Devlet Bahçeli; sendika üyeliği ve banka hesabı FETÖ üyeliği için kriter mi?

MHP grup toplantısı 10 Nisan 2018 Salı günü gerçekleşti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında yaptığı açıklamalarda FETÖ konusuna da değindi. Banka ve sendika ihraçları hakkında kamuoyuna soru yönelten Devlet Bahçeli bu konuya da dikkat çekmiş oldu.

Devlet Bahçeli; sendika üyeliği ve banka hesabı FETÖ üyeliği için kriter mi?

Devlet Bahçeli; sendika üyeliği ve banka hesabı FETÖ üyeliği için kriter mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde Osmangazi Üniversitesinde yaşanan olaya değindi ve bu olayda 4 kişiyi öldüren zanlı hakkında gündeme gelen kripto FETÖ hususu hakkında açıklamalarda bulundu. Kripto FETÖ mensuplarının halen devlet içerisinde olduğunu belirten Bahçeli bunlarla mücadelenin sürmesi adına OHAL süresinin uzatılması gerektiğini savunduklarını vurguladı. FETÖ üyeliği için en önemli kriterin ByLock gibi programlar olduğunun altını çizen Devlet Bahçeli, banka, özel okul ve sendika gibi kriterlerden dolayı kişilerin terörist ilan edilmesinin doğru olup olmadığını sordu.

FETÖ ÜYELİĞİ, FETÖ İLE MÜCADELE

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 10 Nisan 2018 tarihinde partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı açıklamalarda FETÖ ile mücadele hususunda hükümete ve yetkililer hatırlatmalarda bulundu ve geçtiğimiz haftalarda yapılan grup toplantılarında gündeme getirdiği soruları yineledi.

16 Ocak 2018 tarihinde yaptığı grup konuşmasındaki hususları hatırlatan Devlet Bahçeli konuşmasında FETÖ ile mücadele konusunda cevap aradıkları soruları tekrar belirtti. “1) FETÖ ile mücadelede devlet aklı topyekun devrede midir? Yoksa sınırlı sayıda kişinin, kısıtlı sayıda devlet ve siyaset adamının gayret ve çabasıyla mı süreç ilerlemektedir. 2) FETÖ ile mücadelenin bir stratejisi var mıdır? Siyasi ve hukuki bir eylem planı kurgulanmış mıdır? 3) Fikri temelleri, milli hedefleri, hukuki sınırları, berrak bir zihin ve siyasi kavrayışla belirlenmiş midir? 4) Bu terör örgütü ile mücadelenin öncelikleri nedir, neler olmalıdır, FETÖcü olmanın tanımı ve tasviri yapılmış mıdır? 5) Biriken sosyal maliyet, devlete karşı yükselen ön yargılar, toplumsal tabana yayılan mağduriyetler nasıl ve hangi tedbir zinciri ile bertaraf edilecektir?”

FETÖ ÜYELİK KRİTERLERİ

Devlet Bahçeli FETÖ kriterleri hakkında açıklamalarda bulunurken şu ifadeleri kullandı;

“Bize göre FETÖcülüğün alametleri olarak ByLock veya benzeri bir programı indirerek kullanmış ve böylesi bir haberleşmeye gereklilik duymuş olmak. Pensilvanyalı Kardinale ruhen, aklen, vicdanen iltica etmek. FETÖ köleliğine tamam demek. Terör örgütünün emellerine açıktan katkı vererek ve bunu süreklilik içinde yaparak hiyaneti diri tutmak. Kanlı hedeflere kilitlenmek. Dini kisveye bürünüp belli bir program dahilinde devleti ele geçirme hesaplarının merkezinde vatanı parçalama planlarının içinde şuurlu yer almak. Terör örgütüne aidiyeti benimseyip kabullenmek. Gerek yasa dışı yollarla gerekse de yasaların boşluklarından istifade ile takviye etmektir.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından 10.04.2018 tarihinde yapılan açıklama video;

SENDİKA, BANKA VE ÖZEL OKUL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamasında kanunen meşru olan durumlara da değindi. “Kanunen meşru bir sendika üyeliği muhatabını terörist yapacak mıdır? Kanunlar çerçevesinde kurulmuş okullarda okumak, bankalara para yatırmak, bir şahsın FETÖ terör örgütü üyeliği için yeterli olacak mıdır?” Sorularını soran Devlet Bahçeli bunlar üzerine iyi düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Gaziantep mem de sube müdürünün bireysel emekliliği var görevde ama polis memuru ihraç ve cezaevinde….tek kriterfetocu olduğu alnında mi yazılı.fetocular açıldı açıldı makyaj v.b…şaka gibi..

 2. site yönetimi ve sayın moderatör. 672 ile ihraç edilen bir öğretmen olarak, benim gibi bu güne kadar hiçbir adli veya idari soruşturma geçirmeyen,elinde beraat ya da takipsizlik belgeleri olmayanların da sesini duyurun lütfen. bizimle ilgili de bir haber yapılsa

 3. Keşke soru kipinde değil de banka, sendika vs. yasal işlemler SUÇ DEĞİLDİR diye net yargı belirtebilse. Tabii partilerin tabanında herkesin bir yakını bu işten mağdur ve ciddi rahatsızlık var ama güçlü ve net söylemlerden korkuluyor. Garip hesaplar, garip işler dönüyor. Sürüncemede kalan, gerçekten suçsuz olanların üstünde her geçen gün kaygı yükü artıyor. Aklı selim gür bir ses çıkmıyor yazık ki ne yazık.

 4. Şükürler olsun ki gerçekten çok büyük bir felaket atlattık.
  İstemeyerekte olsa Kurunun yanında yaşta yandı.
  Ancak devlet artık devletliğini yapması lazım. Fırsatçılara koz verilmesin.
  Mahkemede bereat etmiş birini hala cezalandırmak, ölmüşe işkence yapmak gibidir.
  Biz o gece canımızı siper ettik. Ona rağmen 18 ay yargılandık ve hakkımızla bereat ettik..
  Ya bereat verilmemeli verildiyse iade 15 gün içinde olmalı.
  Bereat edenin suçu olamaz. Bir güvensizlik varsa bunu mazlumda değil Adli makamlarda aranmalıdır.
  .

 5. Vatanını seven ben 2013 ten sonra ski hesabıma bir kuruş para yatırmamışım.Banka için yapılan ve devlet aleyhine dönen kampanyaları duyunca da hemen paramı çekmişim.24yıldır sadakatla hizmetimden sonrada terörist ilan edildim.Eşim bu yüzden kanser oldu. Biz hain değiliz.Bu yasal işlemden dolayı alnımıza sürülen lekeden kurtarın bizi .

 6. Bu kahpe darbeye karsi ulkemizin ve hukumetimizin emin olun yapmasi gerekeni buydu. Benim esimde ihrac oldu sendikadan. Bu tehlikeli surecte bu gerekiyordu. Butun ihtimamlleri dusunerek zarar gelebilecek butun kisileri uzaklastirmalri gerekiyor. Ama gercek kahbeleri tespit ettikten sonra sucsuz vatan perver insanlari gorevlerine geri dondurecekler. Biliyorum zor gunler yasayanlar var ama ulkemizin bekasi icin bu gerekliydi. Bir baba anne oglu sehit olunca vatan sagolsun diyebilyor ise. Sizlerinde bu kararlilikla cok net ulkemiz icin herseyimiz feda olsun diyebiliriz. Ben bu zamana kadar hep akpartiye oy verdim reisi kendime ornek aldim. Yine secim olsa esim ohrac olmasina ragmen hiz dusunmem yine reise oy veririm. Cunku dunya ustumuze oynuyor. Bu ulkeyedegil sadeve bu dunyayaboyle bir lider bahsetmisken rabiim oyunlara gelmeyin reise destek olun vatan sagolsun diyin….

  • 🙂 🙂 🙂 Verin verin. Oy verin.Sizi gördükçe benim de oy veresim geldi şimdi. Oy vereyim de bşir daha hukuk işlemesin siz de dışarda kalın. Kazara hukuka saygılı bir hükümet gelir de sizin gibileri mesleğe iade eder amamman haaaa….

 7. zamanında fetötün kaymağını yiyordunuz. o zamanlar kraldınız. şimdi işten atılınca mı kötü oluyor. var bizim burada da. durup durup tazminatımızı da verip alacaklar işe az kaldı diyordu. soru çalıp iş sahibi olan bu insanın böyle güvenle dolanmasında bir sebep varmış demek ki. Allahınızdan bulun.

 8. işten atmada kesinlikle mahkeme olmali….KRITER le örgüt üyesi ve ihraç olmaz….Herkese neden atıldıgı gerekçeli olarak açıklanmali….

 9. Teşekkür ederim sn.Bahçeli masum ve mağdur olan 20 aydır hayatları zehir olan bu insanların sesi oldunuz Allah sizden ebediyen razı olsun. İnşallah takipçisi olursunuz.

 10. Arkadaşlar Mhp körfez ilçe teşkilatı başkanı zeki gürsu beyle dün telefonda görüştüm. ve bahçelinin bu konuşmasını sordum. sizce bir işaret midir diye, bir ay önce antalyadaki kampta bu konunun uzun uzadıya tartışıldığını, ve mağduriyetlerin çözümü için hükümet edenlerle baylok haricine kriteri olanlar ayıklanacak dedi, ısrarla bir süre verebilir misiniz diye sordum. süreç başladı belirli bir süre yok gerekli talimatlar verildi ayıklamalar başladı şeklinde bilgi verdi buradan tüm mağdur olmuş vatan sevdalılarına selam olsun inşallah güzel günler yakındır. sevilay yılmanın köşe yazıları ve başkaca köşe yazılarını okuyunca sanki gün ışığı masumlar üzerine doğuyor gibi ne dersiniz? bu süreçte hep birlikte öğretmenler için editörlerlerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Rabbim mahşerde bu iyliklerini önlerine çıkarsın inşallah

 11. Teşekkür ederiz. Inşallah aklı selim hakim olur. Vicdanlar harekete geçer. Suçsuz masum insanlar görevlerine iade olur. Devletimize asla küsmeyiz. Garibanların üzerine çullanılmasın. İnsanlık hali durumlar göz ardı edilmedim. Sendika ve banka diyerek çok canlar yandı. İnşallah bu hatadan dönülür. YÜCE RABBİMİZ ADALETİ EMREDER.

 12. Uzun zaman sonra sayın Bahçeli den güzel bir şey duyduk ama artık bunun filiyata geçirilmesini istiyoruz çünkü dayanacak gücümüz kalmadı ne yapacaklarsa bir an önce yapsınlar da samimiyetine inanalim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Linda Sue Park