Cemil Çiçek; ihraç ederken dikkatli olunmalı, 9 kez düşünmek gerek

AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek kamudan ihraçlar yapılırken uygulamada çok hassas davranılması gerektiğini belirtti. İlim insanlarını meslekten ihraç ederken de 9 defa düşünülmesi gerektiğini açıkladı. Cemil Çiçek’e göre akademisyenlerin ihraçlarının incelenmesi gerekiyor.

Cemil Çiçek; ihraç ederken dikkatli olunmalı, 9 kez düşünmek gerek

Cemil Çiçek; ihraç ederken dikkatli olunmalı, 9 kez düşünmek gerek

Meslekten 100 binden fazla kamu personeli ihraç edildi. İhraç edilen kamu personelleri arasında en çok konuşulan personeller ise akademik personeller oldu. Son çıkan KHK ile ihraç edilen akademisyenlere hükümet vekillerinin de tepki göstermesi ile başlayan tartışma sürerken, son ihraçlardaki akademisyenlerin listesinin kim tarafından hazırlandığı tartışma konusu olmuş YÖK açıklama yaparak ihraçlarda sorumlu olarak üniversiteleri göstermişti. Eğitim Bir-Sen Hakkari İl Başkanının ihracı ile de Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen’den arka arkaya açıklamalar gelerek son KHK ile ihraçların rayından çıktığına işaret edilmişti.

BUGÜN FETÖ YARIN ÇETÖ

Şu anda AK Parti Ankara Milletvekili olan ve Ak Parti içerisinde önemli kişilerden Adalet Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Meclis Başkanlığı yapan Cemil Çiçek ihraçlar hakkında açıklamalarda bulundu. Cemil Çiçek açıklamasında 28 Şubat vurgusu yaparken, 28 Şubattan gerekli derslerin alınmış olması durumunda 15 Temmuz’un yaşanmamış olacağını ifade etti. 28 Şubattan gereken dersler çıkarılmazsa bugün karşımıza FETÖ olarak çıkanlar yarın ÇETÖ olarak karşımıza dikilecektir vurgusu yapan Çiçek, bu bataklığın kurutulması gerektiğini belirtti.

CEMİL ÇİÇEK: 9 KEZ DÜŞÜNÜN

Kamudan ihraç edilenler konusunda hak ve özgürlükten yana olduğunu ifade eden Çiçek, ilim irfan sahibi kişilerin meslekten ihraç edilmesinde yapılan uygulamanın, alınan kararların 9 kez düşünülmesi sonra yapılması gerektiğini açıkladı. Meslekten ihraç edilen akademisyenleri tanımadığını içlerinden sadece İbrahim Kabaoğlu’nu tanıdığını ve onun da anayasacı olduğunu bildiğini açıklayan Cemil Çiçek, ilim insanları, bilim insanları ve aydın kesim konusunda dikkatli hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

25 yorum

 1. BEN ANLAMIYORUM.MAĞDURUN STATÜSÜNÜN NE ÖNEMİ VAR.SUÇSUZSA MAĞDURSA GÖREVİNE İADE EDERSİN.İNSANLIK ÖLMÜŞ.ALLAH IM SEN VATANIMA MİLLETİME YARDIM ET YARABBİ.

 2. ” cemaat devleti ele geçirmiş buna kargalar bile güler ” meclis başkanı çiçek diyordu şimdi sizin bu adalet anlayışınıza tüm mahluklat kahkaha atıyor , benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi diyenlerden farkınız nerede ? mazlum akademisyen olunca mı mazlumun yanında yer alma aklınıza geldi öğretmen – memur olunca dilsiz şeytan kesilmiştiniz hepiniz .

 3. SUÇSUZ, DEVLETİNE BAGLI, ÜSTELİK A K Pye OY VERMİŞ (ALLAH BİZİ AFFETSİN ) MASUMLARI TERÖRLE İLİŞKİLENDİRENLER, ÇOCUKLARININ YÜZLERİNE NASIL BAKIYOR, GECELERİ NASIL UYUYOR, YARGILAMADAN NASIL İŞSİZ BIRAKILIYOR, ÖZEL SEKTÖRE İŞE ALMAYIN DİYE NASIL BASKI YAPILIYOR, SİZİN VİCDANINIZ VARMI, BU NASIL MÜSLÜMANLIK

 4. ÖĞRETMENDE BİR AKADEMİSYENDİR BUNU UNUTMAYIN SUÇU OLMAYAN HER KİŞİ GÖREVİNE DÖNMELİ BU İŞİN KEYFİ YAPILDIĞINI ARTIK HERKES BİLİYOR 9KERE DEĞİL DE 2 KERE DÜŞÜNÜLSE YETER BENCE

 5. Akademisyenler ihraç edilirken kriter falan aranmadı,çoğunda saydıkları kriterlerin hiç biri yok, dedikodu ile attılar. Akademisyenler, Acilen tekrar incelenmeli.

  • EVET YÖNETİCİLER HAKSIZCA İŞLERİNE GELMEYEN RAKİP MESLEKTASLARINI ATTIRDILAR AKADEMİK CAMİADA HATA ÇOKKK…

 6. Allah görüyor
  Allah biliyor
  Allah duyuyor
  Hepinizi Yüce ADALETE havale ediyorum
  Allah En Güzel Vekil

 7. Yetkililer lütfen artık bir açıklama yapmasın. Tamam kendi halimize bırakın bizi. Çocuklarım olmasa hemen yarın ölmek istiyorum. Dünyayı o derece zindan ettiniz.

 8. Hmmm bunun da bir tanıdığı varmış her akp li tanıdığı bir akademisyen ya da sendikanın il başkanı için bu ihraç yanlıştır diyor. Bizim gibi yasal sendika ya üye olmuş sonra istifa etmiş-istifa etmemiş olsam da suç değil- gariban insanları savunan kimse yok. 672 tam bir fiyaskodur.

 9. eşim hakkari çukurcada askerlik yapmş terörün çok olduğu dönemde.yanında silahlar patlamş kulağının biri az duyar.40 yaşında geceleri hala bağırarak kabuslarla uyanır.şimdi vatan haini iş arıyor.kontrol kimde merak ediyorm gerçekten.ha bu arada soru çalanı siz biliyorsunz benm haberm yok.ne iş?!!gidip bildirseydinz?!

 10. Sayın Çiçek iyi hoş da sadece akademisyenler mi hatalı ihraç edildi? Yasal bir sendikaya rica üzerine üye olup sonra istifa eden ben ve benim gibi binlerce insan mağdur oldu. Lütfen adalet ile hukuk devleti ile ve vicdan ile hareket edin.

 11. Yazık bu vatanını milletini seven insanlara. Milletin göbeği çatladı o mertebeye gelmek için bir çırpıda hacadılar bu kadar insanı. İlahi adalet seni bekliyoruz…

   • Soru çalarak bi yere gelen birilerini tanıyorsan git savcılığa ihbar et kardeşim. Milletin canı burnunda zaten,ileri geri konuşup daha çok can sıkmanın lüzumu ne şimdi???

   • Soru çalarakta, ona göz yumarakta, külakat adı altında kps sınavını itıbarsızlastıranları da Allah c.c ıslah eylesin. Bu eylemlerin hepsi kul hakkı.

   • Soru çalıp bir yerlere gelenlerin Allah yedi silsilelerinin belasını versin.Soru çalmayıpta hakkıyla bir yerlere gelenlere aynı iftirayı atanlarında İNŞALLAH…AMİN

   • O soruları kim çaldıda bir yerlere bu sayede gelmişse Allah onunda belasını versin. Haramı helali bilen insan bunu yapmaz zatem. Sahtekar hangi kimliğe burünürse bürünsün o hep sahtekardır. Benim eşim 2007 ögretmen oldu. Sen git bu lafları partiden 45 puanla memur olarak atanan sahte müslümanla çarp. Şuan soru çalmayada gerek kalmıyor bak.. Birilerinin tarafındaysan kolay memeur olursun merak etme..

 12. Evet; sayın ÇİÇEK çok haklı. Hatta acayip haklı. Bi de müthiş haklı. Herkesi sıradan memur gibi rahat harcayamazsın. Çünkü memurun yeri kolay doldurulur. Çıkarırsın bir KHK atarsın kolayca işten. Sonra yerine yenisini alırsın. Hemde İktidara yakın kapıda bekleyen çok aday varken bu iş çok da karlı olur. Ama akademisyenleri öyle kolay kolay harcamak olmaz. Adamın bi tarafına takılı verir. Gün gelir onun eline ayağına düşüverirsin. O da gerekeni yapar. Onun için dikkat etmek lazım. Ama sıradan memur öyle mi? Şamar oğlanı mı arıyon? günah keçisi mi arıyon? Terörist olmayı bile beceremeyen birini mi arıyon? Bu kadar çok olmalarına rağmen çıkıpta en küçük bir eylemle kendisine yapılan haksızlığa ve zulme ses çıkartmayan-çıkartamayan, hukuğun en çok lazım olduğu anda hukuksuz bırakılanımı arıyon? daha ne söyleyeyim. Vur tokatı enseye al elindekini indir keseye. Vay anam vay. AKP senin ADALETİN nerde ???…

 13. Adaleti temsil edenler bırakın en üst düzeydeki akademisyenleri en alt tabakadaki memuruna bile hak ve adaletle muamele etmek zorundadırlar.Bizde ise durum;bırakın 9 kez düşünmeyi,1 kez bile düşünülmeden yargısız infazlar yapıldı!!!

 14. Allah ini seven bu işin saçmalığıni görür! Haksız yere ihraç olanların durumu ne olacak? Öğretmenin ihraci ne olacak?????

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM