ByLock kullanan hakim ve savcı kalmadı, hepsi ihraç edildi

FETÖ/PDY soruşturmasında HSYK’da meslekten ihraçlar sürüyor. Bugün HSYK’da 227 hakim ve savcı meslekten ihraç edilirken, HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamada ByLock kullanan hakim ve savcıların tamamının meslekten ihraç edildiği belirtildi.

ByLock kullanan hakim ve savcı kalmadı, hepsi ihraç edildi

ByLock kullanan hakim ve savcı kalmadı, hepsi ihraç edildi

FETÖ soruşturmasında ByLock programı kullandığı tespit edilen tüm hakim ve savcılar meslekten ihraç edildi. Şu ana kadar ByLock kullandığı tespit edilen 1760 hakim ve savcının tamamının meslekten atıldığı belirtilirken, ByLock kullanıcısı olan hakim ve savcılardan görevden olanın olmadığı açıklandı. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz FETÖ/PDY soruşturmasında örgüt bağlantılı 227 hakim ve savcı ihraç edildi açıklamasında bulundu. Şu ana kadar meslekten ihraç edilen hakim ve savcı sayısının da 3886 olduğu belirtildi. İhraç edilen hakim ve savcılar arasında iki bine yakınının örgütün özel haberleşme programı ByLock kullandığının tespit edildiği ifade edildi.

YENİ ŞÜPHELİLER ORTAYA ÇIKTI

FETÖ soruşturmasında ilk etapta gözaltına alınan ve incelemeye takılan hakim ve savcılar üzerinde yapışan işlemlerden sonra yeni şüphelilerin de ortaya çıktığını açıklayan Mehmet Yılmaz, şüphelilerin elektronik cihazlarında yapılan incelemelerde ise örgüt içi yazışmaların tespit edildiğini belirtti.

HAKKINDA İŞLEM YAPILAN KİŞİ SAYISI 4176

FETÖ soruşturmasında hakkında işlem yapılan hakim ve savcı sayısının 4 bin 176 kişi olduğunu vurgulayan Yılmaz, hakkında işlem yapıldıktan sonra meslekten ihraç edilen hakim ve savcı sayısının ise 3386 olduğunu açıkladı. Haklarında işlem yapılan diğer hakim ve savcıların ise soruşturmalarının sürdüğü belirtilirken, FETÖ soruşturmasında hakim ve savcılar için yürütülen işlemlerin 7 ilde başsavcılıklar tarafından yapıldığı açıklandı. Şu ana kadar ByLock kullandığı tespit edilen tüm hakim ve savcıların meslekten atıldığını belirten Yılmaz, 1760 hakim ve savcının ByLock kullanıcısı olmasından dolayı görevlerine son verildiğini ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM