Cumhurbaşkanı Erdoğan; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Değişecek

Erdoğan, devlet memurları kanunu yıllardır değiştirmek istediğini ancak engellerden dolayı gerekli değişikliğin şimdiye kadar yapılamadığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasanın değişmesi ile birlikte devlet memurları kanunun da değişmesinin önünün açılacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Değişecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Değişecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devlet memurları kanununun değişmesi gerektiğini vurgularken, Başbakan olduğu günden itibaren 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişmesi yönünde mücadele verdiğini açıkladı. Başbakan olduktan sonra verdiği mücadele kat edilen mesafenin az olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunda en büyük etkenin ise Anayasa olduğunun altını çizdi. Erdoğan, Anayasa değişikliği ile birlikte devlet memurları kanununun değişmesi için bir engel kalmayacağını açıkladı.

ESNAFLIKTAN GELDİM

Cumhurbaşkanı 5. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası’nda gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Esnaflığın ve ticaretin önemine değinen Erdoğan, çocuklarına hep ticaret yapmaları gerektiğini belirttiğini açıkladı. Lise yıllarından itibaren siyasetle ilgilendiğini ancak geçimini sağlamak içinde ticaretle uğraşarak esnaflık yaptığını belirten Erdoğan, çocuklarına ise özellikle memuriyetten uzak durmalarını ve ticaretle uğraşmaları tavsiyesini verdiğini açıkladı. Kamuda çalışan memurların bu açıklamasına gücenmemesini isteyen Cumhurbaşkanı, kamuda çalışmanın önemli olduğunu ancak insanın içerisindeki gücü, potansiyeli kısıtladığını belirtti. Kamuda çalışanların gerçek yeteneğini, kabiliyetini sistem içerisinde göstermelerinin mümkün olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur kamuda ne kadar çalışkan olursa olsun, ne kadar cesarete ne kadar kabiliyete sahip olursa olsun kamuda yer alan sistemin kişileri bir kalıba soktuğunu ifade etti.

DEVLET MEMURU ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞTIM

Erdoğan açıklamalarında devlet memurlarının içerisinde olduğu sisteme de değindi. Başbakan olduktan sonra verdiği mücadelelerden birisinin de devlet memuru anlayışını değiştirmek olduğunu belirten Erdoğan bu uğraşlarında az yol aldıklarını açıkladı. Devlet memurları kanununun değişmesinde az yol katedilmesinde en büyük etkenin Anayasa olduğunu belirten Cumhurbaşkanı yapılacak değişikliklerle birlikte bürokratik oligarşiyi yıkacaklarını ifade etti.

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

Cumhurbaşkanı yapılacak değişikliklerle birlikte getirilecek sistem içerisinde İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın mantığının yer alacağı bir uygulama süreci olacağını açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM