Bylock programı kullananlar FETÖ üyesidir, başka kanıta gerek yok

Kamudan ihraç edilen 100 bine yakın kamu personeli içerisinde en somut kanıtlarla ihraç edilenler ByLock programı kullananlardır. Diğer ihraç kriterleri tartışılırken tek tartışılmayan somut kanıt ByLock uygulamasıdır. ByLock programı kullananların renklerine göre sınıflandırılması onların FETÖ mensubu olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bylock programı kullananlar FETÖ üyesidir, başka kanıta gerek yok

Bylock programı kullananlar FETÖ üyesidir, başka kanıta gerek yok

ByLock uygulaması FETÖ için özel yapılan bir iletişim programıdır. Örgüt içerisinde iletişimi, hiyerarşik talimatları hızlı bir şekilde sağlayan programın detayları uzun süredir MİT tarafından inceleniyor. 2014 yılında uygulamanın kullanılmaya başlandığı belirtilmiş olsa da binlerce üyesi olan bir örgütün çok daha eski bir tarihten itibaren bu tarz programları kullanması kuvvetle muhtemel durmaktadır. MSN dediğimiz iletişim programı, elektronik postalar, Tango, Skype gibi uygulamaların da örgüt elemanları tarafından kullanıldığı bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Örgütün son yıllarda yaşanılan gelişmelerden sonra her şeyi kripto olarak yapmaya çalışması ise ByLock ve Eagle gibi uygulamaların hazırlanmasına neden olmuştur.

BYLOCK VE EAGLE UYGULAMALARI

ByLock programı örgüte hizmet eden üyelerin tamamında bulunmakta olup, başkasının GSM hattı ve internetini kullanarak gizlenmeye çalışan üyelerin tespit edilme çalışmaları ise halen devam etmektedir. FETÖ soruşturmalarında gizli tanık olan veya itirafçı olanların verdikleri bilgilerde bazı militanların ise her türlü tedbiri alarak ByLock dahi kullanmadıkları, ByLock gibi programları kullanmamaları için talimat aldıkları ortaya çıkmıştı. Bu yüzden ByLock uygulaması kullananların listesinde tüm FETÖ üyeleri yer almamaktadır. Örgütün bir diğer özel kripto haberleşme programı ise Eagle uygulaması. Bu program hakkında çok bilgi yer almazken, bu programı kullananların sayısının ByLock kullanıcılarına göre az olduğu ve daha seçmece FETÖ üyelerinin kullandığı ortaya çıktı.

ÖRGÜTLE DOĞAL BAĞ: BYLOCK

15 Temmuzdan sonra yaşanan yargı sürecinde neredeyse her ilde soruşturmalar ve mahkemeler sürmektedir. Erzurum 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararda ise ByLock kullanan kamu personellerinin FETÖ ile doğal bir bağı olduğu ifade edildi.  Mahkeme tarafından belirtilen ifadede “FETÖ mensuplarının kullandığı programa erişimin örgüt üyeleri ile mümkün olduğu, örgüt içerisinde birbirlerine transfer ederek kullanıldığı, örgütle bağlantısı olmayan kişilerin ByLock uygulamasına ulaşmasının mümkün olmadığı, bu yüzden bu programın kurulu olduğu telefon kullanıcılarının örgütle organik bir bağının olduğu anlaşılmaktadır” bilgilerine yer verildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

  1. İstifa ettiğim dernek ve sendika yüzünden ihraç edilen bir doktorum.dernek 2015 de kapatıldı.Sadece kağıt üzerinde kalmıştı.hic bir faaliyeti yok.sendikadanda darbeden 3 ay önce istifa ettim.baskada hiç bir kriterim yok.milat 15 temmuz alindaman masumlar ayiklanamaz.Bylock kullananlar kesin fetocu dur. Fetoculer bile bizi fetocu gormezken devletimiz bizi ihraç ederek fetocu ilan etti.ben işinde gücünde biriydim. Bir kağıda imza attım hayatım kaydı.sadece benim mı ,çoluk çocuk, ana baba kardeş,derken en az 30 kişi mağdur olduk.

  2. 2015 yılında ayrıldığım sendika yüzünden sorgusuz sualsiz ihraç edildim.Benim gibi masum ve mağdur öğretmenlerin göreve iade edileceğine inanıyorum.Sabır inşallah.

  3. Çok doğru bir haber bylock kullanan bu örgütün içinde demektir sadece sendika ya üye olmuş kağıt üzerindeki bir üyelik yüzünden işinden olmuş tüm mağdurlar dönsün artık ayrıca banka mağdur ları var adalet gecikmesi masumlar dönsün

  4. İstifa ettiğim sendika yüzünden ihraç edilen binlerce öğretmen den biriyim.Artik içerik bilmem ne suçluyu suçsuz u ayirsinlar,emeklim gelmişti biraz daha bekletip ayrilacam yoksa sagligim,gidecek.

  5. Block kullanan kesin cemaatçiler. Ancak suça karışmış anlamına gelmez. Zaten suça karışmamış ise örgüt üyeliğinden yargılanır suça karışmış ise örneğin kpss sorularını çalanlar gibi bu daha farklı bir durum ancak yinede darbeye karışmış anlamına gelmez eğer darbeye karışmış ise o daha farklı bir durum. Kısacası sadece Block kullanan sadece örgüt üyesi olarak yargılanır 5 ile 15 yıl arası ceza alır karıştığı suca göre

  6. bylock un varlığı ciddi bir delildir. içeriği de önemlidir fakat bu programın watshap gibi herkesin kullanamaması, kullananları bir numaralı şüpheli hale getiriyor. hain örgüt bu programda da kapalı devre çalışmış olabilir!!fakat varlığı bir şey ifade eder. sendika banka gibi değil, gizli bir tarafı var ve herkese açık değil. arkadaş hatırına kullandım denecek bir durum değil.

  7. Bylock kullanan örgüt üyesidir mahkeme kararı var 14 ekimde de çok mağdur var devletin iyi incelemesi lazim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM