Cumhurbaşkanı; öğretmenlerin emeklilik ek göstergesi 3600 olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim beyannamesinde bulunan maddeler arasında emeklilik ek göstergelerin 3600’e çıkarılacağı olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı; öğretmenlerin emeklilik ek göstergesi 3600 olacak

Cumhurbaşkanı; öğretmenlerin emeklilik ek göstergesi 3600 olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimizin emeklilik ek gösterge 3 bin 600’e çıkarıyoruz” dedi. AK Parti’nin seçim beyannamesi toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı öğretmenler başta olmak üzere kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge müjdesi verdi.

EK GÖSTERGE 3600 OLACAK

Değerli kardeşlerim önemli bir konuya geliyorum. Burayı hassas dinleyelim. Polis, öğretmen, hemşire, din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği gidermiş olacağız.” açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu çalışanlarına bu yönde iyileştirme yapılacağını belirtti.

3600 ek gösterge hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanının açıklamaları;

ADALETSİZLİĞİ GİDERİYORUZ

Buradaki adaletsizliği bu vesileyle inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakarca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz. Türkiye’yi büyütürken, tüm kesimlerin hak ettikleri refaha ulaşmalarını sağlamakta kararlıyız. Yeni döneme yepyeni bir anlayışla başlıyoruz. Çünkü, vakit birlik vakti.” ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı öğretmenlere 3600 ek gösterge sözünü de verdi.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

Memurların maaşlarının hesaplanmasında uygulanan Ek Gösterge 3600 aynı zamanda emeklilik maaşlarının hesaplanmasında da kullanılmaktadır. Ek gösterge maaşı, ek gösterge puanının aylık katsayısı olarak belirleniyor. Göstergenin yükselmesi ile emekli olan bir öğretmen ve polis memurunun maaşında 400 ile 500 lira emekli ikramiyesinde ise 17 bin ile 27 bin lira arasında bir artış meydana gelebilecek. Öğretmenlerin emeklilik işlemleri Haziran ve Temmuz ayları içinde yapılıyor. Bu aylar dışında emeklilik işlemi yapılabilmesi, görev yapılan il sınırları içinde emeklilik talebinde bulunan personelin sınıf ve branşında öğretmen fazlasının bulunması ve işlemin Bakanlık tarafından uygun görülmesine bağlı.


Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

 1. Hakkımızı lütuf gibi vermeyin,16 yıldır vermediniz bunun için özür dilenmesi gerek artık aptal değiliz,aklımızla alay etmeyin,muhalefet dillendirdi diye Allah onlardan razı olsun

 2. Daha birkaç yıl önce “yattıkları yerde maaş alıyorlar, çalışmıyorlar…vs” sözlerle aldıkları maaşı hak etmiyorlar diyen kişi, şimdi ne oldu da memurlara sahip çıkmaya başladı.
  Öğretmenlere sahip çıkan kişi ise eski fizik öğretmeni Muharrem İNCE olmuştu.
  Unutmadık-unutmayacağız.
  Bize sahip çıkanı yalnız bırakmayacağız.
  Oylarımız Türk ve Müslüman olan Muharrem İnce’ye olacak inşallah.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM