ByLock programı kullanan 10 bin TSK personeli daha ihraç edilecek

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde FETÖ/PDY yapılanmasında FETÖ bağlantılı personellerden yüzde kırkının ihraç edildiği belirtildi. Kalan personeller için de çalışmaların sürdüğü, ilk etapta ihraç edilenlerin hem örgüt hem de TSK içerisinde önemli konumlarda oldukları açıklandı.

ByLock programı kullanan 10 bin TSK personeli daha ihraç edilecek

ByLock programı kullanan 10 bin TSK personeli daha ihraç edilecek. ByLock programı kullanan TSK personelinin yarıya yakını ihraç edildi.

TSK içerisinde en alt rütbeli askerden en üst subaya kadar yüzlerce TSK personeli meslekten ihraç edildi. İhraç edilenlerin büyük çoğunluğunun ByLock kullanıcı olduğu belirtilirken, darbe girişiminden sonra gerçekleşen Ağustos şurasında terfi ettirilen ancak ByLock kullandığı tespit edilen  iki tuğgeneralin de olduğu açıklandı. İlgili subaylardan birisinin deşifre olduğunun ortaya çıkmasından sonra emekli olduğu diğerinin inceleme soruşturmasının sürdüğü ve ihraç edileceği iddia edildi.

GENERALLER VAR

FETÖ’nün haberleşme ve emir alma iletişim programı olan ByLock uygulaması soruşturması sürüyor. MİT ve Emniyet birimleri tarafından aylardır yürütülen incelemelerde listeler kesinlik kazandıkça kurumlara bildiriliyor. ByLock kullandıkları belirlenen kamu personelleri ve TSK personelleri ise çıkarılan KHK’ler ile meslekten ihraç ediliyor. Milli savunma Bakanlığı tarafından da yapılan araştırmada 6 General ve Amiral’de ByLock programı olduğu, üst düzey subayların yakınlarının da ByLock kullanıcı olduğu belirtildi. Türkiye Gazetesi’nden Nuri Elibol’un haberine göre Türk Silahlı Kuvvetlerinde Jandarma Komutanlığı hariç olmak üzere 5 binden fazla TSK personelinin ihraç edildiği açıklandı.

8-10 BİN BYLOCKÇU DAHA VAR

TSK içerisinde subay ve astsubay konumunda olan ve ByLock programı kullandığı belirtilen 8 ile 10 bin personel olduğu açıklandı. Bu kişilerin ByLock programı kullandığı, örgüte ne kadar yakın olduğu araştırılıyor. TSK içerisinde şu ana kadar meslekten ihraç edilenlerin toplam FETÖ bağlantılı personel sayısının yüzde kırkı olduğu, geri kalanların ihraçlarının yakın zamanda gerçekleşeceği vurgulandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Suçlular elbette cezasını çeksin.Ama yaa masumlar.Hiç bir suçu,günahı olmayan insanlar şuan içerde boşu boşuna 4 duvar arasında. bu hak mı adalet mi? suçlu diye insanları topluyorsunuz da madem suçsuz olduğunu kanıtlamak bu kadar mı zor? Bu ne hak, ne de adalet.Bu görülen resmen eziyet,zulüm! Onca yıl vatan için,millet için oku,görevini namusunla yap,sonra başkasının suçunu günahını abim gibi masumlar çeksin. Bu böyle olmaz arkadaş.

  2. siyasi ayağı çok önemli. balık baştan kokarmış.makul süphe yetiyor. kime dokunacaksa dokunsun. cesaretli olun lütfen

  3. Darbeyi askerler yaptı devlet temizligi meb den başlayıp en son askere geldi ne tuhaf değil mi

  4. Suçlular bulunuyor iyi güzel tebrik ediyoruz ama madur masumları neden görmüyorsunuz suçluyu bulmak kadar suçsuzuda aklamak önemlidir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM