Cumhurbaşkanı Erdoğan; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11.04.2017 tarihinde katıldığı TV programında gençlerle buluştu ve gençlerden gelen soruları yanıtladı. Gündemle ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu için de açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişmeli

Haftalardır gündemde olan ve MEB personeli içinde büyük öneme sahip 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hususunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. ATV, A Haber ortak yayınında gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı, gençlerin devlet kademelerinde üst düzey görevlerde yer alması için bazı değişiklikler yapılmasını istediğini belirtti. Müsteşar olmak için 12 yıllık devlet memuru süresinin fazla olduğunu vurgulayan Erdoğan, 657 sayılı DMK’nın değişmesinin Anayasa değişikliğinden sonra olacağının sinyalini verdi.

MÜSTEŞAR OLMAK İÇİN 12 YIL UZUN SÜRE

Siyaset yapmak isteyen, siyaset içerisinde yer almak isteyen gençlere tavsiyelerde bulunan Erdoğan, yabancı dil ve siyaset dili vurgusu yaptı. Yabancı dil konusunda gençlerin kendisini geliştirmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulusal ve uluslararası siyaset dilinin de iyi öğrenilmesi hususunu vurguladı. Kendisinin gençler için bir tezi olduğuna da değinen Erdoğan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam politikasının değişmesi gerektiğini ifade etti. Memurlukta 12 yıl dolmadan birisinin müsteşar unvanına sahip olamacayağını belirten Erdoğan, bunun yanlış olduğunu ve 657 sayılı DMK’nın değişmesi gerektiğini açıkladı.

ÖZEL SEKTÖRDE DURUM FARKLI

Özel sektörde 25 yaşında gençlerin milyar dolarlar yönettiğini açıklayan Erdoğan bunun da kamuda yapılacak düzenlemeler ile olabileceğini açıkladı.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11.04.2017 tarihindeki açıklamalarının videosunu ogretmenlericin.com olarak aktarıyoruz;

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM