Binali Yıldırım; bütün kamu çalışanlarının sözleşmeli olmasından yanayım

Başbakan Binali Yıldırım kamuda kadrolu ve sözleşmeli istihdam üzerine açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım kamu çalışanlarının tamamının sözleşmeli olarak çalışması gerektiğini savunduğunu ifade etti.

Binali Yıldırım; bütün kamu çalışanlarının sözleşmeli olmasından yanayım

Binali Yıldırım; bütün kamu çalışanlarının sözleşmeli olmasından yanayım

27.04.2018 tarihinde katıldığı televizyon kanallarının ortak yayınında açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım kamuda istihdam modelleri ile ilgili önemli detaylar paylaştı. Başbakan Yıldırım kamuda sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınıp alınmayacağı yönünde gelen soruya da “benim düşüncem tüm çalışanların sözleşmeli olmasından yana” dedi.

KAMU ÇALIŞANLARI SÖZLEŞMELİ OLMALI

Sözleşmeli öğretmenler kadroya alınacak mı sorusu Başbakan Binali Yıldırım’a yöneltildi. Program sunucu tarafından sorulan soruya ek olarak “kamudaki sözleşmeliler de kadro bekliyor” açıklaması yapılırken sözleşmelilerin kadroya alınması ile ilgili gelen sorulara cevap veren Başbakan Binali Yıldırım; “Ben popülizmi sevmem, benim gönlümdeki bütün kamudaki çalışanların sözleşmeli olmasından yanadır.” dedi. 657 sayılı Devlet Memurluğuna bağlı memurluğun kalkması yönünde program sunucularından gelen soruya da “Memurluk kalksın demiyorum, o kazanılmış haklar için yanlış algıya neden olmayalım” dedi.

SÖZLEŞMELİ KAMU ÇALIŞAN SİSTEMİNE GEÇİLMELİ

“Biz önümüzdeki yıllarda sözleşmeliye geçmemiz lazım” açıklamasında bulunan Başbakan Yıldırım kamu çalışanlarının sözleşmeli çalışan sistemi içerisinde yer almasının reformlar arasında yer almakta olduğuna işaret etti.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama video;

SÖZLEŞMELİLİK PERFORMANSI ARTTIRIR

“Performansı arttırmak için buna ihtiyaç var” açıklaması yapan Başbakan Yıldırım sözleşmelilerin güvencesine de değindi. “Sözleşmeli olmak az güvence getirmiyor” ifadesini kullanan Başbakan Binali Yıldırım bu istihdam modelinin çalışan için güvence açısından bir olumsuzluk oluşturmadığını belirtti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER BUNU BİLİYORDU

Sözleşmeli öğretmenler için kadro konusuna da değinen Başbakan Binali Yıldırım atanmadan önce atanma şeklini, atandıktan sonraki durumu açıkladıklarını, atanan sözleşmeli öğretmenlerin de bunları bilerek atandığını söyledi. FETÖcülerin meslekten ihraç edilmesi ile açığı kapatmak için öğretmen ataması gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başbakan Yıldırım “atanmadan önce baştan siz 5 sene şurada çalışacaksınız, adını koyduk, razı oldular girdiler” dedi. Sözleşmeli öğretmenler atandıktan sonra çeşitli mazeretlerle başka bir ile gitme talebinde bulunuyor açıklamasını yapan Başbakan Yıldırım “OLMAZ” dedi.

HERKES MEMNUN

Sözleşme performansı arttırıyor, sözleşmeden herkes memnun” ifadesini kullanan Başbakan Yıldırım “Sözleşmelilik ile verimlilik artıyor, bölgeler arasındaki ihtiyaçlara göre planlama yapabiliyorsunuz, sözleşme size iş güvencesinde bir olumsuzluk getirmiyor, ücret bakımından kadrolara göre aşağı değil.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Hala size oy veren memurlar var.tum memurlari isten atacam desen bile sana ve akp ye oy verecek memurlar vardir eminim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM