Bekir Bozdağ; OHAL komisyonu başvuruları dosya üzerinden incelenecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan son açıklamaya göre OHAL inceleme komisyonu, komisyona yapılan başvuruları dosya üzerinden inceleyecek. OHAL komisyonu çalışma esaslarının belirlendiğini belirten Bozdağ, komisyon başvuruları incelerken dosya üzerinden inceleme yapacak dedi.

Bekir Bozdağ; OHAL komisyonu başvuruları dosya üzerinden incelenecek

Bekir Bozdağ; OHAL komisyonu başvuruları  dosya üzerinden incelenecek

685 sayılı KHK ile kurulması kararı alınan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine göre 23 Şubat 2017 tarihine kadar kurulmalıydı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamaya göre OHAL komisyonu kurulması ve OHAL inceleme komisyonu üyelerinin seçilmesinin gecikmesinde referandum etkili oldu. OHAL inceleme komisyonu hakkında yaklaşık iki aylık süreçte yetkililer tarafından farklı farklı açıklamalar yapıldı. OHAL komisyonu kuruldu diyen de oldu, OHAL inceleme komisyonu başvuruları almaya başladı açıklaması yapan da oldu. Son açıklama ise Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan geldi.

KOMİSYON BU HAFTA YA DA SONRAKİ HAFTA

Habertürk’ün haberinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapıldığı belirtilen açıklamada OHAL inceleme komisyonu bu hafta içerisinde kurulacak bilgisi yer alırken, Adalet Bakanı Bozdağ memleketi Yozgat’ta yeni açıklamalarda bulundu. Yozgat’ın Aydıncık ilçesi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Bakan Bozdağ etkinlik öncesinde gazetecilerden gelen soruları yanıtlandırdı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ OHAL inceleme komisyonu ne zaman kurulacak sorusuna verdiği cevapta OHAL komisyonunun bu hafta ya da en geç sonraki hafta kurulacağını vurguladı.

İNCELEMELER DOSYA ÜZERİNDEN YAPILACAK

Bu hafta veya gelecek hafta kurulacak olan OHAL komisyonunun kurulması ve çalışma esaslarında son noktaya gelindiğini açıklayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, komisyonun kurulmasından sonra OHAL itiraz başvurularının alınmaya başlayacağını belirtti. Komisyon hakkında Kanun Hükmünde Kararnameler ile işlem yapılanların itirazlarını dosya üzerinden inceleyecek ifadesini kullanan Bozdağ, komisyonun kişileri dinleme gibi bir durumunun söz konusu olmayacağını ve OHAL komisyonunun tüm kurumlardan belge talep edebileceğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

12 yorum

 1. sendika üyeliğinden ihraç oldum. ama haberimin olmadığı hiç bir zaman desteklemeyeceğim ve bizzat mağduru olduğum bir darbeyle suçlanıyorum.ben ne vatan hainiyi ne hükümet aleyhinde bir faaliyetim oldu ne yazık ki hükümet söz konusu sendikaya üye herkesi devlet ve hükümet aleyhtarı gibi degerlendiriyor. bu yanlıştan inşallah tez zamanda dönülür.ben hem sendikaya üyeydim hem de vatansever bir vatandaşım.

 2. Milleti artık kandırmayın her eve ateş düşürdünüz onca mağdurların eş ve çocukların gözyaşlarının hesabını kim vercek. Oyalamayın artık suçsuzlar suçlandı suçlular kaçtı. Görevlerine geri dönsünler artık. Komisyon diye atlatıyosunuz herkesi.

 3. sırf bir sendika üyeliği ya da bankaya para yatırdıkları için bunca insana zülmedildi bir kere dinlemediniz biz ne teröristiz ne de vatan haini Allahtan korkun zülm kimseye kar kalmamıştır

 4. ah ah ah! ALLAH KERİM’DİR. ALLAH BÜYÜKTÜR. böyle tutarsız olmayın, Allah var hesap günü var, bak uyarmadılar demeyin hesap günü, bu insanlara haklarını ödeyemezsiniz!! gerçekten vatandaşını inceleyip suçsuzları iade etmek istiyorsanız sadece dosya üzerinden inceleme olmaz. ne yazıyor dosyada şu tarihte türk eğitim senden istifa etmiş, şu tarihte aktif eğitim sene üye olmuş, şu tarihte aktif eğitim senden istifa etmiş… başka? başka bir şey yazmıyor. sendika? sendika büyük suç? girip çıkması yeter

 5. Komisyon kurulunca basvurular hemen alinmayacak veya hic alinmayacak kendi koyduklari kurallara kendileri uymayan bir adalet anlayisiyla karsi karsiyayiz bu anlayistan adalet bekemiyoruz Allahin adaleti sasmaz

 6. SAYIN editör; kannımca masum olanlar, herşeyi söylemekte serbesttir tbiii “edep” sınırını aşmamak kaydıyla neden derseniz çol acı ama siyaset camilerimize kadar girdi.

 7. EDİTÖR NOTU: Yorumlarınızı bu tarz yapmaya devam ettiğiniz sürece yorumlarınız onaylanmayacak. Lütfen yorumlarınızı yaparken sözcüklerinize dikkat edin.

 8. saat basi tutarsiz aciklamalar yaparak sifir olan itibarini eksiye indiriyorsun. surekli birbiriyle celisen aciklamalar yapiyorsun sayin bakan.

 9. Dosya üzerinden ne demek herkes ya banka ya da sendika yüzünden ihraç oldu beni dinlemedikten sonra dosya ne cevap verecek geciken her gün insanların sabrı biraz daha tükeniyor insanlar canına kiyiyor yarın millet cinnet geçirmeye başlarsa başkaları da zarar görür yiyecek ağaç kökü de kalmadı

 10. 15 gün önce iki hafta içinde kurulacak dedi. Şimdi de bu hafta, bu hafta olmazsa bir sonraki hafta diyor. Yani sallayabildiğimiz kadar sallayacağız demeye getiriyor. Ne diyelim ki size? Kalbinize biraz merhamet versin Allah.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM