Eğitim Bir-Sen’in istemediği ilk başörtülü ilçe müdürü Şefika Biçer görevden alındı

Zülkarneyn Avcı Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü olan ve adından sık sık söz ettiren Şefika Biçer’in görevden alınması hakkında bir açıklama yapılmadı.

Eğitim Bir-Sen’in istemediği ilk başörtülü ilçe müdürü Şefika Biçer görevden alındı

Eğitim Bir-Sen’in istemediği ilk başörtülü ilçe müdürü Şefika Biçer görevden alındı

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi sitesinden yapılan açıklamada görüldüğü üzere Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Şefika Biçer’in görevden alındığı yerine ise Zülkarneyn Avcı’nın atandığı görüldü. Zülkarneyn Avcı imzalı yapılan açıklamada, hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı Şefika Biçer’e teşekkür edildiği görüldü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü kısmına tıklandığında ise halen Şefika Biçer’in resmi ve öz geçmişi yer almaktadır.

İLK BAŞÖRTÜLÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

O dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Şefika Biçer’e kamu haber basınında büyük yer verilmişti. Türkiye’nin ilk başörtülü müdürü olarak anılan Şefika Biçer, Altındağ’ın Sultanı olarak kendisini lanse etmiştir. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Antalya’da İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısına gittiğini sosyal paylaşım sayfasında belirten Biçer, Altındağ’ın Sultanı yola çıktı. ilçe müdürleri semineri için bekle beni Antalya paylaşımı yapmıştı.

Sendikanın Değil, Altındağ'ın Sultanı!
Şefika Biçer

EĞİTİM BİR-SEN İSTEMEDİ

Eğitim Bir-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Levent Köse ile yaptığı tartışmalar ile tekrar gündeme gelen Müdüre Şefika Biçer’in görevden alınmasında Eğitim Bir-Sen’in etkili olduğu iddia edildi. Eğitim Bir-Sen Eski Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun şu anda Ankara Milletvekili olmasının Ankara’da İlçe Müdürleri ve okul müdürleri belirlemesinde etkisinin olduğu geçtiğimiz günlerde kamudan haber sitelerinde iddia edilmişti. Eğitim Bir-Sen ile ters düştüğü belirtilen Biçer’in daha önceden Eğitim-Sen sonrasında Türk Eğitim-Sen ve en sonunda da Eğitim Bir-Sen üyesi olduğu açıklanmıştı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM