ByLock programı kullanan tüm MEB ve kamu personeli meslekten atılacak

ByLock kullanan MEB ve kamu çalışanları meslekten atılacak. Meslekten ihraç kriterleri arasından en tepede ByLock programı yer alıyor. ByLock kullanmak FETÖ üyesi olmak için yeterli ve somut bir kanıt olarak ihraçların önünü açmış olacak. Kamudan atılan veya açığa alınan kişiler arasında ByLock kullanmayanların göreve iadesi için güzel haber gelecek.

ByLock programı kullanan tüm MEB ve kamu personeli meslekten atılacak

ByLock programı kullanan tüm MEB ve kamu personeli meslekten atılacak

Yetkililer açığa alınan ve süren soruşturmalarda açığa alınacak kişiler için en önemli kriterin ByLock olduğuna kanaat getirdi. ByLock programı kullanan kişiler FETÖ üyesi olarak kabul edilecek ve bu somut kanıt ile birlikte meslekten ihraç edilecek ve göreve iadeleri söz konusu dahi olmayacak. Meslekten ihraç edilme kriterleri olarak birinci unsur ByLock uygulaması olacak.

EN ÖNEMLİ KRİTER BYLOCK UYGULAMASI

15 Temmuz darbe girişiminden sonra sürdürülen soruşturmalarda ByLock kullandığı tespit edilen kişilerin ifadelerinde ByLock uygulamasının çok önemli bir yere sahip olduğu belirlendi. FETÖ üyeleri arasında iletişimi sağlayan, koordinasyonu sağlayan bir program olan ByLock meslekten ihraçta yeterli sayılacak. ByLock uygulaması kullanmayan ve meslekten ihraç edilen kişilerin sadece bir kritere sahip olması durumunda göreve iadeleri gerçekleşecek. Açığa alınan öğretmenler arasında ByLock uygulaması kullandığı tespit edilenler ise meslekten atılacaklar ve göreve iadelerinin önü kapanmış olacak.

İNDİRİLEN BİR PROGRAM DEĞİL

ByLock uygulaması için ilk başlarda kamuda yer alan haberlerde uygulamanın indirilebildiği yer almıştı. Ancak bahsi geçen program özel bir program, bu uygulamayı herkese açık bir elektronik uygulama marketlerinden, sıradan bir yerden indirmek mümkün değil. Birkaç aşama ile kurulan ByLock uygulaması FETÖ içerisinde haberleşmede önemli rol oynayan bir programdır.

Wİ-Fİ MAĞDURLARI

ByLock uygulaması kurulurken ve kurulduktan sonra kullanılırken internet bağlantısına ihtiyaç bulunmaktadır. Bu yüzden FETÖ’cülerin komşuları ile ortak wifi kullandıkları tespit edildi. Kendilerine ait internet hattı olmayan ByLock uygulaması kullananların başkalarından internet bağlantısı sağlanması nedeniyle ByLock uygulaması ile alakası olmayan kişiler de bu yüzden mağdur olmaktadır. Yetkililerin bu konuda inceleme ve soruşturmalarının sürdüğü açıklansa da bu konuda somut delil ve kanıt sunmayan kişilerin kendilerini temize çıkarmasını ogretmenlericin.com olarak çok zor görüyoruz. Bu konuda ilgili kişilerle wifi hattı kullanan mağdurların bunu bir şekilde kanıtlamaları, belgelendirmeleri gerekmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

 1. Bana iftira atıp açığa alınmamı sağlayanlar gülerek seyrederken arkadaşlarım ve bilenler şaşırıyor vatanını milletini seven ve her zaman hükümetinin yanında pkk ve fetö ile mücadele eden bir yöneticiyi aynı hükümet in ne hale getirdiğine

 2. sendikada bir iki ay kalip atilan olmadi diyen yorumculara sesleniyorum. atilan tanidiklarim var.o bilgi dogru degil. meb bakani bile 6 aydan az kalanlari atmadik dedi kanal7 de.ama dogruyu soylemedi. amaci nedir bilmiyorum. 10 000 liranin alrinda uslem gormus hesaplarin sahiplerinide atmadik dedi.bu bilgide digru degildi. halja sirin gozukmek istiyor galiba. kul hakkuna en fazla giren olmanin agirligi ve bir hukukcu olmasinin verdigi aci boyle kinustiluruyor sanirim. hukuksuzlukta sinuri yok gibi gorunuyor

 3. Hocam peki sendika kapanana kadar üye olup gizli yazışma programı ve bankaya yüklü para yatırmayanlar ne olacak? Hem tek kriterden ihraç edilenler geri dönecek diyorsunuz hem de 15 Temmuza kadar üye olanların dönme ihtimali yok diyorsunuz. Sendika suç ise 3 ayda 5 ayda 15 Temmuz’a kadar üyelikte, kapanan kadar üyelikte hepsi suç. Yok eğer sendika üyeliği suç değilse hiçbirinin suç olmaması gerekir. Aksi takdirde mağduriyetler çözülmez. Darbeden haberi olup doğrudan ya da dolaylı olarak destek veren herkesi ihraç edilmesi gerekir ama bunun dışında saf, temiz memur arkadaşlara devletimizin bir şans daha vermesi gerekiyor. Rabbim suçsuz olanların en kısa zamanda mesleğine geri dönmesini nasip eylesin…

 4. Sayın editör sendika da kalma süresi ne kadar olursa olsun istifa eden dönecek mi?12ay kalan ihraç edilmedi.fakat 22 ay kalıp istifa edenler var.ihraç oldular.bunlara dönüş var mı?yani istifa her ne tarih olursa olsun kabul mü?

  • Sendikada 15 Temmuz gününe kadar duranların dönme ihtimali yok diyebiliriz. Öncesinde istifa edenler için umut var. Sendikada ne kadar kısa süre kalındıysa o kadar avantajlı olunuyor.

   • Niçin böyle bir karar aldıklarını anlayamıyorum sendika da az kalan suçsuz çok kalan suçlu mu olacak?

 5. Peki 13-14 Ekim de görevden alınan öğretmenlerin durumu ne olacak ? Çoğu bylock kullanmakla suclaniyor.Kiminin wifi si hic olmamis,kiminin akilli telefonu hic olmamis,kiminin adina hat acilmis,kiminin uzerine kayitli ancak baskasinin kullandigi hatlardan bylock kullanilmis gorunuyor.Ustelik Avea daki IP hatasindan bahsediliyor.Bunlar gozununde bulundurularak aciga alma islemi yapilsaydi masum olanlar su an gorevde olacakti.

 6. Sayin editor sendikada 12 ay kalanlar atilmadi zaten siz 3 _5 ay kalanlar donecek demissiniz bu sizin yorumunuz mu?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM