E-Okul giriş bilgilerine sızan FETÖ zeki öğrenci bilgilerini almış

FETÖ/PDY soruşturmasında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Terör örgütünün yıllardır öğrenci bilgilerine ulaştığı ve zeki çalışkan öğrencilerin bilgilerini aldığı belirlendi.

E-Okul giriş bilgilerine sızan FETÖ zeki öğrenci bilgilerini almış

E-Okul giriş bilgilerine sızan FETÖ zeki öğrenci bilgilerini almış

MEB personeli tarafından da çok yakından bilinen ders programları, ek ders hesaplama uygulamaları gibi yazılımları olan BİLSA firmasının verdiği bilgiler FETÖ’nün Milli Eğitim Bakanlığı üzerindeki etkisini kanıtlamış oldu. BİLSA A.Ş. patronu olan Özgür Çakmak 25 yıldır Milli Eğitim Bakanlığına yazılım desteği verdiklerini açıkladı. Çakmak’ın savcılık ifadesinde yer alan bilgilere göre MEB içerisinde yer alan FETÖ yöneticilerinin öğrenci, öğretmen veli bilgilerine sahip olduğu ortaya çıktı.

MEB’DE FETÖ EGEMENLİĞİ

BİLSA tarafından 2003-2004 yıllarında geliştirilen projelerden olan karnem.net ve okulsis.net uygulamalarının hayata geçirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşıldığını açıklayan Özgür Çakmak, projede olmayan taleplerin kendilerine geldiğini belirtti. Projelerde yer alan uygulamaların kaynak kodlarının değiştirilerek elde edilen tüm kişisel verilerin bir havuzda toplanılmasının istendiğini belirten Çakmak, bunun faaliyete geçirilmesi ile birlikte e-Okul denilen bilgi havuzunun yaratıldığını açıkladı.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre E-Okul programı ile birlikte tüm öğrenci bilgilerine ve öğrencilerin veli bilgilerine ulaşıldığını ifade eden Çakmak, bu bilgilerin örgüt tarafından etkin şekilde kullanıldığını açıkladı. E-Okul’un tüm okullarda ve öğretmenler, öğrenciler tarafından kullanılmasının örgütün MEB içerisindeki etkinliğini, gücünü arttırdığına değinen Çakmak özellikle havuzda yer alan öğrenci bilgilerinden çalışkan ve zeki öğrencilerin tespit edilerek örgüt bünyesine katılmaya çalışıldığını açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Herseyi fetö yapti demekle olmuyor.Siyaset sorumluluk almak ve bu sorumlulugun hesabinida vermek demektir.Sadece milletin oylariyla kimse.aklanmis olmaz dunyanin hicbir yerinde.Yargi ve hukuk bu yuzden tarafsiz ve adil olmali.Iste bu yuzden ABD de mahkemler TRUMP u durdurabiliyorlar.

      • Sen ilk once git maddeleri iyice bir oku.Sonra da dunyanin hangi ulkelerinde yargi duzenlemesinin tek kisi tarafindan atandigina bak.401 kisiyi bulup sonrada mahkeme yolu acik ..yani imkansiz.AYM 12.KISIYIdogrudan atiyir,3 kisiti meclis.yani tamamini atiyor,nasil yargılanacakmis guldurmeyin insani.TEk basina ohal ilan ediyor.Meclus zaten tek bir isaretine bakiyor.Bu anayasa dunyanin hangi ulkelerinde var..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM