Çalışma Bakanı Sarıeroğlu ‘memurluk kalkıyor’ konusunda açıklama yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ekonomi paketi ile ilgili açıklamalarda bulunurken son günlerde çok tartışılan kadrolu memurluğun kalkacağı yönündeki değerlendirmeleri de yalanladı.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu ‘memurluk kalkıyor’ konusunda açıklama yaptı

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu ‘memurluk kalkıyor’ konusunda açıklama yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu TRT Haber’e konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Sarıeroğlu Hükümetin Ekonomi Paketi hakkında detaylar paylaşırken emeklilere hem Ramazan Bayramı’nda hem de Kurban Bayramı’nda verilecek olan 1000 liralık bayram ikramiyesi konusunda bilgi verdi. Kamuda memurluğun kaldırılacağı yönünde oluşan algının da yanlış bir algı olduğunu ifade eden Çalışma Bakanı Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayı hatırlattı.

HÜKÜMETİN EKONOMİ PAKETİ

Hükümet tarafından hazırlanan ekonomi paketinin muhalefet tarafından belirtildiği gibi acele ile hazırlanmadığını ifade eden Bakan Sarıeroğlu paket içerisinde en önemli maddelerin başında emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi olduğunu belirtti. 11,5 milyon dosya üzerinden bayram ikramiyelerinin verileceğini ifade eden Çalışma Bakanı, SSK Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklilerinin bu haktan faydalanabileceğini söyledi. Şehit yakınları, gaziler, emekli olan geçici köy korucuları, Kore, Kıbrıs, aylık bağlanan sivil vatandaşlar da dahil olmak üzere bayram ikramiyelerinden yaklaşık 12,3 milyon kişinin faydalanacağını ifade eden Bakan Jülide Sarıeroğlu hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

MEMURLUĞUN KALDIRILMASI

657 sayılı kanuna tabii kadrolu memurluğun kaldırılacağına dair iddiaların asılsız olduğunun altını çizen Bakan Sarıeroğlu “”Memurluk ortadan mı kaldırılıyor diye söylentiler var. Sanki böyle bir adım atılacakmış gibi kara propaganda başlamış durumda. KPSS ile memur alımlarımız, sözleşmeli personel alımlarımız, kariyer mesleklerle ilgili kamuda alımlarımız devam ediyor. Bunlarla ilgili mevcut sistemimiz neyse, aynı şekilde devam edecek. 3,5 milyon kamu görevlimiz var hepsinin içi rahat edebilir. 4B’lilerin izin konusunda bizden talepleri vardı. 4B’lilerin izin sürelerini düzelttik. Bakanlar Kurulu’na sevk edildi.” açıklamasında bulundu.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu’ndan personel rejimi açıklaması video;


Başbakan Binali Yıldırım kamu reformu ve devlet memurlarının sözleşmeli olması ile ilgili ne demişti?

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Kendi basbakaninimi yalanliyor bu bakan??? Erdogan da 16 yildir diyor zaten 657 yi degistirecez diye.neyi yalanliyorsunuz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM