Cumhurbaşkanı Erdoğan; öğretmen kalitesini yükseltmeliyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada öğretmen ve eğitim kalitesine vurgu yapıldı. Cumhurbaşkanı öğretmenlerin kalitesinin yükseltilmesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; öğretmen kalitesini yükseltmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan; öğretmen kalitesini yükseltmeliyiz

2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı eğitimde yaşanan sorunların çözülmesi gerektiğini belirtti. Eğitimde beklentinin altında kalındığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim öğretimde istenilen netice alınmadığı için yeni arayışlar içerisine girildiğini açıkladı.

EĞİTİMDE YAŞANAN SORUNLAR

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni”nde eğitim ile ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan eğitimde sınavla ilgili sistemlerin defalarca değiştirildiğini ancak bu değişimlere rağmen öğretmen, öğrenci ve veli memnuniyetinin sağlanamadığını vurguladı. Eğitimin basit bir matematik işlemi olarak görülemeyeceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı, “Biz, bütün bu olaylara ‘iki kere iki, dört’ demek suretiyle bir matematik olarak bakamayız, sosyolojik bir olaydır. ” ifadesini kullandı.

ÖĞRETMEN KALİTESİNİN YÜKSELTİLMESİ

Eğitim ile ilgili sıkıntıların Milli Eğitim Bakanı ile görüşüldüğünü belirten Cumhurbaşkanı gerekli tespitlerin en kısa sürede yapılacağını sonrasında ise derhal önlemlerin alınması için çalışmaların hayata geçirileceğini açıkladı. Öğretmenlerin niteliği konusunun üzerinde durulması gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özellikle öğretmen kalitemizin yükseltilmesine yönelik çalışmalara da ihtiyacımız olduğu açıktır. Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde bu hususun masaya yatırılması ve etkin bir eylem planı ortaya konması şarttır.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANINDAN FETÖ AÇIKLAMASI

Eğitim öğretimin çok önemli bir yere sahip olduğuna değinen Cumhurbaşkanı “Eğitim-öğretim meselesi öyle önemlidir ki Türkiye’yi dershaneler ve kolejlerde yetiştirdikleri kişiler üzerinden teslim almaya teşebbüs eden örgütlerin saldırılarına dahi bu ülkede maruz kaldık. ” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Sayin cumhurbaşkanim ne olur bu düşünceniz için 5 yil şartini tamamlayan dershane öğretmenlerini alin.özelde çalişmaktaktan biktim kendimi eve kapattim artik asil mesleğimi yapmak istiyorum benim tek aşkim öğretmenlik benı bu aşkimla ne olur en kisa zamanda bırleştirin ALLAH rizasi için.saygilar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM