Belediye Başkanı; Eğitim Bir-Sen izin almadan logolarımızı kullandı

Dün yaptığımız haberde Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen öğretmenler günü programı için öğretmenlere dağıtılan skandal davetiyeyi sizlerle paylamış ve eleştirimizi yapmıştık. Bugün Belediye tarafından yapılan açıklamada davetiye ile ilgili bilgilerinin olmadığı açıklaması yapıldı.

Belediye Başkanı; Eğitim Bir-Sen izin almadan logolarımızı kullandı

Belediye Başkanı; Eğitim Bir-Sen izin almadan logolarımızı kullandı bizim haberimiz yok açıklamasını yaptı.

24 Kasım Öğretmenler Günü için Çekmeköy Belediyesi tesislerinde düzenlenecek olan yemek organizasyonu için öğretmenlere dağıtılan davetiye ve organizasyon bilgilendirme afişlerinde belediye logosunun yanında Eğitim Bir-Sen logosunun olduğunu ogretmenlericin.com olarak sizlerle paylaştık. Belediye tarafından düzenlenen bir organizasyonda bir sendikanın logosunun yer almasının ayrımcılık olduğunu belirterek Yeni Kapı Ruhu’na zarar verildiğinin üzerinde durduk.

BELEDİYE BAŞKANI: HABERİMİZ YOK

Dün kamudan haber sitelerinde de yer alan bu haberimiz sosyal medyada da büyük ses getirdi. Olayla ilgili Çekmeköy Belediyesi’ne kınama içerikli bir açık mektup gönderen Türk Eğitim-Sen 3 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu’nun açıklamalarından sonra Çekmeköy Belediye Başkanı Hasanpaşaoğlu’nu arayarak olaydan haberinin olmadığını belirtmişti. Hasanpaşaoğlu ise Başkanın açıklamalarını resmi olarak yapmalarını gerektiğini vurgulayarak bu görüşmeyi de sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz telefon görüşmesinde yemek organizasyonuyla bir ilgilerinin olmadığını, Memur-Sen tarafından da kendilerinin davet edildiğini belirtmiş.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ: LOGOMUZU İZİNSİZ KULLANDILAR

Çekmeköy Belediyesi tarafından konuyla ilgili bugün yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada Öğretmenler Günü ile ilgili düzenlenecek programın davetiyesinde Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın adının ve logosunun yer aldığı,  davetiye ve afişlerde kullanılan belediyenin logosunun belediyeden ve belediye başkanından izin alınmadan kullanıldığı ifadelerine yer verilmiştir. Belediyenin ve Belediye Başkanının bu davette ev sahibi olmadığının vurgusu yapılırken, kendilerinin de bu davette sadece davetli olduklarını belirtildi.

cekmekoy-belediye-ebs

EĞİTİM BİR-SEN NE YAPIYOR?

Belediyeden ve başkandan izin alınmadan Belediyenin ev sahipliğini yaptığı bir organizasyonmuş gibi davetiye bastıran, belediye başkanının adını kullanan Eğitim Bir-Sen yetkililerinin yaptığı davranışı Öğretmenler İçin olarak sizin yorumlarınıza bırakıyoruz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM