Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama

NTV yayınında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Oğuz Haksever tarafından gündemle ilgili sorulan soruları da yanıtlandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kamudan ihraç edilenlerin sayısının 100 bin olduğunu, elinde sağlam delil olan ve FETÖ ile bağının olmadığını kanıtlayanların ise KHK’ler ile göreve iade edildiğini ve edileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamudan FETÖ yapılanmasına düzenlenen operasyonlar sonunda terörle mücadelenin daha hızlı ilerlediğini kaydetti. ByLock uygulaması kullanan kişilerin örgütle ilgili tüm verilerine yönelik işlemlerin sürdüğünü açıklayan Erdoğan, ByLock ile ilgili çok ciddi soruşturma, inceleme işlemlerinin olduğuna değindi. ByLock konusunda örgütle alakalı çok ciddi veriler elde edildiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’nün inlerine girildiğini ifade etti.

BYLOCK İLE İNLERİNE GİRİYORUZ

Terör örgütü FETÖ’nin iletişim ve haberleşme programı olarak bilinen ByLock ile örgütün inlerine girildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’nün teknoloji açısından hangi imkanlara sahip olurlarsa olsun aynı imkanları kullanarak örgüte yönelik operasyonların sürdüğünü açıkladı. ByLock mağduru olarak kamu haber, MEB personel sitelerinde yer alan kişilerin durumlarının son dönemde çok tartışıldığını Öğretmenler İçin olarak birkaç kez aktarmıştık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’da ByLock kullanmadığını iddia eden kişiler hakkında açıklama yaptı. FETÖ mücadelesinde ByLock incelemelerinin önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Erdoğan, benim telefonum değildi, kız kardeşimindi, amca çocuğumundu, o aldı kullandı, o konuştu  kusura bakmasınlar ifadesini kullandı.

TELEFONUNU KAPTIRMASAYDIN

Telefonunu kaptırmayacaksın diyen Erdoğan, haklarında karar verilen ancak hata olduğu tespit edilenlerin yargı yolu ile aklandıktan sonra KHK ile görevlerine iade edileceğini belirtti. Emniyet, Askeriye ve Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere kamudan 100 bine yakın kamu personelinin ihraç edildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, haklarında sağlam veri ve kanıt olanların iade edilebileceğini vurguladı.

04.04.2017 tarihinde NTV’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan röportajının videosu;

İHRAÇ ETTİĞİNİZDEN GAM DUYMAYIN

Kamudan ihraç edilenler için ihraç edenlerin gam duymaması gerektiğini belirten Erdoğan, bu ülkeyi bölmeye çalıştılar ve bedel ödedik ifadesini kullandı. En büyük gücümüzün birlik ve beraberlik olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan son çıkan 688 sayılı KHK‘yi hatırlattı. 400 kişinin göreve iade edildiğini belirten Erdoğan, Nurettin Canikli başkanlığında iade işlemlerine karar verildiğini ve son onayın kendisi tarafından verildiğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

27 yorum

 1. Yaa arkadaşlar FETÖ bürosu ne tarafta? O büroya varsam da “benim fetö kaydımın olup oladığına dair bir belge verirmisiniz? desem belge verirler mi? “FETÖ MAKAMINA” diye dilekçe yazcamda!!!

 2. Valla gerçek bir soruşturma olsa önce yukarıdakiler gider. Düne kadar büyük bir coşkuyla banka açılışı yapan siz, olimpiyatlarda hatıra para bastıran siz, icazet almak için pensilvanya’ya giden siz,ne istedilerse verdik diyen siz,hatta fetö ile birlikte askere kumpas kuran siz,şimdide ağzı olan konuşuyor. Vatan haini aranıyorsa önce aynaya bir bakın karşınızda kim var.

 3. Attıklarınız için gam duymayın diyen birinin ben herşeyinden şüphe ederim. İnşallah yaşadıklarımın aynısını bunların kafaya sahip her fert yaşar. O noktadayım.bi de şu merhamet dileyen zavallılara lafım şu; lan ne suçunuz var ki zalimlerden merhamet dileniyorsunuz. Allah’ınız mı yok, Allah’a inancınız mı yok. Bunlar cennete gitse cehennemi isterim o derece…muz cumhuriyeti olmuş ülke. Küfür devam eder ama zülum devam etmez.zalimler için yaşasın cehennem

 4. Savcılık Diyor ki sendika ve banka terör örgütü üyeliği değildir ( KŞ ZATEN AKLIM KALMADI ARTIK BİR BANKA HESABI YÜZÜNDEN FETÖCÜ OLMAK!!!) Eğer gerçekten hukuğa HAKKA uyarsanız anlarsınız zor değil nasıl uyursunuz yataklarınızda???

 5. üniversiteme sordum beni neden attınız. cevapları Khk ile atılanlar bilgi edinme kanunundan faydalanamaz diye cevap geldi.suçumu bilsem kanıtlarım.

 6. Ben milletimden Özür dilerim olur ama milletten biri bunlara selam vermisse atın gitsin gam duymayin demezler mi adama süleyman ah süleyman bu ayaklar nasıl ayak yorgan a sığdı diyelim mezara nasıl sigacak

 7. Her icraatinde gidip oy vermeye devam ederseniz niçin politikasını değiştirsin ki… Daha fazla kişiyi işten atacak, attıklarını da geri almayacak. Çünkü bunları yapdığı zaman bile oy alabiliyor. 🙂 Sadece karşısında sağlam durulduğu zaman geri adım atıyor. Bunca yıldır tanıyoruz… Tarz-ı siyaseti bu…

 8. ya burda ağlamaya devam edeceksiniz sesli ve sessiz çığlıklarınızı ancal kendiniz duyacaksınız ya da twittere gelip sesinizi usturuplu bir şekilde kimseyi kırmadan hiçbir şeyi dökmeden duyuracaksınız. bu arada zaten her gün 21.00 da zaten KHK etkinliği yapılıyor. Devletime küsmedim küsmeyeceğim ama alın terimle kazandığım işimi de almak için her türlü demokratik mücadeleyi vereceğim. soru çalıp bir yerlere gelenlere, bu millete silah sıkanlara söylenecek çok söz var amma galiba Allah belasını vermek en doğrusu. Masumların Allah yardımcısı olsun.

 9. Beyhude gamlanma divane gönül!
  Cümle alemin rızkını veren vardır.
  Yaptığın hatayı görmüyor sanma.
  Kalpte gizli en derin sırları bilen vardır.

 10. İstifa edilmiş bir sendikadan terörist olduk.Sağlam delil istiyor eğer fetöcü olsam 7 haziranda 1 kasımda ak partiye oy vermezdim ama oy verdim parmak izimle ispatlarım oy pusulasından…. Efendiler kinle hareket ediyorsunuz ve haksızlık yapıyorsunuz.Adaletl olun ki iktidarınız daim olsun…

 11. İhraç edenler gam duymasın demiş. Bu haberden sonra hâlâ “Sn.CB.mızı yanlış yönlendiriyorlar,o merhamet eder bizi döndürür” diyen kalır mı? İnşallah kalmaz. Çünkü sn.CB veya bakan veya müsteşar vs.değil,sebepler dairesinde hukuk,geri planda ise Allah ne zaman dur derse zaman bitecek bu haksızlık. Bur kişiye hakkını vermemek zulümdür ve Allah adaletle hükmetmeyi emreder. İster gam duyun ister duymayın artık.

 12. Gam duymayalim mi? Ne duyalim peki siz bu insanların çocuklarını düşünüyor müsünüz,sağlık güvencemiz dahi elimizden alındı,iş imkanı verilmiyor,ölüme terk edildi bu insanlar hem de çocukları ile birlikte. Sucsuzlugumu ispat edecek de bir durum yok çünkü ortada suç unsuru yok,suç unsuru dahi olmadan infaz yapıldı.

 13. Devlete sadakatten bahsediyorlar yasal olan eylemlerden devlete sadakatsizlik sonucu çıkmaz.hukuken yapamadıklarını o hali kullanıp yapmaya calisiyorlar

 14. Yok ben bir kritere uyuyorum yok 2 kritere uyuyorum beni dondursunler.hukuken suç olmayan kriterler biri de aynı binide

 15. Hukuken suç sayılmayan ,suc tanimina girmeyen kriterler idari hukuktada ceza hukukundada suc degildir arkadaslar .mazlumun ahı yerde kalmaz.bir tane suç gösteremiyorlar hukuken yapılanlar yargısız infazdir

 16. Ne için atildigimi sordum gelen yazıda ohalden dolayı cevap veremiyoruz diyor neden atildigimi bilmeden neyi ispat edeceğim anladım hem niye ben sucsuzlugumu ispat ediyorum anlamadım hukuk tersten işliyor

 17. BU ÜLKEYİ BÖLEN HERALDCE BİZİZ 1 YIL ÖNCE İSİTFA ETTİĞİM YASAL BİR SENDİKADAN ÜSTELİK EĞİTİM BİRSEN SENDİKASINA GEÇİŞ YAPMIŞIM DAHA ÖNCE DE 5 YIL ÜYELİĞİM VAR YASAL BİR SENDİKADAN DEMEK BİZLER BÖLÜYORUZ ADALET TECELLİ EDER İNŞALLAH TÜM BU MASUMLARIN ÇOLUK ÇOCUĞUNUN HAKKI KALMAZ ELBET KULUN BİR HESABI VARSA ALLAHINDA BİR HESABI VAR DIRR..

 18. Sayin cumhurbaskanim keske bizi ihrac ederken de yargi karari ile deseydiniz adalet ve hukuku isletseydiniz sendikayi bankayi kimin izni ile kurdular bunca masum insanmi darbe yapti el insaf

 19. Sağlam veri kanıtı olanları iade ediyoruz attıklarınızdan gam duymayın peki bu açıklamalardan sonra halen doneceğimize inanan var mı?Benim umutlarım tükendi artık.

  • Bu ülkenin adaletine hakkına hukukuna zerre inancım yok artık. Allah büyük deyip bekliyoruz. Her gün kök yiye yiye!!!!

 20. sucsuz oldugumu benmi kanitlayacam.sen suclu oldugumu kanitla. isleri niye tersinden yurutuyoruz. Allah buyuk. obur dunyasi var bunun birde.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM