Binali Yıldırım; geçmişinizde yanlış yoksa FETÖ’den dolayı endişe etmeyin

Başbakan Binali Yıldırım Kayseri’de yaptığı konuşmada gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunurken FETÖ’den dolayı endişe edildiğine değindi ve açıkladı; geçmişinizde yanlış yoksa endişe etmenize gerek de yok.

Binali Yıldırım; geçmişinizde yanlış yoksa FETÖ’den dolayı endişe etmeyin

Binali Yıldırım; geçmişinizde yanlış yoksa FETÖ’den dolayı endişe etmeyin açıklamasını yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım dün Kayseri’de Kayseri Sanayi Odası tarafından düzenlenen Sanayiciler Gecesi programında konuşma yaptı. Yıldırım konuşmasında Kayseri’ye yapılan yatırımlara ve yapılacak olan projelere de değindi. Yıldırım’ın gündeminde FETÖ ve FETÖ tarafından yönetilen şirketlerin durumu da vardı. Başbakan Yıldırım açıklamalarında gezi olaylarına da yer verirken, 15 Temmuz gecesinde milletin FETÖ’ye ders verdiğini vurguladı.

GEZİ OLAYLARI, 17/25 ARALIK OLAYLARI

363 vekili olan Ak Partinin Cumhurbaşkanı seçmesinin dahi engellendiğini belirten Yıldırım, o dönemde yine düğümü milletin çözdüğünü ifade etti. Daha sonra yüzde 48 oy alan Ak Partinin kapatılmaya çalışıldığını ifade eden Yıldırım daha sonra ise yargıda darbe yapmaya çalışıldığını hatırlattı. Gezi olayları arkasından ise 17-25 Aralık olaylarını başlatanların 15 Temmuz darbe girişimi ile altın vuruş yapmaya çalıştıklarını belirten Başbakan milletin cesareti, Cumhurbaşkanının kararlılığı ve dik duruşu ile bunun da engellendiğini belirtti.

BAĞINIZ YOKSA ENDİŞE ETMEYİN

Terör örgütünün üyelerini, FETÖ ile bağlantılı olan örgüte hizmet etmiş kişileri temizlediklerini ifade eden Başbakan, hainlere geçit olmadığını hainlerin de gereken bedeli ödeyeceğini açıkladı. Yıldırım açıklamasında kamudan sonra örgütün ele geçirdiği şirketleri de FETÖ’den temizlediklerini vurguladı. Başbakan Yıldırım, bu süreçte işlerinin şirketlerle, kurumlarla olmadığını, amaçlarının gırtlağına kadar örgüte batmış, örgütle ilişkili kişileri temizlemek olduğunu ifade etti. Geçmişinizde FETÖ bağlantınız, yanlışınız yoksa endişe etmeyin diyen Yıldırım FETÖ ile bağlantısı olmayan kişilerin üzerine gidilmediğini açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

40 yorum

 1. Devlet büyükleri ne olur darbeyle alakası olmayan insanları ayirin görevine iade edin çok mağduruz yok hiçbir geçim kaynağı ortada kaldık adalet istiyoruz geç olsun güç olmasın kul hakkına girmeyin sesimi duyurmak için yazıyorum

 2. 14ekim2016 da meb2400 kisi ile açiga alindim feto ile uzaktan yakindan hic alakam yok her turlu basvuruyu yaptim cevap yok 30 yillik ogretmenim 31 yasinda yuzde 99 ozurlu oglum var hayatim alt ust oldu sorusturmamiz ne zaman sonuclanacak ne zaman goreve donecegiz sucumuzu dahi bilmiyoruz

 3. İhraç edilen öğretmenler pazarcılık yapıyor diye dalga geçiliyor hemde nasıl tiwiter dakileri okudum da insanlığımdan utandım. İhraç olanlarla dalga geçenlerde inanın sol partili olanlar değil inançlıyım diye geçinenler. Yine de Rabbim kimseyi başkalarının acılarıyla dalga geçecek duruma düşürmesin.

 4. Beddua edenleri eleştiren arkadaş,insanların gerçekten içi yandı.Keşke empati yapmayı deneseydin.Herkes devlet memuru olmak zorunda değil haklısında hiç kimsenin ihraçlara iş vermediği ,yanında görülürsem banada fetöcü derlermi diye korktuğu haksız yere terörist damgası yediğimiz bir dönemi yaşıyoruz.Çoğunluğu çoluklu çocuklu insanlar sen hiç çocuklarıma yarın ne yedirecem diye düşündünmü???Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın.Artık yok kelimesini çok güzel öğrendiler ama benim söylerken içim yanıyor.Ne uğruna?kime ne yaptık ?suçumuz ne ?vallahide billahide dürüst güzel ahlaklı bir insan olmaya çalışmaktan başka hiçbir şey yapmadım.Bu zulüm sadece bana değil çocuklarıma da yapılıyor işte orda insan kopuyor ağzından çıkanı kulak duymaz oluyor.Bu kadar haksızlığı sen yaşasaydın ne yapardın lütfen vicdanlarınızı sorgulayın çok büyük laf ediyorsunuz.

 5. Çok yazık hadi bylokçuyu ve suçluları ayırt ettiler ama sırf bir sendikadan dolayı insanların çektiklerinden haberleri yok. Allah aşkına noktasına kadar devletin kontrolü izni ve bilgisi olan bir şey nasıl suç olabilir. Kimsenin hakkında suç isnat edemediği bir öğretmen memur kağıt üstünde nasıl terörist ilan edilebilir. İhraç edilmeyi geçtim asla ve asla dürüst ve yasalara sonuna kadar uyan bir vatandaş olarak bu ağır Durumu kabullenemiyorum. İnsanların intihar etmesi de sadece aç ve çaresiz kalmasından kaynaklanmıyor öğrencilerinin sosyal çevresinin sevgilisi olan birinin bir anda HAİN ilan edilmesi en ağır yüktür. İnsanlar adı gibi biliyor ki asla böyle biri değilim. Allah şahit. Devlet büyüklerimizi biraz vicdana insafa ve ahiret günü hesap verebilecekleri şeyleri yapmaya davet ediyorum. FETÖ bugünlere geldiyse bence filmi geriye sarıp kendilerine de bir baksınlar. Zar zor memur olan bu insanlara adaleti çok görmeyin. KRİTER MESELESİ HUKUKİ OLMALI KEYFİ DEĞİL.

 6. Ayrıca bu yapının kıyısından köşesinden geçmeyen mi var devletin başı cumhurbaşkanı bile ne istediler vermedik diyerek yıllarca desteğini söylüyor sonra özür diliyor herşey bitti bizim gibi öğretmenler de ağaç köküne mahkum ediliyor . ALLAHINİZDAN BULUN..

  • Sen bu gidişle kemirecek ağaç dahi bulamayacaksın… Senin beddua seanslarına katıldığın belli… Ağzından beddua eksil olmuyor bir de bayan olacaksın… Ama çok görmüyorum sizin hoca görünümlü şeytanın arka bacağı, Amerikan, İsrail maşası adi herifle alakanız var…

   • peki hocam siz aynı durumda olsaydınız ne derdiniz?Hepimiz aynı Allah ın kulları değilmiyiz.siz çok acayip bir tutum içerisindesiniz buna neden olana kadar Devlet’in gerçekten suçluları bulup suçsuzları işlerine iade etmesi gerekli değil mi?Beddua olayına gelince sizin elinizdende alakasız hukuksuz şekilde elinizden alınırsa görürüm sizi.Burda feryat eden sendikadan alakasız ihraç edilen kişiler var lütfen kimsenin uşağı değiliz çok çabuk karar verip kimseyi suçlamayın Allah katı var hesabını vermeyeceğiniz yargılarda bulunmayın.Kimseyle alakamız yok yarın bir gün sizde malum sendikaya üyesiniz diye sizi işten atarlarsa aynı bedduayı içinizde ettiğinizi göreceksiniz.allah büyük lütfen çok ayıp.

   • ALLAH biliyor benim kimseyle alakam olmadığını bunu size anlatmaya calismayacagimi bu sonu haketmedigimi en iyi o biliyor . Sizin kötü isnatlarinizi tekrar size iade ediyorum.

    • Benimde kimseyle alakalı olmadığımı Allah biliyor. Anayasal çerçevede bir sendikaya üye olup çıktım. Bu lanet darbeyle uzaktan yakından alakam yok. Siz kötü niyetlisiniz. Sizin söylemlerinizle nasıl kimse hain olmazsa benim söylemlerimle siz kötü niyetli değilsiniz. Olay bundan ibaret Lütfen üstünüze düşmeyen yorumlar yapıp ne kendinizi yorun ne bizi .Adaleti sağlayacak kurum ise yargıdır.B iz de diyoruz ki sorusturun önce bu yani. Bunun için mahkemeye davet ediyorum sizi gerçekten bu kadar diretiyorsaniz beni suçlu bulmakta Samsundayim. Haber ederim

 7. Değerli arkadaşım doğru söylüyorsun. Suçu olmayan varsa endişe etmesin, tamam güzel diyorsun. Lakin arkadaş hatrına 2012’de 3 aylığına sendikaya üye oldum diye ihraç oldum. 2013 şubat ayında sendikadan istifa ettim. belgem, delilim, bu konuda şahitlik edecek arkadaşlarım dahi var, ama kimseye derdimi anlatamadım. Ohal sebebi ile kimse korkusundan haklısın dahi diyemiyor. Haklı da sayılırlar mı bilmem ama varsa bir gerçek korkmadan haykırmak gerekir ben o öğretmeni tanıyorum suçsuz diyebilmeli insan. Beni tanıyan herkes ya sen neden ihraç oldun? Hiçbir ilgin alakan yok neden kaynaklandı? Sen ilk khk ile iade edilir görevine dönersin diye sürekli telkin ettiler ama bakıyorum 4 ay geçti incelememiz devam ediyor ve dönenler olmadı. İnşallah araştırma yapılırda hak ve hakikat ortaya çıkar. Son bir Not: Beni sendikaya üye eden ihraç dahi olmadı sanırım ne olacağını benim üzerimden denedi:)))

 8. Yorumlara bakıyorum da ben de hiç bir şey yok, yakından uzaktan ilgim yok, yanından bile geçmedim… yahu kardeşim adamlar hata yapıldıysa onları bir bir düzeltiyorlar… Panik yapmayın.. Ama en ufak bu şerefsizlerle alakanız varsa hiç kusura bakmayın başka kapıya… Artık ağaç mı kemirirsiniz, başka bir şey mi yersiniz bilemem… Kaldı ki herkes de devlet memuru değil… Dört dönüm bostan yan gel osman yok… Gidin başka bir iş yapın. Düşün artık bu devletin yakasından!

  • ihrac ederken jet hızıyla da araştırırken neden kaplumbağa hızıyla sayın yorumcu. Hiç düşünmeyin bunları ne gerek var sizin yerinize düşünenler var. İnsaallah bu yorumundan dolayı ağaç kemirmeye muhtaç durumlara düşersin. Bu yorumun kul hakkı hakkımı senin gibilere helal etmiyorum . Olmadı cehennemde zakkum kemirirsin .

 9. içişleri bak. uzmandım ihraç oldum. hiç bir kriterin yakınından dahi geçmiyorum. hiç ama hiç. esas fetocüler görev başında. bu nasıl iştir. bir şeyler oluyor amaaa?. başbakanın konuşmasına bakılırsa ??? anlam veremiyorum dalga geçiyor herhalde…

 10. Sn editör çok önceden istifa edilmis 2015 Şubat üyelik 1 yıldan az ve hatırladığım kadaryla 2007 de acilan hesap 2014 ten beri pasif onlarin talimatyla hiçbir işlem yapilmamis hatta 2010 dan beri pasif 2014 te ev alırken enfazla 1 ay civarı faizsiz diye kullanldi dilekcemdede detayli eklerni flan sundum sendkdan giriş ve çıkış tarihlernde belgelendrdm..Şimdi kriter denildiğinde sknti suc vallahi yok..sendkaya biton israrla uye yapan kisi disinda bir tek tandgm yok..sonuç ne olacak hrp bir ümitle habermi kovaliycaz yoksa böyle toplumdan tecrit edilmiş birhalde surunecekmiyiz ağaç kökü flan yiyerek bir kenarda leslerimizimi topluycaklar

 11. bende de hiç bir kriter yok. hayatım boyunca zaman gazetes bile almadım bank asyanın önünden geçmedim. sendika, dernek, stk, toplantı, asla. Okulları ile hiç ilişiğim olmadı. VALLAHİ AYNEN DEDİĞİ GİBİ ÇOK RAHAT TIM HATTA BANA NE OLABİLİRKİ DEYİP BİRDE EVE GİRDİM. BİRDE BAKTIM İHRAÇ. AYIPTIR AYIP Bari birde konuşmayın.

 12. hiç suçum bağım yokken bende ihraç oldum ey millet rahat olun! Allaha cc. havale ediyorum. bilip bilmeden ileri geri konuşan herkesi ALLAH CC. HAVALE EDYORUM. HAKLARINDAN MUHAKKAK GELECEKTİR.

 13. Sayın Cumhurbaşkanı 17/25 Aralık’tan sonra, onlarla ilişkinizi kapatın.dedi Sözünü dinledik kapattık, sonuç ihraç

 14. bunu soyledikten sonra ih ih ih ih diye gulduyse eger espri yapmis demektir sayin basbakan.hem bu espri ihraclarla ilgili degil isadamlarina soylemis

 15. Eee Masumlar endişe etmesin diyosunuz eee bi faaliyet yok Niçin icraata geçilmiyor?? Mesleğim benim yıllardır uğraşım hayallerim ümitlerim 1 günde çaldınız 1 günde de GAYET kolay verebilirsiniz değil mi hem bu kadar kul hakkından da kurtulursunuz???

 16. Artık bu ettiğiniz lafların gereğini yerine getirin.Hep lafta kalıyor.Tribüne oynuyorsunuz.1 Eylül den beri eşimde bende ihraç çilesi çekiyoruz.Çocuklarımda bizimle birlikte sıkıntı çekiyor.İstifa edilmiş bir sendika yüzünden ihraç olduk.Hepinizi Allah’a havale ediyorum.

 17. Her gün bir ümitle güzel haber arıyoruz. Bir sendika üyeliğinden ihraç olmak, vatan haini olmak rüyada görsek inanmazdık ama gerçekte oldu. Darbe yapanları cezalandırılsın ama iyi niyetle bu örgütün planlarını bilmeden kandırılan insanlar mağdur edilmesin. Devletimiz bunu yapacak güce sahiptir. Toptan suçlu suçsuz demeden atmak kalaycılık olur. Devleti devlet yapan adalettir. Yöneticiler de adaleti sağlamakla mükelleftir, risk almayalım hepsini atalım demekle adalet sağlanamaz devlet korunma. Şeyh Edabalin’in Osman Gazi’ye öğüdünde dediği gibi insanı yaşar ki devlet yaşasın.

 18. Sadece sendikadan alınmış bir liste ve bankadan alınmış bir liste hepside ihraç. Bankada para varmı yokmu araştırma yok. Sendikadan ayrılmış mı hala üyemi araştırma yok.mesela ben sendikadan ayrılmışım,bankanında sadece kredi kartını kullanmışım.Bundan nasıl bir terör üyesi çıkıyor.tamamen haksız bir ihraç.Bu haksızlık değilse hangileri yanlış ve haksız?…en kısa zamanda görevimize döneceğimiz günü ümitle bekliyoruz.

  • Ben artık o ümidi göremiyorum, kendimiz çalıp kendimiz söylüyoruz, onlar hala bizi hain olarak görüyor

 19. Geçmişte bağı olmayan kormasın diyorsunuz, pardon ama geçmişe bakılırsa sizin bizden daha çok bağınız vardı

 20. Sayın başbakanım ben size sesleniyorum eğer ki benim sendika dışında bir bağımın olduğunu ispatlayın beni hapse atın diyorum daha ne diyeceğim.Ama şunu söyleyeyim ne bu dünyada nede diğer tarafta sizlere hakkımı helal etmeyeceğim.Sadece benim hakkım değil eşim ve üç kız evladımın hakkı da var.Her gün sizlere beddua ediyorlar.Yazıklar olsun böyle adelete.Sesleniyorum hakimlere savcılara sizlerede yazıklar olsun ben burdayım ben terörristsem hala neden dışardayım.Sizlere acımıyorum devletime yani bizlere acıyorum çünkü biz insan haklarından döneceğiz ve yine devletimiz borçlu olacak dış güçlere.İktidar olduğunuzdan beri hiç siyasetle ilgim olmadığı gibi hayatım boyunca nefret ettim.

 21. Dini hissiyatımda yok hiç bir bağım da yok. Sendika da yok banka da yok. Okulda yok. Bağ yok. İlgi yok. Ben niye açıktayım başbakan. Doğru konuşmuyorsunuz. Meb de fetöcüler görevde masumlar açıkta.

  • Doğru söylüyorsunuz fetöcüler görevde garibanlar ihraç edildi.bir türlü anlayamıyorum işin şokundayım oyun şaka nedir cevap verin bana .ben fetöcü değilim lütfen araştırın beni.

 22. emin olun şu kriter dedikleri şeyler milletvekillerine uygulansa tahminim baya bir kısmı takılır…her neyse bende kriterde yok ..özetle 14 ekimde 2400 öğretmenle sehven açığa alındım..ama bu konunun üzerinde maalesef farkındalık yok,yapılanı hiç haketmedim.

  • 14 ekim mağdurlarını duysunlar artık. Hicbir sebep söylemeden eşimi açığa aldılar. Gerçi soyleyebilecekleri tek bir kriter bile yoktu ya. Nedensiz yere insana atılan bu çamuru temizlesinler artık.

 23. Sayın başbakanım ne geçmişte ne de gelecekte bu yapı içerisinde yer almadık,almayacağızda. Bir çoğumuz arkadaş hatırına, idareci baskısına veya bu şekilde bir hain yapı olduğunu bilmeden masum görünen sendikaya üye olup fakat hiçbir iltisakı olmayan kişilerin dahi bir gecede hiçbir açıklama yapılmadan ihraç olduğuna şahit olduk. Biz herkes için adelet istiyoruz. Rengi, dili, dinine bakılmaksızın adelet. Kimsenin kimsesi olmadan. Bir çok kişinin çok pişman olduğuna şahit oluyoruz. Keşkeler geri getirmiyor geçmişi ama yinede diyoruz keşke bu yapıya elimizi vermeseydik, elimizden vazgeçtik, kolumuzu, hatta bedenimizi ve ruhumuzu hipotek etmek istediler. Kimimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine, kimimiz milli dava dedik mit tırları sonucu bu yapıya olan bakış açımızı değiştirdik. Kimiside çok geç kalmış sayılır mı bilmem gerçekleri bedeli ağır olan bir kalkışma ile gördü. Çok şükür ruhumuz hipotek edilmedi ve bedenimiz sağlam ama ne var ki mesleğimiz elimizden alındı. Mesleğimize tekrar dönmenin umudu ile yaşıyoruz, inşallah yetkiler sesimizi duyar ve masum olan vatan evladı, tek geçim kaynağı mesleği olan ve suçsuz yere ihraç olanlariçin bir iade khk çıkar. Herkes suçsuzdur demiyoruz ama suçsuz olanlarda cezalandırılmasın.

 24. Sayın editör başka sitede bankasyadaki 100bin tl ye kadar olan paralar ödeniyormuş hani hesabı olanlar fetöcüydü biz parayı çektik 11/04/2014 yinede açık sonrada ihraç olduk ne olacak bizim halimiz dört gözle sizden iyi haberler bekliyorum cevap yazarsanız sevinirim

 25. Sayın editör başka sitede bankasyadaki 100bin tl ye kadar olan paralar ödeniyormuş hani hesabı olanlar fetöcüydü biz parayı çektik 11/04/2014 yinede açık sonrada ihraç olduk ne olacak bizim halimiz dört gözle sizden iyi haberler bekliyorum cevap yazarsanız sevinirim

 26. Hiç gerçekçi değil hiç ilgim alakam olmadığı halde ihraç edildim.Bunlar sadece halkın tepkisini çekmemek için gerçek suçluları attık mesajı….Yalnız kendinizi haklı çıkarmak için bizi toplumun nezdinde terörist gibi gösteriyorsunuz rızkımızı elimizden aldığınız yetmiyormuş gibi….Halkı kaldırabilirsiniz de Hakka nasıl hesap vereceksiniz.Ben zerre kadar suç işlemedim.Rabbim biran önce yardımlarını göndersin

 27. Sayın Başkanım ellerinizden öpüyorum.Uzun zamandır beklediğimiz en güzel açıklama.Hasbel kader ve sadece dini hissiyatlardan dolayı gidip gelen bir çok insan bu örgütle munasebetli olmuş.Bu yapı malesef devletimizin en mahrem noktalarına türlü entrikalarla girmişler.Darbe cok vahşice bir ihanetti. Ancak bir başka darbe milletin itikadına yapılan darbedir ki bu Allah muhafaza hem dunya hemde ahireti kaybetme meselesidir.Hapis musibetiyle muvakkaten belki sevdiklerinden ayrılacaklar ama itikatdeki sorunla ahiretini kaybetme meselesi var.Sayın Başbakanım sizden en önemli beklentim 2400 meb personeli cok bariz maddi hatalarla açığa alındı.Yaklaşık iki aydır açıktayız.Bu sorun suçsuz ve hiç alkasiz bizleri çok ciddi yıpratmış durumda.Lütfen destek veriniz.Bakanlığa gonderebelecegim belgeleri gonderdim.Hattımı kullanan bizzat kendisi savcıliga gitmis ve mahkemeye sevk edilmiştir.Mahkeme serbest bırakmıştır.Memur olduğu için kurumu tarafından açığa alınmıştır.Yani oki kişi aynı nedenle açiktayiz.duruma ait mahkeme ve ifade tutanaklarını gönderdim.Ama sırf programın adından işler uzuyor.Kün fe yekun diyor vekilimiz olan Allah’a devletimizin istiklal ve istikbali için dua ediyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM