Bozdağ; OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararlarında sona gelindi

OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararları ile ilgili son açıklama Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan geldi.

Bozdağ; OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararlarında sona gelindi

Bozdağ; OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararlarında sona gelindi

Meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurumlar ve haklarında Kanun Hükmünde Kararnameler ile direkt işlem tesis edilenler OHAL inceleme komisyonu başvuruları sonrası yaptıkları başvuruların karara bağlanmasını bekliyor. FETÖ bağlantıları gerekçesi ile 110 binden fazla kamu personeli meslekten ihraç edildi. Hükümet içlerinde masum olanların tespit edilmesi için kurduğu OHAL inceleme komisyonunun kararlarının açıklanma tarihi olarak aynı ifadeleri tekrarlamaya devam ediyor.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU İLK KARARLARI AÇIKLAMASI

30.11.2017 tarihinde AA Editör Masasına konuk olan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunurken editörler tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtlandırdı.

Soru; Efendim OHAL inceleme komisyonu meslekten ihraç edilenler ve kapatılan kurumlara ilişkin incelemelerini sürdürüyor. Konuyla ilgili OHAL işlemleri inceleme komisyonu ilk kararlarını ne zaman açıklayacak? 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ gelen bu soruya verdiği cevapta geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarla benzer bir cevap vermiş oldu. Bozdağ açıklamasında bir iki haftalık süreci işaret etti ve şu açıklamayı yaptı;

Bekir Bozdağ; OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararlarını muhtemelen önümüzdeki hafta veya bir sonraki hafta verebilir. Çünkü çok iyi bir ekip oluşturuldu. İyi bir alt yapı oluştu, kurumlardan bilgiler aktarıldı. Ciddi raportörler, uzmanlar komisyon bünyesine alındı. Komisyona çok detay ve etkin bir çalışma yapılıyor. Bu çalışmalar bundan sonra ağır ağır kararlarla neticelenecektir.

KARARLARDA SONA GELİNDİ

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ OHAL işlemleri inceleme komisyonu başkan vekili ile yaptığı son görüşme hakkında da bilgi verdi. Bozdağ açıklamasında “Başkan vekili ile en son görüştüğümde önümüzdeki hafta veya bir sonraki hafta karar verebileceklerine dair değerlendirmeleri var.” ifadelerine yer verdi.

OHAL inceleme komisyonu kararları hakkında Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamanın videosu;

Bu konuda hayırlısı olur inşallah yorumu da yapan Bekir Bozdağ OHAL inceleme komisyonu kararlarından sonra işlemlerin yargıya açılmış olacağını vurguladı. Göreve iade olursa MEB personeli, kamu personeli göreve iade edilmiş olacak, görevine iade edilmeyenlerde yargıya başvuracak. OHAL işlemleri inceleme komisyonu ilk kararları bekleniyor.

0
like
0
love
2
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

15 Yorum - "Bozdağ; OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararlarında sona gelindi"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Rabia
Ziyaretçi
Rabia

Khk yurtdışı boşanmaları nezaman yürürlüğe girecek

Rabia
Ziyaretçi
Rabia

Khk ile yurtdışı boşanmaları türkiyedede geçerli olması için kanun çıktı ama neden işlem yapılmıyor

672 khk
Ziyaretçi
672 khk

Ha bugün,ha yarın derken 2018’e gelindi. Bu kocaman yalanlar ne kadar kolay söyleniyor.

Pınar
Ziyaretçi
Pınar

Sayın bozdağ lütfen size yalvariyorum ne olur siz bari benim sesimi duyun ne olacak bu mahsumlarin gunahsizlarin hali hic bir gunahi olmayan isinden olanlar ne olacak bu hafta diyorsunuz aradan bir ay geciyo

Gariban
Ziyaretçi
Gariban

Bugün bir haberde darbecilerin yaptığı zararın ihraclardan alınacağı söyleniyor eğer doğruysa bir tavsiyem var hepimizi meydanlarda benzin döküp yaksınlar hem onlar hem biz kurtuluruz

wpDiscuz
  • YORUM