Emekliye Tazminat Müjdesi

Emekliye Tazminat Müjdesi Emekliye Tazminat Müjdesi geldi. Bir iş yerinde çalışırken emekli olup, tazminatını almadan aynı iş yerinde devam edenler için kritik uyarı. Çalışanların istifa etmeleri halinde de kıdem tazminatı alabileceği belirtiliyor. Ülkemizde emeklilerin sayısı 11 milyona dayandı. Bunların bir bölümü emekli olduktan sonra da çalışmaya devam ediyor. Çalışan emeklilerin de tazminat hakkı var. Kıdem ve […]

Emekliye Tazminat Müjdesi

Emekliye Tazminat Müjdesi

Emekliye Tazminat Müjdesi geldi. Bir iş yerinde çalışırken emekli olup, tazminatını almadan aynı iş yerinde devam edenler için kritik uyarı. Çalışanların istifa etmeleri halinde de kıdem tazminatı alabileceği belirtiliyor.

Ülkemizde emeklilerin sayısı 11 milyona dayandı. Bunların bir bölümü emekli olduktan sonra da çalışmaya devam ediyor. Çalışan emeklilerin de tazminat hakkı var. Kıdem ve ihbar tazminatları diğer işçilerle aynı şekilde hesaplanıyor. Takvim’in haberine göre, emekli bir çalışan da diğer çalışanlar gibi 1 yıl dolduktan sonra işten çıkartılırsa, ihbar ve kıdem tazminatını alıyor. Hatta emekli çalışanların istifa halinde de kıdem tazminatı imkanı var. Bunun şartı ise kıdemini sıfırlamamış olmak. Yani; bir iş yerinde çalışırken emekli olup, tazminatını almadan aynı iş yerinde devam edenler, istifa ettiklerinde de tüm çalışmalarından oluşan kıdem tazminatını alabilir.

SON MAAŞ GEÇERLİ

Tazminatını almadan aynı işyerinde devam edenler, yeni sözleşme yapmadığından, kendi de ayrılsa işveren de çıkarsa, tazminatının tamamını alıyor. Bu durum fiilen emekliye ayrılma sayıldığından tazminat da son maaş üzerinden hesaplanıyor.

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamu Haberleri

YeniŞafak

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM