumları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yaptıkları başvurunun on binleri bulması son günlerde çok konuşuluyordu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile AİHM Başkanı Guido Raimondi arasında yapılan görüşmenin ana konusunun bu olduğu düşünülüyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdag ile beraberindekilerin Strasbourg’da yarın da çeşitli temaslarda bulunacağı açıklanırken, AİHM ile yapılacak olası bir görüşmenin de kapalı kapılar ardında yapılacağı belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

12 yorum

 1. Aihm nin resmi basın sitesinde detaylı açıklama var özetle diyorki eğer komisiyon iyi işlemezse ve aym kısa sürede karar vermezse biz aihm olarak başvuruları değerlenfirmeye alacağız.buyrun link çevirip okuyun.
  coe.int/en/web/portal/-/press-statement-by-secretary-general-thorbj-rn-jagland-on-the-occasion-of-the-visit-of-mr-bekir-bozdag-minister-of-justice-of-turkey

 2. Utanmadan yalan dolan oyalama ALLAH bunların eline düşünmesin ilk ihraç edilenlerin çoğunluğu kesinlikle bu örğütün hain olduğundan haberi olmayan gizli kapaklı işi olmayandır. Gerçek hainler örgüt militanı olanlar yeni ortaya çıkıyor. İlk günlerde masum görünen gizlenenler şimdi ortaya çıkarılıyor. Bakan devlete sadakatı bahane ediyor saçma sapan gerekçe uydurmaya çalışıyor. O da haklı koltuk sevdası.

 3. Keşke burda söylediği sucsuz lari attık ifadesini orda da söyleme cesaretinde bulunsaymis

 4. hani komisyon kurulmuştu? içerde kuruldu de milleti kandır dışarda daha kurulmadı kurulacak de… nasıl bir yalanın içindesiniz siz yahu. Allah büyük Allah Kerim. sizi Allah’a havale ettik. düpedüz yalancısın adaletten bihabersin bakan bey.

 5. Benim bu saatten sonra Hükumete zerre güvenim kalmamıştır. Beni kripto görüp sesimi duymayan iktidara bundan sonra hiçbir desteğim de olmayacaktır. 49 yıllık ömrümde böyle vefasızlık ne gördüm ne yaşadım. Yıllarca AKP’ye söven insanlara buğz ettim. Şimdi anladım ki yanlış olan benmişim. Sayın idarecilerimiz FETÖ düşmanlığı size “BİRİLERİNE OLAN KİNİNİZ SİZİ ADALETTEN AYIRMASIN” düsturunu unutturdu. Sizin ayağınız da burada kaydı. Şimdi yalpalama ve savrulmalar başladı. Bakalım bu işin sonunda ne olacaksınız. AKP’nin en büyük korkusu MİLLETİN DESTEĞİNİ yitirmesidir. İnşaallah o günleri de göreceğiz. AKP tabanı Mağduriyet konusunda biraz sağduyulu hareket etse, en azından aile içerisindeki mağdurlarına sahip çıksa bugün OHAL Komisyonu safsatası diye bir saçmalıkla gündem meşgul edilmezdi. İhraçların büyük çoğunluğu görevlerine iade olur bu huzursuzluk da ortadan kalkardı. Size en iyi tokat milletin sizden desteğini çekmesi olacaktır. Allah’ım bana o günleri görebileceğim kadar ömür nasip et, AAAAAAAMİİİİİİN…

 6. Komisyonu kuracaktik hava musait degildi baska isimiz vardi magdurlarin cani ciksin agac koku yesinler beklesinler demistir

 7. Arkadaslar daha once basvuru sayisi ne kadar fazla olursa Aihm bunu dikkate alacaktir demistik aynen oyle oldu bizi oyalayabilirer belki ama Aihm e ne soylediler acaba?

 8. insallah bi baski gelirde hukumet adaleti hatirlar.sucsuzlarida attik diyen bir adalet bakani var bu ulkede.sozun aklin vicdanin bittigi nokta

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM