Bekir Bozdağ OHAL inceleme komisyonu kararları hakkında açıklama yaptı

OHAL işlemleri inceleme komisyonunda ilk kararların çıkmasına az bir süre kaldı. Komisyon kararları hakkında en son açıklama Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan geldi.

Bekir Bozdağ OHAL inceleme komisyonu kararları hakkında açıklama yaptı

Bekir Bozdağ OHAL inceleme komisyonu kararları hakkında açıklama yaptı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ katıldığı televizyon programında gündemle ilgili açıklamalarda bulunurken OHAL işlemleri inceleme komisyonu başvuruları sonrasında komisyondan ilk kararların önümüzdeki günlerde çıkacağını belirtti. Komisyonun ilk kararları hakkında açıklama yapan Bekir Bozdağ OHAL komisyonu yetkililerinden aldığı bilgiyi aktardı.

KASIM AYI SONU ARALIK AYI BAŞI

Rıza Sarraf davası, cam filmi gibi gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunan Bozdağ, OHAL inceleme komisyonu kararları ne zaman verilmeye başlayacak sorusunun cevabını da verdi. Bozdağ açıklamasında OHAL işlemleri inceleme komisyonu kurul başkanından aldığı bilgi çerçevesinde komisyondan ilk kararların Kasım ayı sonunda Aralık ayı başında çıkmasının beklenildiğini ifade ederken “Kasım ayı sonu, aralık başı muhtemelen ilk kararlar verilmeye başlanacaktır” açıklamasında bulundu.

102 BİN BAŞVURU BEKLİYOR

OHAL işlemleri inceleme komisyonu başvuruları sonrasında 103 bine yakın başvuru komisyon tarafından incelenecek ve karar verilecek. FETÖ kapsamında meslekten ihraç edilen kamu personelleri arasında ağırlıklı olarak MEB personelleri de yer alırken sendika üyeliği başta olmak üzere binlerce öğretmen meslekten ihraç edilmişti. Geçtiğimiz aylarda komisyondan ilk kararların Kasım ayı başında çıkacağı belirtilmiş ancak geçen zamanda komisyon kararlarının Kasım sonuna kaldığı bilgisi basında yer almıştı.

OHAL inceleme komisyonu ile ilgili video;

OHAL inceleme komisyonu kararları hakkında son açıklamada Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan gelmiş oldu ve Bozdağ belirttiğimiz üzere komisyondan ilk kararların birkaç hafta içerisinde verileceğine işaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. Yazmayım diyorum ama artık içime sığmıyor, tutamıyorum! Bizimle dalga mı geçiyorlar, nedir? Komisyonun kurulup başvuru almaya başlaması için ite kaka 6-7 ay geçti.2 ayda ( Temmuz Eylül ) başvuru süresi verildi. Bu arada komisyonun çalışıp çalışmadığını bilen de yok! Sonra ilk karar Kasım başında olacak söylentisi yayıldı, komisyon çalışıyor algısı verildi!.. Şimdi de “MUHTEMELEN” Kasım sonu Aralık başına kaydı o çooook beklenen açıklama! Komisyon haklı haksız diye karar vermekte zorluk çekiyor olmalı:((( Acele etmeye gerek yok canım nasılsa zamanımız çooooooook! Biz bekleriz ne de olsa! Bu arada çalınan ömrümüz, zamanımız hiç de önemli değil zaten! Ne olacak ki; bir özür dilerler, pardon derler, biz de affederiz… Bu kadar kolay işte!..

    • Çok haklısın kardeşim, aynen katılıyorum. Ama onların unuttuğu, bizim ise sırtımızı dayadığımız ve her şeyi havale ettiğimiz Allah var.

  2. merhametin zerresi yok sizde sacma sapan sebeplerden yiktinz yuvamizi merhamet etmeyen sizlere diyecegim

    Allahinizdan bulun

  3. Şu hayatta Allah tan başka, ondan ümit etmek, ondan adalet beklemekten başka her şey boşmuş. Merhametli olmak müslümanım deyen herkesin boynunun borcudur..Allahım halimizi sana arz ettim, arşın duyar, haksızlık karşısında susanlar duymasa da..Zerre hainliği olanı Allah kahretsin, ve inşallah kıyamet çok çabuk hatta bu Komisyonun kararından önce olsun. Peşin peşin yargılanan benim ve herkesin kalbimdekileri Mahşer görsün. Amin..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk