Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; 440 kişi kamudan ihraç edildi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü FETÖ/PDSY soruşturması kapsamında bakanlıktan ve bağlı kurumlardan meslekten ihraç edilen kamu personelleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; 440 kişi kamudan ihraç edildi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; 440 kişi kamudan ihraç edildi

Bakan Özlü, OHAL sürecinde çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunda (TÜBİTAK) 1846 çalışanın ihraç edilerek görevden çıkartıldığını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında ise 440 kamu personelinin ihraç edildiğini açıkladı.

FETÖ’DEN TÜBİTAK’A PERSONEL YERLEŞTİRMESİ

Örgütün etkin ve kuvvetli olduğu 2011-2013 yıllarında TÜBİTAK’a 1703 personel alındığına değinen Özlü, toplam TÜBİTAK çalışan sayısının 4500 olduğu düşünüldüğünde bu rakamın çok ciddi bir veri olduğunu belirtti.17-25 Aralık sürecinden sonra kendilerinin FETÖ’ye karşı çok ciddi bir mücadele içerinde olduklarını vurgulayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı TÜBİTAK’ta şu ana kadar meslekten çıkartılan personel sayısının 1846’ya ulaştığını belirtti. TÜBİTAK çalışanları içerisinde kadrolu olan personelleri ihraç ettiklerini, sözleşmeli olanların sözleşmelerini de feshettiklerini ifade eden Faruk Özlü, malum yapıya yakın olanların araştırıldığını açıkladı

TAKİP EDİYORUZ, GÖZLEM ALTINDALAR

Sözleşmeleri feshedilen, kamudan ihraç edilenlerle birlikte halen soruşturmaları süren çalışanların da olduğunu açıklayan Faruk Özlü, kurumda gözlem altında olan ve takip edilen personeller olduğunu da belirtti. FETÖ/PDY ile doğrudan irtibatı olan veya dolaylı olarak irtibatı, yakınlığı olan kişilerin değerlendirmelerinde örgüte yakınlığının da göz önüne alındığını vurgulayan Özlü, görevden uzaklaştırılan çalışan sayısının ise 26 olduğunu açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Sayın bakanım valla performansınızı hiç beğenmedim. Yoksa siz kriptö fetöcümüsünüz meb 35.000 ihraç yaptı sizinki niye az. Hayırdır ne iş…..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM