Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; göreve iadeler için çalışan komisyon var

Bakan Mehmet Müezzinoğlu asgari ücret konusunda açıklamalarda bulundu. NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergenin sorularını televizyonda cevaplandıran Bakan Müezzinoğlu açığa alınan, meslekten ihraç edilen kişilerin görevlerine iadeleri ile ilgili komisyonun olduğunu ve çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; göreve iadeler için çalışan komisyon var

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; göreve iadeler için çalışan komisyon var

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ihraçlar, meslekten atılanlar, açığa almalar göreve iadeler hakkında açıklama yaptı. Bakan Müezzinoğlu katıldığı NTV programında asgari ücret hakkında da açıklamalarda bulunurken emeklilere promosyon çalışmasında ise sona gelindiğini açıkladı. Emekliye promosyon açıklamasının kısa süre içerisinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanacağını vurguladı. Emeklilere verilecek promosyonun emekliler tarafından uzun süredir beklenildiğinin altını çizen Bakan Müezzinoğlu bu konuda emeklilerin beklentisinin çok yüksek olduğunu belirtti.

ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİLERE PROMOSYON

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu asgari ücretin net 1400 liranın altına düşmeyeceğini belirtti. 2017 Asgari ücret rakamı belirlenirken enflasyon rakamlarının da hesaba katıldığını belirten Bakan, bu yüzden asgari ücretin enflasyona rağmen 1400 liranın altına düşmeyeceğini ifade etti. Ekonomik istikrar bozulmadığı sürece büyümenin de süreceğini vurgulayan Müezzinoğlu meslekten ihraç edilen kamu personelleri hakkında da açıklama yaptı.

MESLEKTEN İHRAÇ İSTATİSTİKLERİ

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında işlem yapılan kamu personel sayısının toplamda 122 bin 777 olduğunu belirten Bakan, bu kişilerden 87 bin 228 kişinin meslekten ihraç edildiğini, 35 bin 549 kişinin açığa alındığını, açığa alınan MEB personeli ve kamu personelinden de 17 bin 20 kişinin göreve iade edildiğini vurguladı. Burada Öğretmenler İçin olarak bir not düşmek istiyoruz, sayın Bakanın açıklamasında belirtilen 17 bin kişilik iade sadece FETÖ iadesi mi yoksa 8-9 Eylül tarihlerinde terör örgütü PKK ile ilişkilendirilerek açığa alınan sonra da göreve iade edilen Eğitim-Sen üyelerinin ağırlıklı olduğu iadeler mi?

GÖREVE İADE KOMİSYONU VAR

Bakan Müezzinoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında da 581 personelin göreve iade edildiğini açıkladı. Bakan, FETÖ soruşturmasında meslekten ihraç edilecek personeller için çalışan komisyonun olduğunu belirtirken, suçsuz olduğunu düşünen meslekten ihraç edilen mağdurların tespit edilmesi adına itirazları inceleyen ve değerlendirme yapan bir göreve iade komisyonu olduğunu da vurguladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

22 yorum

 1. Bir de kriterler esnetilmeden iade listesinde olmanız imkansıza yakın..boşuna hayal kırıklığı yaşanmasın sonra.

 2. Yeni khk gelmek üzere,10000 ihraç edip 35 iade olur AL SANA IADE KHK sı…
  Çoğu alakasız insanı olağan bir sebepten ihraç ederek fetö mücadelesi yapıldığının söylenmesi, bana biraz toplumun gazını alma çabası olarak geliyor.

 3. İftiralar ile fetöcüler tarafından ihraç edildim. Beş aydır yaşadıklarım yüzünden cinnet geçirmek üzereyim. İntihar etmek aklıma geliyor.. Devlet siirt üniversitesinde olanları incelesin.. Fetöcüleri korusun.. Mahsumların garibanların yasamaya hakkı yok sanırım

 4. Valilik komisyonu ise eğer dilekçemin tarih sayısını bile vermediler. Komisyon böyle inceliyor diye. İtiraz etsem başıma ne geleceğini bilemediğim için sesimi çıkartmadım. Suçsuz yere atıldık yine ses çıkartamıyoruz. Zaten sesinin çok çıkması da haksız olduğunun bir göstergesi olmuyor mu. Zamanında bir büyüğümüzden duymuştum. Sukunet içinde adaleti bekliyoruz elhamdülillah.

 5. inşallah en kısa zamanda yetkililer bu işe resmiyet kazandırır. Günlerdir suçsuz yere ne çekiyoruz. virüslü hasta gibi bakılmakta birazcık dinleseler haklı olduğumuzu anlayacaklar. Arkadaş hatrına 3-5 aylığına sendikaya üye olmanın cezası bu şekilde olmamalı. Tamam doğru söylüyorlar yetişkin insansınız nasıl olur da kandırılırsınız. Düşünün okulun sevilen, sayılan müdür yardımcısı geliyor yeni bir sendikanın kurulduğunu üye olmamız için rica ediyor sizde iyi niyetlisiniz, yüzünüz yumuşak birde hayır deme alışkanlığınız yoksa nasıl reddeceksiniz? Bundan inşallah görevimize döndüğümüzde sendika üyeliğinde doğru karar vereceğmiz kesin umutlarımızı tam yetirdiğimizde hayata tutunan bir haber duymak çok güzel ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN SAYIN EDİTÖR.

 6. Bazıları mağduriyetimizin gerekçelerini anlamıyor.Diyoruz ki darbeden önce istifa ettik kahrolasılarla bağımız yok anlayın artık.

 7. Göreve iade komisyonu neden suçsuzları göreve iade etmiyor ozamn? Eşim in hiçbir bağı yok. Hiçbir neden söylenmedi. Savcılığa bizi araştırın dedik. Zerre kadar bağı olmayan eşim ve varsa onunla aynı durumda olanlar için bu işi sonlandırsinlar artık. Mağdur yok deyip sesimizi duyurma mıza bile izin vermiyorlar. Lütfen adalet yerini bulsun artık.

 8. isa denen sahis benim haberim olmadan sendika uyesi yapmislar imza sahte 2015 mayistada istifa ettim sonuc 1 eylul ihrac!hadi yigitsen benim durumumuda bir yorum yapsana.ihrac edilen herkesi lanet fetolerle ayni kefeye koyamazsin senin gibi zihniyetler yuzunden biz magdur olduk Allah sizin gibileri kimseye musallat etmesin. Benim hakkimi aldin iftira atmakla öbür dunyada catir catir hesabini vereceksin unutma ki kul hakki asla affedilmez Allah katinda!hadi sanada gecmis olsun!

 9. Darbe başarı olsa istifa edecek misiniz diyen arkadaş zaten buradakilerin çoğu öncesinden istifa ettiler bende 2014 eylülde istifa etmiştim Allah a şükür darbe başarılı olmadı bu girişimi yapanlarıda Allah kahretsin onca masum insana kıydılar

 10. Sayın bakan komisyon çalışıyor diyor ben adalet bakanlığı ceza Islerı genel müdürlüğünu her hafta arıyorum itiraz dıkekcelerı görüşülmedi dıyor. Kıme inanalım. Bu komisyon basbakanlıkta mı bakanlıklarda mı kurulu….Adalet yavaş ilerler ama er yada gec gideceği noktaya ulaşır..Allah ım senin Adaletın ıyı kı var.

 11. İsa denen trol, hani bidaha gelmem diyodun. c.bşk.nın çagrısıyla 2014 kasımda istifa ettim.sonuç 21yıllık dmegim sıfırlandı.bilmeden ahkam kesme, insanların hakkına giriyosun.ahiret gününe inanıyorsan!

 12. Allah aşkına 2014 Mart ve niSan ayında iki ay kalınmış bir sendika nedeniyle 3,5 ay ceza evinde kaldım ve meslekten ihraç edildim ben gibiler mesleğine geri döndü. Adalet istiyorum.

 13. Arkadaşım siz fetö amacına ulaşsaydı istifa edermiydiniz diyorsunda biz zaten 2013 te isifa ettik.Kaç yıl önce.7 ay kalınmış bir sendika.

 14. Benim zoruma giden tek adımızın yanlarında geçmiş olması.üç ayda saçlarım bembeyaz oldu gören tanımıyor 7 ay kaldığımız bir sendika beni ne hale getirdi 11 kilo verdim ve 30 yaşlarımda bembeyaz saçlarım oldu allah hepimize yardım etsin inşallah

 15. Devlet bizim Hem Annemiz hemde Babamız bizi sarıp sarmalayacak insan evladını en ufak bir yanlışında atıyor mu.Biz bilseydik 2013 yılında bunların böyle bir terörist çete olduğunu bırakın sendikasına girmek yanlarından geçmezdik bilemedik.Biz devletimize güveniyoruz tek zoruma giden

 16. Alti aydir bu insanlari yasal olan sendika vb gibi seylerden dolayi hic yasamamis saydilar peki bu insanlarin aileleri cocuklari nasil yasiyorlar bu ulkede hala nefes almaya calisan kan gozyasi doken anneler babalar var ve bunlari gormezden geliyorlar akil tutulmasi yasiyoruz. Allah imanimizi ve aklimizi korusun,

  • peki fetö amacına ulaşsaydı malum sendikanızdan istifa edecek miydiniz? bu ülkede 250 vatandaşımız fetönün hain kakışmasında şehit oldu bir çoğu da yaralandı gazi oldu.. siz fetönün sohbetlerine hipnotize olup himmet ödeyip twetleri ikiye katlarken fetö ve zihniyeti milyonlarca insanın canının yanmasına sebep oldu. mit tırlarını fetö durdurdu suriyede geldiğimiz nokta belli. peki dönemin başbakanı o dönemde kaç defa çağrı yaptı size bu yapıyı terkedin diye.. fetö mağduru olan aziz ve necip milletimizdir. onunla aynı zihniyettekiler değil..

   • Simdi devleti ovup devletin yanindaymis gibi olup fetoyu yerden yere vuranlar kripto fetoculerdir arastirilsin ortaya cikar.

   • Kardes senin dedigin gibi insanlar olabilir ama benim oyle oldugumu nasil biliyorsun.benim sadece sendikam var vr istifa ettim. Mayis 2015 . Sizce darbe olsaydi benim durumum ne olacakti.onlarin gozunde hain olacaktim.ispatlayamam ama 1 kasimda oyum ak partiye idi. Ne olur genelleme yapmayin cok kul hakkina giriliyor.

    • Kardeş, ağzı olan konuşuyor. “Suizan cinayettir.”demişler. Bu ileri geri konuşanların 15 Temmuz gecesindeki hainlerden ne farkı var. Ben ve ailem koyu Akpartili idik. 17-25 Aralık’ın kumpas olduğunu söylediğimde okulumdaki teşrik-i mesai arkadaşlarım,”Senin gözün kör, kulağın sağır.” dediler. Hiçbir şey göründüğü gibi değil,Kişinin her duyduğunu söylemesi günah olarak kendisine yeter.” diyerek hükümetimizi korudum. Bu yüzden arkadaşlarımla kötü oldum. 7 Haziran seçimlerinde sandık başkanıydım. Sandıktan Akpartinin büyük bir farkla çıktığını görünce sevincimi partiden gelen gözetmen arkadaşla paylaştım. Gönlümde yatan partinin Akparti olduğunu söylediğim de bana,”Hocam, demene gerek yok. Ben senin Akpartili olduğunu anladım zaten.” dedi. Nerden anladığını sorduğumda, “Sandıktan çıkan oyları okuduğumda Akparti’nin adını daha bir coşkulu okumamdan anladığını söyledi. Beni tanıyan herkes bu hain yapıyla bir alakamın olmadığını biliyor. Bilmeyenlerse böyle ileri geri konuşuyor. Yanlış hesap Bağdat’tan döner, deyip kendimi teselli ediyorum. Adamakıllı bir inceleme yapıldığında tüm hakikatler ortaya çıkacak inşallah. Allah âdildir. Bakalım hâkim kesilip suizanda bulunanların hâli ne olacak?

   • Çağrısına uyup istifa ettik bu mu suçumuz. Darbe başarılı olsa idi o safta olmayıp istifa ettiğimiz için biz cezalandirilacaktik şimdi yine aynı cezayı biz çekiyoruz. Devlet istihbaratı ile çok geç anlamışken ben vatandaş olarak onlarla aynı anda anlamadım diye suçluyum öyle mi ?anlamak güç

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM