Cumhurbaşkanı Erdoğan; OHAL inceleme komisyonuna güvenimiz tam

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararları hakkında Milletvekillerine açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; OHAL inceleme komisyonuna güvenimiz tam

Cumhurbaşkanı Erdoğan; OHAL inceleme komisyonuna güvenimiz tam

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti genel merkezinde düzenlenen programa 24 ilin AK Parti milletvekilleri katıldı.  Programda yer alan milletvekillerinin Antalya, Bayburt, Bitlis, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Yozgat milletvekilleri olduğu belirtilirken görüşmeler basına kapalı gerçekleştirildi.

OHAL KOMİSYONUNU KARARLARINA GÜVENİYORUZ

A Haber’in verdiği bilgiye göre 685 sayılı KHK ile kurulan OHAL işlemleri inceleme komisyonu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan OHAL işlemleri inceleme komisyonundan çıkan ve çıkacak kararlara güvenlerinin tam olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı tarafından Milletvekillerine yapılan açıklamada gündemdeki konuların değerlendirmesi de yer alırken Cumhurbaşkanının OHAL inceleme komisyonu kararları ve çalışması hakkında yaptığı açıklamada; “Benim onlara güvenim tamdır. komisyon ne karar verirse versin harfiyen uygularız” ifadesini kullandığı belirtildi.

OHAL inceleme komisyonu çalışmaları hakkında da bilgi veren Cumhurbaşkanı, OHAL komisyonu düzgün çalışıyor dedi. OHAL inceleme komisyonundan çıkan kararların eleştirilme hususuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararları eleştirenler dönsün kendilerine baksın açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı tarafından OHAL komisyonu ile ilgili yapılan açıklamaların haber videosu;

1562 KİŞİ HAKKINDA KOMİSYON KARAR VERDİ

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde OHAL komisyonu kararları hakkında açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ OHAL işlemleri inceleme komisyonunun şu ana kadar 1562 kişi hakkında karar verdiğini belirtmiş ve verilen kararlar arasında 41 kişinin de göreve iade edildiğini söylemişti. Mor Beyin mağdurları içinde açıklamalarda bulunan Bozdağ cezaevinde kalan mağdur kalmadığını ByLock mağduru olanların tahliye edildiğini açıklamıştı. Mağduriyet yaşayan kamu personellerinin de çıkartılan KHK ile görevlerine iade edildiğini söyleyen Bekir Bozdağ açıklamasında “ByLock’cu gözüken tutuklu kişi yoktur. FETÖ’nün mağdur  ettiği vatandaşlarımızdan mağduriyeti devam eden kimse yoktur. Örgütün haberleşme  aygıtı ByLock kullananlardan cezaevlerinde tutuklu olan, kontrol altında olan,  yargılaması devam edenler var. ifadelerine yer verdi.


Sosyal Medyada Paylaşın:

14 yorum

 1. Haktan,adaletten ve hukuktan gayrı yol yoktur. KHK ile bir ülke ancak yönetilemez hale getirilebilir. Yaşam ve hukuk zemini zorlaştırılır sadece… Sağlıklı bir şekilde konuşulmayan ,tartışılmayan hiçbir problem kalıcı olarak çözülemez.Yeterli birikime sahip ve eğitimli herkes bunu böyle bilir. Türkiye’mizi sosyal cehenneme çevirmeyin. Ülkemizin en değerli birikimi olan insan kaynaklarını heba etmeyin. KHK’larla işine son verdikleriniz bu ülkenin özbeöz evlatları. Bir insanın suç işleyip işlemediğine sadece tarafsız ve bağımsız mahkemeler karar verebilir,khk’lar değil…

 2. Allah”ın kendilerine lütfunu ne kadar güzel değerlendiriyorlar, sayın CB ne kadar keyifli görünüyor değil mi?

 3. Kamu denetleyicinin ohal komisyonu ziyaretinde mahkemeler her türlü bilgi ve belgeyi bu komisyondan temin edebilir demiş.Bundan çıkardığım sonuç bu komisyon mahkemeler için çalışıyor.Eğer böyle ise khk ile işe son verilen kişilere direk idari mahkemelere baş vurma hakkı verilsin.Da ha hukuki olur.Şimdi ben bir mağdur olarak bu komisyona nasıl güveneceğim.Bu komisyon bir oyalama aracıdır.

 4. Devletin şu anda suç saydığı hiç bir eylemde bulunmadığım halde, “fetöcü” damgası yedim ve mesleğimden ihraç oldum. Bir zamanlar birlikte yürüyenler şimdi bize adalet mi dağıtacaklar? Hadi ordan!…

  • Sen benim muhterem hocama nasıl çete dersin suç örgütü dersin diye Kamer Gencin İsa Gökün üstüne yürüyen Bekir Bozdağ 100 bin memurun ihracına fetocu diye imza attı gülermisin ağlarmısın

  • Sayın dostum senin eylemini icra ettiğin dönemde eylemin suç değildi.Aslında hiç kimse suçlu değildir.Suçlu ilan edilenler üzerinde siyaset yapılıyor.Sıradan bir taşra memurunun garibanların darbeyle ne ilşkisi olabilir.

 5. Kime guvenirseniz guvenin ben kendime guveniyorum.devletime karsi asla yanlis bir hareketim olmadi olamazda. Yasal isler suc sayilmadigi muddetce sabirla gorevime donmeyi bekliyorum.

 6. Yasal olan sendika, banka islemleri, okula gonderme vs. kesinlikle suc o-la-maz! Yetkililer, biran once bu yanlistan donun. Magduriyetleri bitirin artik.

 7. Bu konuşmadan şimdi ne anlayalım. Acaba seçime doğru bir yumuşama mı? Ben artık iyi düşünemiyorum. Komisyonunda iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.Bu yüzden kısa zamanda iadeler zor gibi. Bakan kendisi diyor, 1500 red 40 iade. Oran çok düşük. Yasal olan şeyler kriter olarak devam ederse işimiz zor. Nisan 2015 te istifa ettiğim sendikadan ihraç oldum. Asla devletime milletime karşı suç işlemedim. Ben asla terörist olmayacağım.

 8. 2 yila yaklasiyor valilik tarafindan aciga alindim ne zaman sonuclanacak arz ederim yetkililere sabir ile bekliyoruz

 9. Sayin cumhurbaskanim. Size karsi kurgulanan oyunun umarim farkindasinizdir. Ihrac edilenlerin, khk ile kapatilan kurum ve askeri peraonellerin, isine son verilenlerin ve en acisida terorist olarak nitelendirilmis olanlarin buyuk cogunlugu, size oy vermis ve bu ulkenin geleceginin sizinle olacagina inanmis insanlar. Bunlarin yakinlari ile, secime katilim oranlari dusunuldugunde %10 luk bir oy orani. Sizi yikamayanlar, iceriden parcalamaya calisyorlar. Umarim bu yanlistan donulur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM