ByLock kullanıcı listesinde adı olan 122 bin kişiye FETÖ gözaltısı gelebilir

FETÖ soruşturmasında ByLock kullandıkları tespit edilen aralarında ağırlıklı olarak meslekten ihraç edilmiş kamu personellerinin olduğu 122 bin kişinin gözaltına alınacağı belirtildi.

ByLock kullanıcı listesinde adı olan 122 bin kişiye FETÖ gözaltısı gelebilir

ByLock kullanıcı listesinde adı olan 122 bin kişiye FETÖ gözaltısı gelebilir

HaberTürk’ten Neşet Dişkaya’nın haberine göre 122 bin kişi ByLock soruşturmasında gözaltına alınabilir. FETÖ içerisinde kullanılan ve örgütün iletişiminde bel kemiği konumunda olan ByLock hakkında yeni bir gelişme olacağa benziyor. ByLock kullanıcısı oldukları tespit edilen ve sistemde yapılan hata ayıklamasından sonra 122 bin kişilik ByLock listesinin çıktığı belirtildi. ByLock kullananların gözaltına alınmasının söz konusu olduğu açıklandı.

BYLOCK KULLANICILARINDA RENKLER KALDIRILDI

MİT ve Emniyet tarafından yürütülen işlemlerde ByLock kullanıcısı olduğu anlaşılan kişiler arasında ByLock kullanım derecesine göre renk sınıflaması yapılmıştı. ByLock programını çok yoğun şekilde kullananlar ve kimliği tespit edilenler için kırmızı renk, ByLock uygulamasını yoğun olarak kullanan ancak kendini kamufle edenler için turuncu renkli liste, uygulamayı yükleyen ve kısa süreli kullananlar için ise mavi renk liste oluşturulmuştu. MİT soruşturmasında renk farklılıklarının ortadan kaldırılma kararı aldığı iddia edilirken, tüm kullanıcıların gözaltına alınacağı vurgulandı.

122 BİN KİŞİYE BYLOCK GÖZALTISI

122 bin kişilik ByLock kullanıcısı listesi MİT tarafından sınıflandırılmış olsa da Başsavcılık renk sınıflandırmasını kaldırdı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma kapsamında ByLock kullanıcı listesi Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı’na gönderildi. KOM’a savcılık tarafından gönderilen listede az kullanmış, yoğun kullanmış farklılığı yapılmadı ve 122 bin kişi aynı çatıda değerlendirildi.

Haberde tüm ByLock kullanıcılarının soruşturma kapsamında gözaltına alınmasının söz konusu olduğu ifade edilirken, en çok gözaltı kararının MEB personeli başta olmak üzere kamudan ihraç edilen ve ByLock kullandığı tespit edilenlere yönelik olacağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz hafta ise ByLock kullanıcı listesinde sorgulamalarda yaşanan farklılıkların giderildiği ve ByLock hatalarının ayıklandığı açıklanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

  1. Burası bir haber sitesi editör haber girmek zorunda diğer türlü hep eski haberler kalır hep bize göre haber bulamaz anlayışlı olmak gerekir

  2. referandumda nasıl olsa hayır diyecekler 2 haftalığına spor salonlarında tutarız sonra 3 te birini de 6 ay hapis yatırırız mantığına dünyada sahip olan hiç bir kafir veya münafık olmadı çığır açtınız …

  3. Bylok, çağrı ile bankaya para yatıran, tanık ifadeleri bunlar bir araya gelince fetoculer tespit edilir. Zaten mahkeme de bunları yapıyor veya yapacaktır. Bende sendikadan dolayı ihraç edildim. Başta pensilvanyadaki serefsize sonra sendikaya üye yapmak için ısrar eden onun militanlarına sonra kendime(enayiligime) çok kızıyorum. Dünyamızda ahiretinizi de düşünüyorsanız dindarlar dan uzak durun. Sayın editör, çok yorum ağırlıklı haberleriniz beni de rahatsız ediyor. Yeni bir durum yok yakında olmayacak gibi. En azından mahkeme kararları gibi somut haber ve cb açıklamalarının dışındaki lerine haber değeri bile yok bence. Gündemde tutmak için yapıyorsa olsanız bence gerek yok. İnşallah mahkemeler suçluyu masumu ayırır.

  4. Ben hatıra sendikaya girdim ,darbeden 3 ay öncede istifa ettim.gercek fetocu sendikaya girmemiş,adam bylock cu ama sendikaya girmemiş.asil ve en önemli kriter bylock.Kusura bakmayın bylokcular.asil fetocu sizsiniz.avea hattından dolayı yanlışlık olanları kasdetmiyorum.

  5. Dayanaksız ve zorlama bi haber olmuş, haber değeri yok. Bylock devletin elindeki belki de en sağlam delil olacaktı,umudumuz çözülmesiydi ama okuduğum bazı teknik raporlardan anladığım kadarıyla o da boş çıkabilir, bu renk sınıflandırmasının kaldırılması da “Böyle olmadı, bi de şöyle deneyelim-Deneme yanılma” yöntemi gibime geldi.Sağır sultan duydu IP hatalarını, başkasına çıkartılan hatlardan bylock kullanıldığını ama CB televizyonda “Telefonunu kaptirmasaydin o zaman” diyor.Bu ülkenin 1 tek masumu bile gözden çıkarma lüksü yok. İnsanlar haksız yere işinden atılmışsa, açığa alınmışsa, tutukluysa,bunun vebâlini hem karar verenler, hem de sessiz kalanlar öder. Suçu ispat edilmemiş insanları ihraç etmek büyük hataydı zaten ama hatadan dönmek yerine birileri suç bulmak,olmasa da şüpheyi diri tutmak için çırpınıyor gibi. Allah sonumuzu hayr etsin.

  6. Bu haber başka sitelerde de var editörlük bir durum değil ancak burada şöyle bir sorun var ki ip denilen numara ile tespit yapilamaz. Maç adrese göre olsa eyvallah ama ip dinamik bir numara. Ayrıca ihraç edilen bu kadar adam var zaten o zaman hepsi mı bylock cu,yada ihraç olmamış bir sürü bylock cu var ama bilmiyoruz. Ha biz ihraç olduk bu bylock ilk kez öğrendim hata çok kanımca inşallah haksizliklar son buluur

  7. Bylock safsatası ile fetöcü olunmuyor..AKP de fetöcü dolu onu temizlesinler önce. Referandum a yakın iyice saçmaladın.. Yok Eğitimsen liler atılacakmış filan..len korku Cumhuriyeti mi kurmak istiyorsunuz. Allaha şükür alnımız ak… Söyle o sahiplerine HAYIR ÇIKINCA NAPACAKLAR BAKALIM. Aihm karar verince nolacak, NAPACAKLAR? Tüm gerçekler ortaya çıkınca NAPACAKLAR?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM