Bekir Bozdağ; OHAL komisyonu kurulması Başbakan’ın masasında

10.04.2017 tarihinde NTV’de özel bir programa katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ kamuda ve HSYK’da yapılan ihraçlar konusuna değindi. NTV sunucusu tarafından OHAL inceleme komisyonu kuruldu mu, komisyona atamalar yapıldı mı sorusunu cevaplandırdı. ogretmenlericin.com olarak Sayın Bozdağ’ın OHAL inceleme komisyonu konusunda yaptığı açıklamanın haberini ve videosunu sizler için hazırladık.

Bekir Bozdağ; OHAL komisyonu kurulması Başbakan’ın masasında

Bekir Bozdağ; OHAL komisyonu kurulması Başbakan’ın masasında

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ OHAL inceleme komisyonu kurulması için tüm detayların Başbakan Binali Yıldırım’ın masasında olduğunu ifade etti. Son gelişmelerden ve detaylardan Başbakan Yıldırım kadar haberdar olmadığının anlaşıldığı açıklamasında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ OHAL komisyonunun bu hafta da kurulma ihtimalinin olduğunu belirtti. 685 sayılı KHK‘yı işaret eden Bozdağ, komisyon için Kanun Hükmünde Kararname ile düzenleme yapıldığını ifade etti. Yaklaşık bir aydır tüm açıklamalarında OHAL inceleme komisyonu yakın zamanda kurulacak vurgusu yapan Bozdağ, bu açıklamasında da aynı vurguyu yaptı.

HSYK’DA 4 BİN İHRAÇ GERÇEKLEŞTİ

ogretmenlericin.com olarak Sayın Bozdağ’ın öne çıkan açıklamalarını derliyoruz. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) bünyesinde 4 bin yargı mensubunun meslekten ihraç edildiğini açığa alındığını ifade eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Nisan ayı sonuna kadar yargıda tüm FETÖ mensupları hakkında işlemlerin bitmiş olacağını düşündüğünü ifade etti. NTV Özel Röportaj programında soruları cevaplandıran Adalet Bakanı, yeni ihraç KHK’si konusunda ise açıklama yaptı. Ay sonuna kadar ihraçlar için Kanun Hükmünde Kararname çıkamayacak, itiraz başvuruları değerlendirilecek diyen sunucunun sözlerini onaylamayan Bozdağ, yeni ihraç KHK’si çıkabilir açıklaması yaptı.

OHAL KOMİSYONU KURULMASI BAŞBAKAN’IN MASASINDA

NTV program sunucusu; FETÖ ihraçlarına ilişkin alt yapısı oluşturulan bir komisyon (OHAL inceleme komisyonu) yasal komisyon beklentisi var ama heniz OHAL komisyonuna üye atamaları yapılmadı, OHAL komisyonu kurulması, üyelerin atamasının yapılması ne zaman yapılacak? Referandum sonrasında mı OHAL komisyonu oluşturulacak?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; Şu anda OHAL inceleme komisyonuna üye atamaları yapılmadı. OHAL komisyonuna Başbakanlıktan 3, Adalet Bakanlığından 1, İçişleri Bakanlığından 1, Yargıtay ve Danıştay Tetkik Hakimlerinden birer olmak üzere 7 üyeli bir kurul, OHAL komisyonu oluşturulması KHK’ye konmuştu (685 sayılı KHK) Ancak OHAL inceleme komisyonu halen çalışmaya başlamadı.

Adalet Bakanı Bozdağ’ın 10.04.2017 tarihinde yaptığı OHAL inceleme komisyonu açıklamasının tamamını içeren video;

OHAL inceleme komisyonu kurulması, çalışmaya başlaması hususu Sayın Başbakanımızın önünde diyen Bozdağ, zannedersem OHAL komisyonu yakında kurulur açıklamasını yaptı. OHAL komisyonu ne zaman kurulur, bu hafta kurulur mu konusunda net bir açıklama yapmasının imkanı olmadığını belirten Adalet Bakanı Bozdağ, referandum nedeniyle gecikme olduğuna işaret etti. OHAL komisyonunun kurulması için bildiği kadarıyla hazırlıkların son aşamaya geldiğini söyleyen Bozdağ, çok yakında faaliyete geçeceğini düşündüğünü belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. sayın bakan dün fetonun belkemiğiydi(o zamanlar fetö değil feto idi), bu gün fetönün bir numaralı düşmanı, yarın stalin mezardan çıkıp iktidar olsa bunlar stalinci olurlar.

    sayın bakan dün yüce milletin meclis kürsüsünde; ”sayın Bahçeli’nin haddine mi kalmış muhterem hoca efendiye laf söylemek, muhterem hoca efendi bu ülke için çalışan, bu ülkenin önemli değeridir. biz hükümet olarak okullarını, iş yerlerini denetliyoruz, hiç bir sakınca yok” demiştin.

    elbet birgün devran döner adalet gelir. geldiği vakit hakkında sırf bu konuşmandan dolayı binlerce kişi, hakkında dava açacak, diyecekler ki hani siz bunları denetliyordunuz, demek ki ya denetlemediniz ya da işinize o zamanlar öyle geliyordu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM