Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’de ihraçlar bitmedi, mağduriyet yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlara yaptığı konuşmasında FETÖ soruşturmalarından dolayı kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan meslekten ihraç edilerek devletle olan bağları kesilenler hakkında yaptığı açıklamada Almanya örneğini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’de ihraçlar bitmedi, mağduriyet yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’de ihraçlar bitmedi, mağduriyet yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlarla bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde muhtarlara konuşma yapan ve gündemle ilgili değerlendirmelerini açıklayan Erdoğan kamudan ihraç edilenlerin mağdur olduğu yönünde kendisine gelen sözleri eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan meslekten ihraç edilerek devletle bağı kesilenlerin durumu hakkında bilgi verirken Almanya örneğini de verdi. Cumhurbaşkanı tarafından verilen örnekte Doğu Almanya ve Batı Almanya birleşirken devlet yapılanmasında 600 bin kamu çalışanının devletten atıldığına vurgu yapıldı.

NE MAĞDURU?

43 bin kişinn FETÖ’den tutuklandığını, 95 bin kişinin kamudan ihraç edildiğini belirten Erdoğan, devlete ihanet edenlerin devlet içerisinde olmasının mümkün olmadığını açıkladı. Kamuda FETÖ temizliğinin halen bitmediğini, bu temizliğin süreceğini de vurgulayan Cumhurbaşkanı daha çok işimiz var açıklamasında bulundu. Tutuklanan ve meslekten ihraç edilenlerin mağdur edilmediğinin altını çizdi.

MİKROPLAR, VİRÜSLER VURGUSU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan meslekten ihraçlar ve FETÖ soruşturmasında FETÖ üyelerine mikrop ve virüs benzetmesi yaparken; devlete ihanet olacak, devlete ihanet edenler devletin içinde olacak, siz yeni bir inşa yeni bir yapı yapacaksınız, bu hainler virüsler, mikroplar orada olacak, böyle bir şey olamaz ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETM ihraçları hakkında açıklama videosu;

EY KAYMAKAM SEN KİMSİN?

Cumhurbaşkanı yaptığı bir başka açıklamada ise zaman zaman şikayetler aldığını, en son aldığı şikayetten sonra bir gaziyi aradığını belirtti. Aradığı gazinin evraklarını göndermesine rağmen evrakların işleme alınmadığını belirten Erdoğan ismini ve görev yaptığı yeri açıklamadığı bir Kaymakamı eleştirdi. Erdoğan Kaymakama hitap ederken Ey Kaymakam sen kendini ne sanıyorsun, sen orada kalıcı mısın? diyerek seslendi.

Gazinin durumu ile ilgili gerekli işlemin yapılacağını da açıklayan Erdoğan, İçişleri Bakanına da talimat verdiğini ifade etti. Bu vatan için kendini feda eden, köprüye yürüyen Gazi sayesinde Kaymakamlık makamında oturduğunu Kaymakama hatırlatan Erdoğan Kaymakama haddini bileceksin diyerek seslendi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

105 yorum

 1. Sizler Allah’ın istediğinden başkasını bu mazlumlara yapamayacaksınız. Allah’ta mühlet verir. Ama ihmal etmez. Almanyanın birleşme esnasında 500 bin memur attığını söylüyor. kaldı 400 bin. Bir tek masumun hakkı bile sizi yakacak. Kininizle harekete devam edin bakalım. Allah sonumuzu nasıl yazacak bekleyelim bakalım.

 2. o zaman ahim diyecekki ne güzel komisyon kurdular işte gidin oraya başvurun.komisyon 6 ay içinde kurulacak da inceleyecek de….şöyle böyle 1 yıl.komisyondan red gelirse haydi sil baştan danıştay bölge idare aym sonra ahim..yani 5 6 yıl..Allahım her hayrına muhtacız

 3. ahim yolu kapandı kurulacak şu adil komisyonla birlikte.benm tüm ümitlerim tükendi.ilk ihraç olduğum günkü gibi yüreğim yanıyor.kim kimin babasını çocuğunu öldürdüyse lanet olsun ona.gidin onlarla cenk edin.Allah belasını versn onlarn.

 4. Değerli arkadaşlar. Sırf cebinizden para çıkmasın diye sendika üyesi olmuyordunuz. O yıllarda en büyük sendika Eğitim-Sen di. Mücadele ediyor, hakkınızı almak için gerekirse gaza, basınçlı suya, jopa bile göğüs geriyordu. Yasal sendika hakkının kazanılmasını sağlayan sendika Eğitim-Sen di. Sonra hükümet sendika aidatlarını memurun değil hükümetin vermesine karar verip sözümona memurların sendikalı olmasını teşvik etmeye başladı. Asıl amaç, sendikacılık değil, çoğunluğu asla emek mücadelesi verme kültürüne ve niyetine sahip olmayan sağ-muhafazakar memurları kendi yandaş sendikalarına çekmek. Böylece yandaş-sarı sendikalar üye patlaması yaptılar. Daha dün bir tabela sendikası olan Eğitim-Bir-Sen adlı kuruluş üyelerine torpil vaadiyle örgütlenmeye başladı. Hamsi sürüleri gibi gidip yandaş-sarı sendikaya akın ettiniz. Kısa sürede bu yapı Türkiyenin en çok üyesi olan öğretmen(!) sendikası(!) oldu. Toplu görüşmede yetkili oldu. İl ve İlçe disiplin kurullarında söz sahibi oldu. Kısaca sizin hakkınızı-hukukunuzu arama doktalarına kendi ellerinizle sizin değil, sizin hakkınızda hüküm veren iktidarın yandaşı şahısları getirdiniz. Artık toplu görüşmelerde hükümetin teklifine, hatta daha azına imza atan bir şebeke var. Anlaşma maddelerine daha önce mevcut olan enflasyon farkını koymayarak hepimizi satan bir teşkilat var. FETÖ soruşturmalarıyla açığa alınan, ihrac edilen arkadaşlar… Bu adamların sizin hakkınızı aramayacağı çok açık. Ne Eğitim-Bir Sen ne de Türk Eğitim-sen sizin için mücadele vermez. Bunu bilmeden aslında hiç bir şeyi bilemezsiniz. Şuradan addia ediyorm: Eğer bu gün yetkili sendika Eğitim-sen olsaydı bu kadar insan asla ihrac edilmeyecek, hakkında somut ve hukuki kanıtlar bulunmayan memurlara ceza verilemeyecekti. Verilen cezaların da hukuki takibini Eğitim-Sen sonuna kadar sürdürecek, kimsenin haksızlığa uğramasına izin vermeyecek, henüz göreve iade edilmeyen emekçilerin çoluk çocuğunun nafakası için sendika kendi bütçesinden tüm mahkemeler sonuçlanıncaya dek şimdi olduğu gibi maaş ödeyecekti. Bu felaketler, aile faciaları yaşanmayacaktı… LÜTFEN ARKADAŞLAR… Müslümanlaık bir inançtır. Müslümanlığı siyaset işlerine, ticarete, sendikacılığa sokmayın. Bunu yapanlara müsade etmeyin. Hem müslümanlığa yazık hem de hepimize yazık. Tüm memlekete yazık.

 5. Daha önce İdare bölgeye verdiğimiz dilekçeler ne olacak?Şimdi valilikten sonra yeniden mi Ankara İdare Bölge Mahkemesine dilekçe vereceğiz?

 6. sendika bankasya gibi vs. nedenlerle atılan ihraçlı eğitim lisansı iptal edilenlere(öğretmen yazamam çünkü görevdeki öğretmenlerimizle aynı kefede tutamam) seslenmek istiyorum. sadece şunu beyan edeceğim. balyoz ve benzeri davalarda hatta genelkurmay başkanının terörist diye içeri atıldığında lanet olasıca samanyolu tvde her dakikasında ülkeyi bu paşalarımı emanet edeceğiz diye haber yapanları KINADINIZ MI ? korkak tavuk gibi kaçan adalet mensubu olan(insan müsfettesi) almanyadaki zatt zekeriya öz denen adalet celladını BU NASIL ADAM BÖYLE HUKUKÇUMU OLUR DEDİNİZMİ? sayın ilker başbuğ kendini defalarca ekranlarda aklamaya çalıştı uğraştı sonunda adalet yerini buldu… şerefi belki o an gitti haysiyetide ama yılmadı. eğer bir yanlışlık varsa sizde yılmayın. ama en ufak bir payınız varsa da bu ülkede ekmek yiyemez hale gelin. Ordumuz yıpratılırken sesiniz hiç çıkmıyordu. Bir Ülkeni teminatıdır ordusu. Suriye ye bakın ve o günlerimi anın lütfen. Asker değilim yanlış anlaşılmasın bir gariban devlet memuruyum hükümet yanlısı da değilim sadece devletimin bekası için kanımı seve seve verecek yürekli seyit onbaşıların yahya çavuşların ömer halisdemirlerin ruhunu korumayı görev bilenlerdenim.lakin Reisi cumhurumuz ısrarla dedi iltisakınızı irtibatınızı kesin. Koca cumhurbaşkanı niye böyle konuşsun bir bildiği var ki dedi. Sizde ağlayıp sızlamayı bırakın bence mücadelenizi onurluca verin tabii bir suçunuz yoksa eğer varsa zaten cezanızı yediğiniz kul haklarınız gölbaşında şehit edelip yetim bırakılan vatan evlatlarında babasız yetim büyümesinde sizinde payınız olduğu için bu ÜLKE verecektir.

  • Ben universiteden mezun oldugumda ogretmen olarak mezun oldum.Bugün siz deseniz de demeseniz de ben ogretmenim.Evet beni okuldaki arkadaslarda suanda calisanlarla bir tutmuyor.Mudurumden mesai arkadaslarima kadar herkes yerin doldurulamiyor diyor.Cunku en az sizin kadar vatan sevdalisiyim ve gorevimi o bilincle yapiyordum.Lutfen insanlari tanimadan bilmeden herkesi zan altinda birakmayin.Sendikaya girip istifa ettim ama bunun disinda bu yapiyla ne 11 yillik meslek hayatimda ne de ogrencilik yilllarimda dirsek temasim dahi olmadi.Askeri kumpas davasinda yasananlar yapilan haksizliklara üzülürken o zaman sesiniz cikmiyordu oh olsuna getirirseniz bunun adi adalet olmaz.Ayrica sesimizin cikmadigini nerden biliyorsunuz?Hukum verirken benim cevremdekiler boyle ama ile olur mu?Ben degilim.Ve adalet tek bir sucsuz icin bile durup dinlemeyi gerektirir.

   • SAYIN İPEK HANIM YAZIMI TAM OKUMADINIZ SİZ ÖYLESİNİZ SİZ BÖYLESİNİZ DİYE BENİM BİR YARGIM YOK OLAMAZDA. BİR SİYAH VAR BİRDE BEYAZ. GRİ OLDUĞUNDA GÖRDÜK BAŞIMIZA NELERİN GELDİĞİNİ. BELKİ HAYATINIZDA SAMANYOLU TV AÇMADINIZ ATATÜRK CUMHURİYETİ VE İLKELERİNE GÖNÜLDEN BAĞLISINIZ. BENİM DEMEM OKİ EĞER CİDDEN SUÇSUZ İSENİZ MÜCADELE EDİN SAVUNUN,BEN SİZİ NİYE YARGILAYAYIM. AMA MADALYONUN BAŞKA YÜZÜ DE VAR. ORTADA OLAN BİRŞEY VAR. SENDİKADAN AİDAT KESİLDİ VE SİZDEN KESİLEN O PARALARLA ELİ SİLAHLI TERÖRİSTLER GÖLBAŞINDAKİ YİĞTİERİMİZİ ÖLDÜRÜP EVLATLARI BABASIZ KALDI. İNŞALLAH VİCDANINIZDA BUNA CEVAP VEREBİLİRSİNİZ. OLAYI MİCRO DEĞİL MAKRO DÜŞÜNÜN SADECE İYİ DERS VERMEKLE BU ÜLKEYE HİZMET ETMİŞ OLMUYORSUNUZ.

   • YANİ EĞER SUÇSUZ İSENİZ BU ÜLKEDE GENELKURMAY BAŞKANINA TERÖRİST DEDİLER ORDUNUN EN TEPESİNDEKİ İSME. YANİ SİZİ SENDİKADAN İHRAÇ ETMİŞSE HUKUK MÜCADELENİZİ VERİN SONUNA KADAR PES ETMEYİN. YARGININ İÇİNDE NASIL İRİN GİBİ KANSERE YOL AÇTIKLARINI GÖRDÜNÜZ. İNŞALLAH BUNDAN SONRA TAM BAĞIMSIZ YARGI İLE DAHA İYİ AKLANMA FIRSATI BULUP HERKES HAKKETTİĞİNİ ALIR. TEKRAR VURGULUYORUM. SUÇU OLANLAR CEZALARINI ÇEKSİN HATTA İDAMA BEN EVET DİYORUM SUÇSUZ OLANLARDA İVEDİLİKLE GÖREVLERİ İADE EDİLSİN. ÇÜNKÜ GÖLBAŞINDA ÖLENLER İÇİNDE ENİŞTEMİZ VARDI BEBEMİZ YETİM KALDI AİLECEK YÜREĞİMİZ YANIYOR. HER O KUNDAKTAKİ YAVRUMUZA BAKTIĞIMDA KİNİM KATLANIYOR. KİMSE BİZDEN AİLECEK MERHAMET BEKLEMESİN

   • YANİ İPEK HANIM EĞER O BOMBOLAMADA ABLAMI ERSİZ EVLADINI BABASIZ BIRAKANLARA YARDIMINIZ O VEYA BU ŞEKİLDE 1 LİRANIZ GEÇTİYSE ÖMRÜMCE SİZİNLE MÜCADELE EDECEĞİM DEVLETİM VE YEĞENİM İÇİN. AMA EĞER HAKSIZ YERE YARGILANIP GERİ DÖNDÜYSENİZ SİZİNLE OMUZ OMUZA VERİP KOLKALA BUNLARIN HAKLARINDAN GELECEĞİM. BENİMDE OLAYIM BUUUUU

    • Benim elimde hicbir sehidin kani olamaz.Her sehide en az sizin kadar yanar icim…Benim tek duam uzerimdeki bu camuru temizlemeden olmemek.Bunun icin omrum oldukca mucadele edecegim.Sizin gibi insanlar inansa da inanmasa da.Vatanseverligimi tartışmaya acmam bile…

  • Sayın RCP… O Meş’um darbeyi gerçekleştiren generaller, diğer komutanların çeşitli oyunlarla ayakları kaydırılarak general yapıldılar. Onları generalliğe getiren kimdi? Ergenekon soruşturmalarının düzmece olduğu defalarca kanıtlanmasına rağmen “ben bu davanın savcısıyım” diye bağırıp mahkemelere destek veren kimdi? Askerlerin askeri mahkemelerde değil, kendi oluşturdukları sivil mahkemelerde yargılanması için yasa çıkaran kimdi? On yıldır ordu içindeki cemaat yapılanmasını CHP’nin ve laik kesimin uyarılarına rağmen koruyup kollayan kimdi? Üniversite ve Polis okulu sınavlarında şifre ve kopya çekildiği haberleri ayyuka çıkmışken buna aldırmayan, hatta kopya olaylarını Taksimde protesto eden gençlere gaz sıktıran kimdi? Benim kitaplığımda Fetullah Gülen’in ne işler çevirdiğini, ne haltlar karıştırdığını anlatan 1990’lı yıllara ait kitaplar var. Acaba hükümet benim bildiğimi bilmiyor muydu? Onlar bu yollarda beraber yürümediler mi! Devlet makamlarının paylaşılmasında, MİT müsteşarının kim olacağı konusunda anlaşmazlığa düşmeselerdi ve bu gerilim sonunda cemaatçilerin 17-25 aralıkta iktidardakilerin yolsuzluk dosyalarını servis etmeseleri yani birbirinin kuyruğuna basmasalardı acaba Fetullahçıların yarattığı tehlike hükümetin umurunda olacak mıydı? SAYIN RCP: Tüm bu olup bitenlerden sonra bu işlerin en büyük sorumlusunu görmeden suçlaya suçlaya gariban memurları-öğretmenleri mi suçluyorsunuz! İş suçlamaya kalsa bu öğretmenler listenin en sonunda olurdu. Lütfen biraz insaflı olun. Ben bunca yıllık solcuyum, Eğitim-Senliyim… Herkes Fetullahçıları alkışlarken, onların çok faydalı işler yaptığını, Türkçeyi dünyaya tanıttığını iddia ederken biz bunların gerici, ABD işbirlikçisi bir örgüt olduğunu söylüyorduk. Kindar ve intikamcı bir anlayışla bu sorun çözülemez. Adaletli bir şekilde, bu işin asıl sorumlularına odaklanarak FETÖ ile mücadele edebilirsiniz. Yüzbinlerce mağdur yaratarak değil.Bakın. Fetö’nün en büyük destekçileri bu gün Fetö’nün en fanatik düşmanı pozlarında intikam çığlıkları atarken aynı anda devlet kademelerine bu sefer başka başka cemaatleri, tarikatleri doldurmakla meşguller. Siz ise işinden, ekmeğinden edilmiş, çoluğuna, çocuğuna bir çift ayakkabı olamayacak, kirasını ödeyemeyecek duruma düşmüş gariban memurlara öfkeleniyorsunuz. Bence çok yanılıyorsunuz… Saygılarla…

 7. Yeni yayınlanan KHK’da İhraçlar için dilekçe verileceği yazılmış.Daha önce valiliklere vermiştik.Şimdi nereye ve ne şekilde vereceğiz.İspat belgesi anlamında bir şeyler mi sunacağız.Bilgisi olan yazarsa sevinirim.İlk verdiğimiz dilekçelere ne oldu?Yine o kadar kişi ümitlenecek ve elimiz boş kalacak.İlk verilen dilekçeler kayboldu mu?Buna niye ihtiyaç duyuldu anlamadım.

 8. Batı Almanya, Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla fiilen dağılan Doğu Almanya’yı, 31 Ağustos 1990’da imzalanan “Einigungsvetrag”la yuttuktan sonra, Doğu Almanya’daki sistemin parçası olan istihbarat ve benzeri güvenlik örgütlerinde çalışanları görevden aldı. Yine Doğu Almanya’daki çok sayıda bilim insanının işine istihbarat için çalıştıkları gerekçesiyle son verdi.
  Ancak, 26 yıl önce Almanya’da imzalanan anlaşmayla günümüz Türkiye’sinde olanlar arasında bir benzerlik söz konusu değil. Başka bir değişle yersiz bir benzetme.
  Ama, Doğu Almanya’yı yutan Batı Almanya her şeyi kılıfına uydurarak yapmayı da bilmiştir. Adı üzerinde kamu kurumlarından temizlik hareketi “anlaşma”ya dayanılarak yapılmıştır.
  Keza, Batı Almanya kimlerin DDR istihbarat örgütü STASI hesabına çalıştığını ortaya koymak için değişik komisyonlar, daireler kurmuş ve deliller ortaya konulduktan sonra tazminat karşılığında işten atma gerçekleşmiştir. Tazminatları ödenmiş ve delil olmadan kimse atılmamış. Biz hangi delile dayanarak ihraç edildik onu dahi bilmiyoruz. Yorumsuz.

 9. REis in Almanya örneği çok doğru bir örnek zira hitlerin yolu yolumuz olmalı , almanlar da ne din vardır ne iman , insaf merhamet olmadan suçlu suçsuz ayrımı yapmadan , yahudi ise katledilmeli mantığı ile tarihin bir zamanında bir cemaate selam dahi verdiyse yaşlı , kadın ,çoluk , çocuk demeden ayrım yapılmadan katledilmeli . ( bunu en yakın arkadaşım vakit namazından çıkışta cami avlusunda söylüyorsa ne diyeyim , kardeşim gel o zaman eve beni ve ailemi katlet dedim , ne alakası var sen fetöcü müsün diyor eeeee değilsem niye ihraç oldum sen 2010 da ev kredisi çekerken bankanı yanlış seçtin diyor ben de reisin kurdelesini kestiği bankaydı o sıralar dedim ve sustum çükü bişey anlatamazdım gözleri kan bürümüş kanla abdest alığ kardeş katli ile tatmin olanlara sadece sustum ) hasbinallahü venimel vekil deyin ve susun .

 10. Kayseri belediyesi tahsilat vezneleri 26 temmuz da bank asya ile anlaşmamız sona ermiştir diye yazı yazmıştı şaka değil gerçek darbeden sonra bile çalışmışlar ya zavallı öğretmen 2014 te kapattığı hesaptan ihraç olmuş sözün bittiği yer!!!!!

 11. 20 yıllık emeğim,aidatını devletin ödediği sendikaya uye oldum diye haksızca mesleğim,işim,aşım elimden alındı,buna sebep Olanlara hakkımı helal etmiyorum,sizlerde birazcık Allah korkusu varsa suçlu-suçsuz ayrımı yaparsınız.Her atılanı hain,fetöcü,terörist olarak lanse etmeniz AİLELERİYLE birlikte 100 binler eder.bunların hakkına giriyorsunuz.Şahsen ben hakkımı helal etmiyorum.Yarı aç,yarı tok gece gündüz demeden Allahın izniyle çalışarak elde ettiğim mesleğimin elimden alınması haksızlıktır,Soru çalan,fetö örgütünün içerisinde bulunan,HAiN darbe girişiminde Bulunan kim varsa doğrudan yada dolaylı en ağır şekilde cezalandırılsın.Rabbim her şeyi görendir,bilendir,onun ADALETİNE güveniyorum.KALDIKİ BUNUN BİDE ÖBÜR TARAFI var.

 12. Arkadaşlardan ulaştım.Mecidiyeköy’de.Avukat yüzde beş alıyor.99 TL ‘ye vekaletname aldım.500 TL avukata verdim .İyi mi kötü mü bilemem.İnternetten baktım.İnşallah olumlu sonuç alırız.

 13. Yaşadıklarım bana şunu öğretti.Dost ararken illede muhafazakar olsun diye bakmayacaksın, hangi düşünceden veya görüşten olursa olsun yeter ki İNSAN olsun!

  • Her zaman söylerim… Sol, insanlığın vicdanıdır. Siyasal ayrımlara, din, ırk, mezhep farkına bakmaz. Yirmi yıllık öğretmenim. Mesleğe başladıktan kısa süre sonra Eğitim-Sen’e üye oldum. İktidarlara ters de düşse, muhalif de olsa kendimi hep güvende hissettim. Yanlız olmadığımı hep bildim. Diğer sendikaların üyeleri gölgesinden korkup haklı olduğu zamanlarda bile sesini çıkaramazken, öğretmen odalarında sızlanırken ben sendikanın aldığı eylem kararlarına çoğunlukla uydum. Grevler, basın açıklamaları, protesto yürüyüşlerine katılmaktan hiç çekinmedim. Bunca yıl bana hiç bir ceza veremediler. Çünkü arkamda eğitim-sen var. Çünkü eğitim-sen Türkiyenin en güçlü hukuk komisyonlarına sahip. Türkiye Barolar Birliği tüm gücüyle Eğitim-Sen’in arkasındadır. Çünkü Türkiyenin eğitimli, nitelikli kadroları hep sol ağırlıklıdır. En son 29 Aralık eylemi sebebiyle disiplin cezası aldım. Şimdiki işimiz bu cezayı iptal ettirmek, cezayı verenlere tazminat ödetmek ve bu cezayı hukuka aykırı bir şekilde verdikleri açık olan büroklarların görevi kötüye kullandıkları için cezalandırılıp görevden alınmalarını sağlamak. İzleyin ve görün…. Bu cezayı onaylayan Milli Eğitim müdürleri, Şube Müdürleri ilerde makamlarını kaybetmiş bir şekilde öğretmenliğe dönecek ve bizim yanımızda öğretmen odasında süklüm püklüm oturacaklar, zil çalınca da derslerine girecekler. Hatta İstanbul İdare Mahkemesi daha geçen hafta bu eylemden dolayı memura ceza verilemeyeceğine hükmedip yürütmeyi durdurma kararı verdi bile. DEĞERLİ ARKADAŞLARIM. Siz bizim kardeşimizsiniz. Aynı mahallelerde büyüdük, aynı okullara gittik, aynı okullarda çalıştık. Tenefüs aralarında beraber çay içtik. Dünya görüşü farkları sandığınız kadar önemli değildir. Aynı sosyal sınıf içinde, aynı şartlarda çalışıp, ekmeğini aynı şekilde kazanan insanların düşünce farklılıkları gerçekçi değildir. Bunlar suni ayrımlardır. Sizin için iyi olan bizim için de iyidir. Kötü olan hepimiz için kötüdür. Ne banka hesabı, ne yasal sendika üyeliği, ne gazete-dergi aboneliği ne de çocuğunuzu yazdırdığınız yasal okul-yurt veya kreş sizi suçlu yapmaz. Bunlar hukuken suç değildir. Ben o yapıya karşı olsam da, o yapılara karşı çıksam da kanunen yasak olmayan bir fiilden dolayı insanlar cezalandırılamazlar. Açığa alındığınız veya ihraç edildiğiniz için size sırtını dönenlerin kişiliği konusunda bir şey söylemek istemiyorum. Eninde sonunda bu haksızlıkların sona ereceğini, darbeye fiilen katılmış olanların veya devlet memurları disiplin yönetmeliğine göre suçu sabit olanların dışında tüm mağdur arkadaşlarımızı tekrar okullarda, sınıflarda ama bu sefer daha bilinçli, daha aydın, daha faklı insanlar olarak aramızda görmek dileğiyle…

 14. Arkadaşım ,korkunun ecele faydası Yok.Mahkemelerde ve hukuk içerisinde hakkını aramak çok normal.Kimse sana niye hakkını arıyorsun diyemez.Sendikam vb.olmadığım halde açığa dahi alınmadan bir gecede ihraç edildim.Ben hakkımı aramayım da kim arasın?Dilekçemi de verdim,CHP’yi de aradım.Mahkemeye de başvurdum.

 15. Diğerlerini ben kendim yaptım.En son İdare Bölge Mahkemesine İstinaf Dilekçemi yolladım.Dilekçeniz geldi ,MEB ve Başbakanlığa yollandı cevap için dediler.Bir ay içinde cevap yazılacak dendi.Aihm için Avukat (Editör notu: İsim paylaşmayın) vekaletname verdim.Şubat 25’de dilekçeniz diğer başvurularla gider dediler.Bir yıla kadar belli olur AİHM sonucu dendi.Danıştay ya da Venedik Raporunu eklerler diye düşünüyorum.İnşallah bir eksiğim olmaz.Kendi hazırlayacak arkadaş ,zor bir şey değil dilekçe hazırlamak.Hazır dilekçelerin üzerinde sadece kendi bilgilerini düzelt.Sırayla red geliyor zaten.İhraç olduktan ,bir ay içinde AYM’ye başvur.İki ay içerisinde İdare Bölge Mahkemesine başvur.Altı ay içerisinde de AİHM’e başvur.Sonra sabırla bekle!!

  • Bu avukati kim tavsiye etti AİHM e iyi bir avukatla gidin diyorlar aceba daha önce AİHM tecrübesi var mı bilgi verirseniz sevinirim

 16. yahu ben esnafım 3cocuk babasıyım ev aldım sucmu işledim etimden tırnağımdan artırdığım para kazanıp ev alayım derken düştüğümüz duruma bak kredi borcum var halen ödüyorum bir miktar param kaldı bloke var hikaye vakıf katılım ödeme yapmıyor madur olduk 2013de ev aldık böyle olacağını kim bilebilir yarı öleceğimizi bilebilirmiyiz olan gariban vatandaşa oluyor haydi ak parti adeletinizi gözterin ak partiye oy veren vatan daş olarak sesleniyorum fetonun allah belasını versin camuru her yere sıcramış şarlatan yetimin ve cocukların hakkı var inşallah geberirde allah gazabına maruz kalır masum insanların seslerini rabbim allah duyar inşallah duymayan devlet büyüklerimizi allah hidayet eylesin allahın selamı üzerinize olsun

 17. son yayınlanan Türkiyeyle ilgili venedik raporunu mutlaka ekleyin arkadaşlar ahim başvurunuza.bir de mebin şu danıştaydan sonraki mahkemeye verdiği cevabı.orda açık açık yazıyor khk lara yargı yolu yok diye.bu ahim de kabul edilmesini sağlayabilir.

 18. Arkadaşlar ya ben hala sadece valiliğe itiraz dilekçesi verdim ne yapacağım birşey varsa allah rızası için yazın çok korkuyorum yanlış birsey yaparım diye mahkeme diyorsunuz avukata ihtiyaç yokmu

  • Bölge idare mahkemesine dava açacaktın ihraç edildikten 60 gün içinde, anayasa mahkemesine bireysel başvuru da yapabilirsiniz AİHM iç hukuku bitir diye bunları diyor ileride hak kaybına uğramamak için yapman gerekenler bunlar avukat şart değil

 19. ahim adaletsizliğin ortadan kaldırılması diye karar verir mesleğimize dönebilirz arkadaşlar sadece tazminat kararı çıkmaz

  • AİHM in öyle bir kararı yok sadece tazminata hükmeder alacağın para sana yeter bir iş kurarsın

 20. Yüreğine sağlık kardeşm çok güzel yazmışsn..bunca yaşananlardan sonra artık muhafazakarlık kavramı anlamını yitirdi.hala bıçak yalayanlara da Allah akıl versn.

 21. Haksız ve hukuksuz bir şekilde işinden, ekmeğinden edilen tüm eğitim emekçisi arkadaşlar bilmelidir ki bu ülkenin fikri-vicdanı hür insanları bu adaletsizliği onaylamamaktadır. Sözümona dindar, müslüman geçinen kalabalıkların nasıl acımasız, ikiyüzlü ve insafsız olabildiğini sol muhalif kesimler gayet iyi bilirler. Ne acıdır ki şimdi bu vicdansızlığın kurbanı olanlar gene o kesimin eski yol arkadaşları oldu. şaşkın ve hayret içinde yaşadıklarına inanamıyorlar. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorlar, yukarıdaki yazılardan anladığım kadarıyla kendi elleriyle iktidara taşıdıklarının aslında olup biteni bilmediğini, yanıltıldığını, seslerini duyurabilirlerse mağduriyetlerinin ortadan kalkabileceğini sanıyorlar. Hatta yukarıda birisi, celladının bıçağını yalayan kurban misali; anayasa oylaması öncesinde kendi tabanına bunu yapmaması gerektiğini söyleyerek “bizi kurtarırsan gene sana oy verir, şimdiki hükümranlığını daha da arttırırız. Yeter ki bizim yakamızı bırak” demeye getiriyor. DEĞERLİ ARKADAŞLAR:Uğradığınız mağduriyet karşısındaki tutumunuz sizin geleceğinizi belirleyecek. Celladınıza yalvarmayın. Kendinizi suçsuz görüyorsanız o halde af dilemeyin, hukuksuzluk karşısında hukukla, demokratik tepkiyle mücadele edin. Size el uzatmaktan çekinmeyecek parti, sendika ve demokratik kitle örgütleriyle görüşün. ANLAYAMADIĞINIZ ŞEY ŞUDUR: Türkiye adım adım bir parti ve tek adam düzenine götürülüyor. Ve her yeni düzen, tüm toplumu hizaya sokacak bir otoriteye ihtiyaç duyar. Bu otorite de genellikle şiddet ve korkuyla sağlanır. İşte yeni düzenin otoritesi için gereken korku ve sindirme politikasının bu seferki kurbanı sizsiniz. İnsanlar sizin durumunuza düşmamak için boyun eğdiriliyorlar. Sizi gösterip diğerlerine diz çoktürmek istiyorlar. Eğitim-Sen’e de bir benzerini yaptılar fakat onlar diz çokmedi, yalvarmadı, yasaklanmasına rağmen sokaklara çıktılar, basın açıklamaları yaptılar. Dostları, yoldaşları vardı. CHP, Disk, Mimar-Mühendis Odaları, Barolar Birliği, Türk Tabipler birliği ve irili ufaklı pek çok parti, dernek onların yanındaydı. Sonunda kazandılar. Üyelerini tekrar işlerine döndürdüler. Henüz dönemeyen birkaç-yüz kişi kaldı. Onların da işe dönene kadar maaşlarının üçye ikisini sendikaları ödüyor. Kimseyi geride bırakmadılar, aç-açıkta bırakmadılar. Gidin, onlarla konuşun, çaylarını için. Ama lütfen bir öğretmene yakışır şekilde başı dik durun. Mazlumun sağı-solu olmaz. Mazlum mazlumdur. yeter ki mazlumluktan kurtulur kurtulmaz tekrar zalimin alkışçısı olmaya kalkmasın. Sağlıcakla kalın…

  • Çok haklısiniz. Guzel tespitler .Ama şuan demokratik yollardan hak aramak bize sonuç vermeyecek gibi geliyor öyle gösterilmeye çalışılıyor. Oysa geç te olsa hakkımızı alacağız buna inancımız var elhamdülillah. Gün aşırı mahkemelerde Red veriyor gibi moral bozucu haberler yapmaya çalışsularda haklıyız hakkımızı alacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 22. Ey bu yaziyi okuyan insan.bir ogretmen olarak gorevimden atildim ve simdi sokaklardayim.esim ev hanimi iki kizim var.para bitti aktabalar es dost kapiyi acmiyor.her gun ayri bir hakarete ugruyorum.agac kokonu yedim.hain oldum.darbeci oldum.terorist oldim atildigim sure zarfinda hamallik yaptim soforluk yaptim tuvalet kirdim tasidim duvar yikttim moloz tasidim seyyar saticilik yaptim son olarak mikrop ve virus olmusum varsin oyle olsun.cunku muslumanliklarina guvenim akp ye oy verdim.yasal bir sendikaya uye oldum.ve devletim tarafindan gorevimden atildim. Sartlar ne kadar agir olsada viris yavrilarinin karnini doyurmak icin calismaz mi mikrop besinini bulmaz mi hanceri bogazima atsalarda bu can bu bedende oldugu muddetce Rabbim rizkimizi verecek se ben dilimle yerdeki yiyecegi bulur cocuklarima gotururum.cunkku ben ALLAH demisim.ben MUSLUMANIM.ben DARBE yapmadim.Ben MASUMUM ben darbe yapan hainleri ve bana her iskenceyi reva goren insanlari ALLAHA havale ediyorum.Rabim nasip ederse en kisa sure de gorevime donecegime inaniyorum.

   • Sayın öğretmenim, hayatta bunları da görecekmişiz.Yaşadıklarımız bize tecrübe olacaktır,sonraki dönemlerde daha sağlam durmamızı sağlayacaktır.Şimdi hayata yeniden bağlanıp bir işle nafakamızı çıkartmalıyız.Biz suç işlemedik.Hakkımızı yasal yollardan geri alacağız.Sabredin ve inancınızı yitirmeyin.( AİHM’e müracat ‘Eylül ihraçları için’Şubatta bitiyor)

 23. Ahim’e başvuran var mı? Onun sonuçları ne zaman belli olur? Kararını hükümetin dikkate almaması gibi bir durum olabilir mi?

  • AİHM maddi tazminata hükmeder ödememesi gibi bir şey söz konusu değildir AİHM göreve iade gibi duruma hükmetmez zaten alacağın tazminat yüklü miktarda olur

 24. Dünyanın hiçbir yerinde insanların emeği işi aşı bu kadar kolay elinden alınmamıştır sebep ne sendikaya üye olmuşsun ya da bankada paran var buna kargalar bile güler ama bizim ülkemizde suç saydılar kime göre hukuka göre mı hayır zaten ihraç khk sının hiç birinde banka ya da sendika ismi geçmiyor yuvarlak cümleler kullanılmış AİHM bu suçlamalarla işten atılmaya inanacak mı bu yanlıştan dönülmeli ve insanların işi geri verilmelidir elinde silahla darbeye karışmış insanlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır ama banka da paran var sendikaya üyesin bu suç sayılırsa çok insan mağdur olur

 25. Artık inanç mı asla ben müslümanim diyeni gördüm. Ağzından allah lafzi çıkan bir cumhurbaskanimiz var diye sevinirken bu cümleleri kullaniyorsa ben müslüman değilim.Yatamiyorum soğuktan canım acıyor kalbim ağrıyor lütfen yeter allah allah deyip durmayın peki nerde yeter demiyor ol desin olamazmı herşey tamam neden demiyor kizlarim Üşüyor ….

  • hocam lütfen isyana sürüklenmeyelim ALLAHÜ TEALA NE DİYOR HÜZÜNLENMEYİN, MAHZUNDA OLMAYIN EĞER İNANMIŞSANIZ GALİP GELEN SİZ OLACAKSINIZ…ALLAH MASUM OLANLARI ZAYİ ETMEYECEKTİR..SABIR LA DUT YAPRAĞI ATLASTAN HALI OLUR…YUKARDA BİR ARKADAŞ SİZİN OYLARINIZA İHTİYACI YOK AKP NİN DER GİBİ BİŞEY SÖYLEMİŞ ARKADAŞIM SEN NE KADAR MADDİYATTA KALMIŞSIN YAZIK SANA VİJDAN VE AHLAK ADELET İSTİYORUZ MESELE OY MESELESİ FALAN DEĞİL MESELE VEBAL MESELESİ BU HAKSIZLIKLARA SESSİZ KALANLARDA BUNUN VEBALİNİ ÖDEYECEKLERDİR..ZULÜM İLE ABAD OLANIN SONU BEDBAHTIR….

  • Allah yardımcımız olsun hepimizin, kizlarinizin, Kızlarımızın hatri için yaradan yalnız bırakmayacak inşallah, çarelerin tükendiği zaman yardımın en yaklaştığı zamanmis bizim için de böyle olması duasiyla

  • hocam yapabilecegimiz bişey var mı..kızlarınız üşümesin..kim yada ne olursa olsun çocuklar üzülmesin.size nasıl yardımcı olabilirim.

 26. 2002 de secimleri akp kazandiginda ne kadar cok sevinmistik.secim sonuclarini tv basinda sabahlara kadar takip edip ülkemizin basina adil insanlar geliyor diye ne kadar da keyifleniyorduk.Her namazimda sahsen Abdullah Gül’e,
  Recep Tayyip Erdogan’a hayir dualar ederdim.46 yasimdan sonra su basima gelenleri chp yapsaydi inan üzülmezdim.
  Allah’tan umut kesilmez
  isimiz Allah’a kaldiysa,olmus bilin.
  Sözün bittigi yer…

 27. Kriter bankasya, sendika.
  Bunlara suc diyemiyorsunuz degil mi? Siz de biliyorsunuz ki bunlar suc degil.Hukuk kurallarinin isledigi, gelismis demokrasilerde bunlardan dolayi insanlarin serefi, haysiyeti, ekmegi ve gelecegi ile oynanip magdur edilmez.Hukuk ve Adaleti isletmesini gerekenler yapmiyorsa yapacak birsey yok.
  YA ADL

 28. arkadaşlar ahim/zihni kararından sonra venedik raporu yayınlandı.bi bakın derim.ondan sonra ahim e başvurun o raporu da ekleyerek.yayınlanan o rapordan sonra konjektür biraz daha değişti.adalet eninde sonunda tecelli eder inş.geç olmadan

 29. Ya Rabbim ben hain veya devletine karşı en küçük yanlış yapmissam beni ve ailemi perişan et yok ben devletine memleketine tüm değerlerimle hizmet etmissem beni ihraç edenleri vede ailelerini perişan et ki dünya gözü ile içim rahat etmeden canımı alma ya Rabbi. Hala bazı kendini bilmezler var mağdur yok diye yaziyorlar yazıklar olsun ki onlara üç kız evladımın hakkı haram olsun onlara.Amin

  • Beddua yerine yaradana siginmayi tercih ederim. Gomlegimizi arkadan yirtanlari mahcup edecek O dur.

 30. Ey c.başkanim İhraçlar içinde mağdur olanlar vardır, onlarda er ya da geç görevine geri döneceklerdir, zor bir süreçten geçiyoruz, bu dönemde bu mağdur olanlarin devlete olan katkilari da sabretmek olacak deseydin, bende kendimi bu grubun içinde tutarak. Aradan 30 sene de geçse devletim değil bürokratlari yanlış yaptı deyip bağrima taş basardim. Hiç kimse anasından memur olarak doğmadı. Ama bu vatana,millete ve de devlete deli gibi bağli olup vatana ihanet etmeyen kişiler için bu sözlerin ne derece ağir olduğu acaba birileri tarafindan fark ediliyor mudur? Sanmam! Ey cumhurbaşkanim sesimi duyarmisin bilmem ama masum kişilerin sesi olarak sana sesleniyorum. Ben bir imamhatipliyim 28 şubatta da ayni senin gibi mağdur oldum. Ve derdimizi anlasa anlasa o anlar dedim. 2002 de arkadaslari organize edipte ilk mitingine katildiğimda yine 28 subat kafalilarinca disipline sevkedildim. Katilmadiğim ne kazli çeşme mitingi kaldı ne de diger mitingler. Ve ben yetim olarak bir annenin 190 tl lik maaşı ile okudum. Bildiğimiz 190 tl. Ben soru çalarak memur oldumsa Rabbim cennet yüzü göstermesin, ben vatana ihanet ettimse Rabbim cennet yüzü göstermesin. Darbe gecesi sana birsey olur diye eli bayrakli sabaha kadar askeriyenin önünde bekleştik, şimdi sen kalkmişsin bana vatan haini, mikrop virüs deyip mağdur yok diyorsun. Ne kadar zor günler geçirsende vicdanini kaybetme c.başkanim, ben iskilipli atif hocanin derdiyle dertlenen, 31 mart ayaklanmalariyla tahtan indirilen abdülhamit hanin derdiyle dertlenen, haksiz yere idam edilen menderesin derdiyle dertlenen, mağaradaki hz ebubekirin derdiyle dertlenen, bu vatanin ve islamin tüm dertleriyle dertlenen müslüman bir türk vatandaşiyim. Cok şükür ne hainim, ne mikrobum ne de virüsüm, hani demiştin ya kardeşleri tarafindan kuyuya atilan yusuf gibi hissediyorum diye bende şu andan itibaren kendimi öyle hissediyorum. Ve vatanina ihanet etmeyen benim gibi nice yusuflara selam olsun.

  • Müslüman müslümanın kardeşidir beyanına binaen,size kardeşim diye seslenmek isterim.
   Sevgili kardeşim,mükemmel yazmışsınız. Bu yorumunuza kelimesi kelimesine katılıyor ve Rabbimi şahit tutarak “Bu vatana ,devlete ihanet etmediğimizi” bir kez daha haykırıyoruz.
   Yusuf asm’i kuyudan çıkaran Rabbim, elbet masumları aklayacaktır.
   Bütün masumlara selam ve dua ile..
   La tahzen. İnnAllahe me’âna.

 31. Sayın editör o kadar çığlıklarımız var ki BUNLARA kayıtsız kalınamaz.. Tek kriter dönücek haberleri vardı artık adı ne olursa olsun Af mı derler ne derler yapılan hatalarda kabul.edilmesin ama artık birşey yapsınlar referandum öncesi çünkü bu tabanın hep akp ve mhp. Ya bir kandırılan dini duyguları oynanan kesim vardır birde hiç alakası olmayan insanlar var ya bu daha acı ölüyorum.hergün bir banka hesabı yüzünden bir insan nasıl fetöcü olur ya ALLAH YAA

  • Yapılan Anketlere evet oranı yüzde 53 civarında. .Dolayısıyla hükümetin bu süreçte harcadığı seçmenlerin oylarına ihtiyacı yok….

 32. Ah içim yandı bugün ilk defa böyle bir gün evdeyim.Allahim senden gelecek her hayra muhtacım.

 33. 14 ekimde açığa alınan öğretmen listesindeki garipliklere bir türlü dikkatinizi çekemedik. Varsa suçumuzu örtbas edin demedik.Ama nafile…

  14 ekimde açığa alınan öģretmenlerde fetonun bylok kumpası şüphesi yetkililerce araştırılmalıdır.listeye montaj olabileceği ihtimali mutlaka netleştirilmelidir.Hak etmediğimiz suçlamalara muhatap edildik. lütfen karanlık noktalar aydınlatılsın ve insanlar ondan sonra suçlansın..Torpil,ayrıcalık kefillik değil benim arzum; sıkı teknolojik araştırılma ve kesin kanıyla hareket edilerek fetonun ekmeğine yağ sürecek mağduriyetlerin önünün kapatılmasıdır.

 34. Pey. efen.miz şöyle buyuruyor:kardeşim Yunusun duası”SENDEN başka hiçbir ilah yoktur.SENİ eksiklerden uzak tutarım. ben gerçekten nefsime zulmedenlerden oldum.”(enbiya) sıkıntıya düşmüş her kim bu dua ile dua ederse,mutlaka ALLAH o kimseyi sıkıntıdan kurtarır.

 35. Sayın Cumhurbaşkanım .
  Bizim istifa ettiğimiz sendikadan veya normal işlem yaptığımız bankadan adımız Feto cuya çıktı, ne dinleyen var ne de savunma . Bu şer şebekesi bizim gibilerin ihracıyla bitiyorsa devletimiz sağolsun, milletimiz varolsun… Allah sizlere sağlık afiyet versin.
  Ama şu bir gerçek ki çocuklarımız da yakın çevremizde artan bir mağduriyetimiz var hem maddi hem manevi. Biz böyle bir suçu işlemedik işleyemeyiz, işleyenleri de suçu da lanetliyoruz..

 36. Aklıma Akifin eleştirdikleri isyan kokon siiri geliyor
  Adam demekki bu siiri yazarken son kerteye gelmiş olmalı.
  .
  .
  .
  Dul kaldı kadınlar, babasız kaldı çocuklar,
  Bir giryede bin ailenin mâtemi çağlar!

  İslâm’ı elinden tutacak, kaldıracak yok…
  Nâ-hak yere feryâd ediyor: Âcize hak yok!

  Yetmez mi musâb olduğumuz bunca devâhi?
  Ağzım kurusun… Yok musun ey adl-i İlâhî!

 37. Herkes hukuk mücadelesini sürdürecek başka çare yok idare mahkemesi ret gelmiş bir üst mahkemeye istinaf mahkemesine başvurdum anayasa mahkemesine bireysel başvurum da var sonra AİHM ağlamak dövünmek bir işe yaramıyor bundan 12 yıl önce tayinimle ilgili milli eğitim müdürlüğünü mahkemeye verdiğimde müdür sen kimsin ki bir şey mi çıkacak demişti savcı müdürü ifadeye çağırmış beni milli eğitim den telefonla arayıp okul beğen demişti müdür haklıysanız hukuk mutlaka işler adalet yerini bulur

 38. Arkadaşlar moralinizi bozmayın. onların bihesabı varsa ALLAHIN da bihesabı vardır. sabredin bu kara kış da gececek, ümidinizi yitirmeyin.anlaşılan yukarıda başka pazarlıklar yapılıyorki rüzgar birden sert esti.aihm müracatlarını yapın.gerisi tevekelallah.YA FETTAH

  • martta yeni kalkışma planlarınızdan mı bahsediyorsunuz. evet sizin bir hesabınız varsa Allah’ında bir hesabı var. göklerden gelen bir karar var. 15 temmuz tuzağınız nasıl başınıza geçtiyse, yeni tuzaklarınız da bu milletin sinesinde bertaraf edilecektir.

   • Martta kalkışma planlayaninda 15 temmuzu yapaninda bunu o sendikaya uye diye bankada hesabi var diye herkesten bilenin de Allah binbir türlü belasını versin. Vicdaninizi da mi kaybettiniz? Çok inandiklariniz yarın sizin bildiğiniz gibi çıkmayınca ne yapacaksınız? Bugün yananlar birileri tarafından kaldırıldı birileri tarafindan da yakılıyor. Cemaatin okulundan mezun olan bakan, cemaatin okuluna çocuğunu gönderdi diye ihraç olan. Eğer Allah varsa bunun hesabını sormayacak mı? Ne o bakana suçlu diyorum ne de çocuğunu okula gonderene… yasal olarak çalışmasına izin verenler temiz,gidenler gelenler suçlu. Allah kabul etmesin…

   • isa denilen şahsiyet sana söyleyecek kelime bulamıyorum yazık sana sadece acıyorum…o bankada memur olmayıp ta hesabı olanlar vatan haini ilan edildiler mi çok merak ediyorum..ben babama bile muhalefet eden biriyim.. kaldı fetö ye veya başka bir cemaate bağlanacağım.. benim tek bağlanacağım ALLAH VE RESULÜDÜR gerisi benim için angarya..bak bu kadar insanın vebalini üstüne alma sonra bunun hesabını nasıl vereceksin ALLAH’A….tamam anlıyorum sonuna kadar inanıyorsun savunuyorsun senin siyasi görüşün lakin atılan insanların hepsini tanıyor musun ki suçlu ilan ediyorsun.. ben senin yaşının genç olduğunu düşünüyorum ..hiç bir siyasi görüşün yüzde yüz arkasında durma gün gelir yaptıkları hataları görünce hayal kırıklığına uğrarsın..ben şimdi senden duydum martta darbe olacakmış diye nerden biliyorsun öyle bişe yi ben fetöcü olsam senden önce duymam lazımdı.. bu darbe safsataları baydı artık..yaptıkları ihraçları haklı göstermek için çıkarılan dedikodular bence..tabiki ihraçlarda suçlu olanlar vardır ben yoktur demiyorum ama bylok dedikleri programları kullananlar neden tahliye ediliyor aklım ermiyor yasal banka suç olduda bylok aklandımı acaba milletvekillerinden dolayı olmasın sakın…isa kardeş söylenecek konuşulacak o kadar çok şey varki MEVLA seninde aklını başına getirir inşallah… ben burdayım hükümete hodri meydan diyorum sonuna kadar araştırsın en ufak hainliği mi bulursa idama razıyım…ELHAMDÜLİLLAH SÜTÜMÜZ BOZUK DEĞİL Kİ VATAN HAİNİ OLALIM..SANA BİŞEY ANLATMAK ZORUNDA DEĞİLİMDE SENİN GİBİ KENDİNİ BİLMEZLERİN KONUŞMALARI İNSANIN ZORUNA GİDİYOR SENİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM…SİVRİ GİBİ HER YERDEN ÇIKMA ..GİT BAŞKA YERDE NE YAPIYORSAN YAP…SİNEK UFAK AMA MİĞDE BULANDIRIYOR .ALNIM AK VİJDANIM RAHAT HESABINI VEREMEYECEĞİM BİŞEY YAPMADIM GELSİN DEVLET YETKİLİLERİ ARAŞTIRSIN…

 39. Şu mübarek cuma günü canımızı daha fazla yakmayın adalet işlesin yeter sadece adil davranın o zaman mikroplar da virüsler de ortaya çıkar.

 40. Bu yaşadıklarımız ülkemizde tam bağımsız bir YARGININ olmamasından kaynaklanmaktadır.Adaletin olmadığı, kanunların işlemediği biryerde hukuktan bahsetmek nafile…İşimiz Ahime kaldı…Sonra da AHİRETE….

  • ülkemizde adalet olsa idi fetö hainlerinin en kısa sürede idam edilmesi bir kısmının da vatandaşlıktan çıkartılması gerekirdi. gerçekten adalet yok bu ülkede..

   • sen o idamliklarin icine benidemi katiyosun!! sen gercekmisin yoksa program falanmisin.trolluge programlanmis bir yazilimsin gibi sanki!!!

 41. Anlaşılan sayın editör siz de bizim gibi bu konuşmadan sonra ümidinizi kaybettiniz bizimle alakalı

  • Sayın Cumhurbaşkanının yaptığı konuşmada kastedilenin FETÖ bağlantısı olan kişiler olduğunu düşünerek, suçsuz masumların dönüşü konusunda umudumuzu kaybetmiyoruz.

   • Sayin editor neden o zaman magdur yok diyor sürekli.yada doğru bilgi verilmiyor mu Aklım almiyor bıttik tükendik. Okulum Evimin tm karşında her zil çalışında yüreğim yanıyor. Balkona çıkmıyorum öğrencilerim beni görünce cama yapisiyorlar.gizli gizli onlara bakarak perdenin arkasında agliyorum.ama bıttik ya ne olur artık anlayın sendikanın suç olduğunu bilsek üye olurmuyduk.oyyyy oyyy

   • Ben bu nasil oluyor anlamiyorum.Nasil mikrop virus vatan haini oluruz.Simdi aglamaktan başka ne yapabilirim.Ellerim titriyor hickiriklara boguluyorum yazarken,Cumhurbaskanimizin sozlerini okurken.Sendika kriterini koyup beni ihrac edenlere gore sucluyum ama beni taniyan herkese gore masumum.Hak yerini bulacak diyorlar.Ama kriterleri onlar koymuyor zaten onlar koysaydi bugün gorevimin basinda olurdum.Adalat kriterle degil kanunla hukukla olur ve maalesef kriterler degismedigi surece istifa edilmis sendika suc sayilacak.İyiki ahiret var evet ama benim tek duam üzerime atilmis bu çamurdan kurtulmadan Masumiyetim ortaya cikmadan Allah canimi almasin.Çocuklarima bunu bırakmayayim.Bununla ölmek istemiyorum.Yasamimi anlamli kilan tek sey bu.Birgun er ya da gec bir gün gercekler ortaya cikacak.Para rizik meslek degil ben şerefimi geri istiyorum.İnsan açlıktan ölmez acıdan da ömüyormus bunu da anladim.Ama elimizden alınan serefimiz…

    • kriter hikaye ipek hanım. ben sendika mendika olmadan ihraç edildim. işe giriş tarihim 2012 yani 17-25 aralık öncesi meslege başladım. dersane okul dergi gazete baylok sendika kısaca fetoşun f si ile alakam yokken ihraç edildim. demem oki sebep aramayın. atası varmış atmışlar. hakkımızı ya bu dünyada ya öbür dünyada alacaz İnşAllah

   • Adamın biri bir meclise girer. “Burada kimin dediği oluyor?” diye sorar. Orada bulunan ârif bir kişi, “Herkes bir şeyler söylüyor fakat sonunda Allah’ın dediği oluyor.” der. Sivas’ın manevî degeri olan büyük bir zât, dervişlerine hemen hemen her sohbetlerinde, “Eden eyleyen Allah ve lâhavle ve lâkuvvete illabillah.” diye buyurur. Sevgili editörüm, olumlu düşüncelerinizin devam ediyor olmasına sevindim. Size hayırlı cumalar diliyorum.

   • Ben size katılıyorum editör bey.Daha iki üç gün önce farklı açıklama yaptı sn.cumhurbaşkanı orda adaletin çok farklı olacağını masumla suçluyu aynı keseye koymayacaklarını anlatıyordu.Sabırla beklemek lazım.Bu arada oğlum bugün karne aldı gene dereceye girmiş çok şükür gitmedim okula yanında kötü olurum diye.Okul zili sesi duyunca dayanamıyorum.

 42. Evet gercek suclular ayirdedilip cezalandirilsin ama devletin izin verip kurdurdugu yasal sendika banka yuzunden ihraclar yapildi.Arkadaslar umidi kesmeyelim ama yargi sureclerini tamamlayalim Allah yarfimcimiz olsun bizim tek bekledigimiz dillerinden dusurmedikleri Hz.Omerin adaleti…

 43. Almanya örneği çok yanlış. Durumlar çok farklı. Orada batı Almanya Doğu Almanya’yı yutuyor . Burada ise Ak Parti büyük çoğunlukla kendi tabanını haşat ediyor. Çünkü ihraç olanların büyük kısmı oylarının birçoğunu Ak partiye vermiştir geçmişte. İhraç olanlara bakın en yakınlarında illaki daha çok Ak Partili vardır. Anne baba kardeş vs. Sn cumhurbaşkanımızın sözlerinin masumları kapsamadığına inanmak istiyorum.

 44. Mağdur yok muu!! Allah ım sen aklımı koru. Ya biz savcılıktan temiz kağıdını gördük de onu bize veren, bi adım atan yok. Masum benim eşim. Savcılıkta boyle diyor.ve hala belkiyoruz.ve hala mağdur yok öyle mi?????

 45. Bu tahliyeler basında verilmiyor.diger şehirlerde de var duyduğum kadarıyla.Şu Dık durun arkanızdayız diyen arkadaşa sesleniyorum senin ve bizim bilmediğimiz o kadar şey dönüyor ki bu ülkede bence DİN ve VATAN olgusunun dışında hiç birşeyin arkasında o kadar durmamamız laźim üstümüze yıkılır sonra…

  • hadi ordan reisin izinde ve arkasındayız bundan niye rahatsız oluyorsunuz. biz resin izinde, vatan, millet ve dini islam için her bedeli ödemeyi hazırız ve bunu göze aldık, kefenimizi de giydik. asıl gülenin gözyaşı vaazlerinin arkasında olanlar neden aynı dik duruşu göstermeye çekiniyorlar. burada mağdur olduğunu iddia eden yüzlerce kişi var. içlerinde gerçekten masum ve mağdur olan yok diyemem ama varsa da en kısa sürede inşallah düzeltilir.

   • isa kardeşim, zamanında bende senin gibi dioyrdum reisin peşinden ayrılmadım, heryerde tartıştım, fetonun f si ile alakam yok, dersahnesi dahi yok, okulu bayloku sendikası hiçbir alakam olmamasına rağmen ihraç edildim. kimsenin başına gelmeyince anlamaz bunları. sana boş yazıyorum anlamassın ki. bende reis reis der ölürdüm zamanında ama siyaset uğruna hiç bir sebep yokken harcandık. şimdi açıklamasında deseki masumlar iade edilecek neyse hala diyorki mağdur yok.

    tek sözüm diyorum ki açlıktan ölmeyiz rızkı veren Allah, ilahi adalette hakkımı çatır çatır alacam inşAllah… bilip bilmeden günahımızı alan bu senin gibi klavyecilerede tek diyeceğim masum olduğumuzu ble bile bize laf atıyorsunuz ya Allah aynı acıları size yaşatır inşallah

   • Bu kazık inşallah başına gelir. O zaman ben ne yaptım mı diyeceksin yoksa reyiz arkandayız mı diyecen bi bakalım. Bu kadar mağdur varken halen onların durumuna sevinir açıklama yapmanıda Allaha havale ediyorum başında bul

 46. Bazen çok komik geliyor bu olanlar.daha dün 150 tane asker byloktan tutuklandı. (Bunlar tsk ya sızarken bu devlet neredeydi acaba). Diger taraftan Erzincanda baylok kullanan 6 asker de tahliye edildi.
  Umutsuz olmayın arkadaşlar uygulananla böyle vitrinde soýlenen aynı değil.an itibariyle bylok kullanan biri tahliye oluyorsa biz de umutsuz olmamalıyız bence.

 47. Sayın editör bu açıklamadan sonra hala ohal sonunu bekleyelim mi göreve dönmek için? Hiçbir suçum yokken bu hakaretleri dinlemek “Allah’ın yardımı ne zaman?” dedirtiyor insana..

  • Hrristiyan Alman ahlaki coluk cocugu acbirakir.İslam ahlaki peygamber efendimiz muhammed mustafa s.a.v. ahlaki mekkeyi fethetttiginde hickimsenin malina dokunmamistir.Fatih istanbulu fethedince evleriniz eviniz demistir.ilayi kelimetullah icin dik durmali

 48. Heralde Cumhurbaşkanının yapılanlardan haberi yok.şöyle bir cümle beklerdim ‘suçlu olanlar köküne kadar kazınacak ama suçsuz olanlarda görevlerine iade edilecek ‘ olması gereken bu değil midir?? Ben onların evladı yaşındayım devlete ÇocuklarınA bunu yapar mı??? Tek bir suçsuz günahsız bile varsa günah değil midir??? 1 gecede öğretmen olmadım ben Ömrümü verdim sonuç bu olmamalı emeklerim ideallerim hayallerim yıkmayın, INSANLARIN canını yakmayın Lütfen….

 49. Ama siz tam tersini demiştiniz editör bey.Ne değiştirdiki sn cumhurbaşkanımısın fikrini

 50. Vay be 1.5 önce istifa ettiğim sendika yüzünden vatan haini mikrop virüs olduk. Helal olsun. Bu günlerde geçer. Bu dünyada alamazsak hakkımızı öbür tarafta alırız. Beyhude yorulmasınlar

  • Hrristiyan Alman ahlaki coluk cocugu acbirakir.İslam ahlaki peygamber efendimiz muhammed mustafa s.a.v. ahlaki mekkeyi fethetttiginde hickimsenin malina dokunmamistir.Fatih istanbulu fethedince evleriniz eviniz demistir.ilayi kelimetullah icin dik durmali

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM