Erdoğan; 111 bin kamu personelini ihraç ettik, teröristlere para mı vereceğiz

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde dün düzenlenen programda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamudan ihraç edilenler, açığa alınanlar ve tutuklu bulunanlar hakkında sert açıklamalarda bulundu. Erdoğan “bu hain teröristleri devlet mi besleyecek” diyerek kamudan ihraç edilenlerin sayısının 111 bini bulduğunu ifade etti.

Erdoğan; 111 bin kamu personelini ihraç ettik, teröristlere para mı vereceğiz

Erdoğan; 111 bin kamu personelini ihraç ettik, teröristlere para mı vereceğiz

Birkaç gün önce Ankara’da katıldığı panelde meslekten ihraç edilenler hakkında yaptığı açıklamayı yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, açığa alınanların durumları hakkında da bilgi verdi. Açığa alınan öğretmenlerin durumları, açığa alınan kamu personellerinin durumları hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı, bu kişiler ile ilgili inceleme çalışmalarının hızla sürdüğünü vurguladı.

MÜSLÜMAN AKILLI İNSANDIR

Dün İstanbul’da düzenlenen 15 Temmuz Destanı programında halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ’15 Temmuzu unutmayacağız, unutturmayacağız’ ifadesini kullandı. 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişimi sonrasında bunun verdiği derslerin iyi okunmaması halinde yeni 15 Temmuzların kaçınılmaz olacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir sonraki 15 Temmuzda düşmanın karşımıza neyle, kimle, nasıl çıkacağını da bilemeyeceğiz ifadesini kullandı. Müslüman akıllı insandır diyen Erdoğan, Müslüman aynı delikten iki defa ısırılmaz dedi.

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLENLERİN SAYISI

15 Temmuz 2016 tarihinden bu güne kadar kamuda yaşananlar hakkında değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı, darbe girişiminin bastırılmasından sonra FETÖ’nün üzerine şiddetle gidildiğini vurguladı. Örgütün kamuda çalışan ve tespit edilebilen tüm mensuplarını kamudan uzaklaştırdık diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ana kadar Türk Silahlı Kuvvetleri personelleri, Emniyet Teşkilatı, MEB personelleri, Sağlık Bakanlığı, Yargı mensupları, Üniversiteler başta olmak üzere 111 bin FETÖ üyesinin kamudan ilişiğinin kesildiğini açıkladı. Açığa alınanların son durumu ile ilgili de bilgi veren Cumhurbaşkanı, açığa alınan ve açıkta bekleyen 38 bin kamu personelinin durumu ile ilgili araştırmaların devam ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaptığı konuşmanın videosu;

TERÖRİSTLERE PARA MI VERECEĞİZ?

İhraç edilenler için “bu teröristlere para mı vereceğiz?” diyen Erdoğan, “milletin alın terinden kesilen paraları bunlara mı vereceğiz?”sözlerini kullandı. İhraç edilen kişilere kamudan para verilmeyeceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gitsinler nerede çalışacaklarsa çalışsınlar, imkanlarını bulsunlar açıklamasını yaptı.


134 BİN KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Darbe gününden bugüne kadar 134 bin kişi gözaltına alındı, gözaltına alınanlardan da 50400’ü tutuklandı diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8500 kişinin de halen kaçak olduğunu ifade etti. FETÖ ile bağlantılı olan sendika, dernek, dershane, vakıf, özel okul, üniversite, medya organı gibi 5 binin üzerinden kurum kuruluşun kapatıldığını belirten Cumhurbaşkanı, buraların mal varlıkları da hazineye devredildi dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

 1. Parsel parsel fetöye arsa verenler, hâlâ görevinin başında, bense bu yapıya bir kuruş vermediğim hâlde vatan hainiyim 🙁

 2. Vatanım milletim bayrağım için canım feda.Hayatım boyunca şerefimle milletim için çalıştım.Yıllarca Aziz ve şerefli Türk milletine kızılay’a kan bağışladım.Ben asla vatan haini terörist devlet millet bayrak düşmanı değilim..Etrafımdaki hiç kimse de bana bunu demedi.Allah biliyor ki öğrencilerim için herseyimi verdim.Yine ve her zaman vatan sağolsun.Bu ihraç olanlardan kaç tanesi sokağa çıktı eylem yaptı devlet milker malına zarar verdi? Pkk lı teröristler ve destekçileri yıllardır neler yapıyorlar?Allah ülkemizi korusun.

 3. Bu vatanın madur gariban çocuğu emeği ile hakkı ile memur olmuş temiz insanlarna terörist demekle iş bitmiyor. Önce bu hainlere yıllarca devlet imkanlarını kullandıran bu hainlere göz yuman asıl suçlu şimdiki iktidar sahiplerinin kendilerini sorgulamaları lazım. Kandırıldık deyip kapattınız garibanın suçu ne sizin kendinize bu hainler ilişinceye kadar iyilerdi size ilişince mi kötü oldu. Kafanıza göre milat belirlerseniz yarın başkaları da size uygun miladı belirler. Kinle değil akılla yapalım yargılamayıda cezalandırmayıda. Dinden imandan bahsederek haksız yere kısa süreliğine sendikaya üye olup ayrılmış adam işten atılmaz. Siz bu hainleri zamanında kollamasaydınız garibanın çocuğunu ne kandırabilirlerdi nede kullanabilirlerdi. Belki o sendikaya baskıyla zorla üye yapıldı ne malum bunların kamuda baskıladığı ezdiği kamu çalışanının hesabı belli değil. İmanımıza yakışan adaleti sağlayalım yandaşımıza kadro açmak için hak yemeyelim. Bu halk kör değil herşeyi biliyor. Darbeyi önleyecek olanda halk darbeyi vuracak olanda halk.

 4. Ben hain değilim. Kim hainse Allah belasını versin. İnsanı hain yerine koymak bu kadar kolay. Bir kaç kişinin ağzına bakılarak hain oluyorsun. Bu dünya da olmasa da öbür dünyada kim hainmiş görcez inşallah.

  • Terörle uzaktan yakından alakası olmayan insanlara terörist demek yeni Türkiye söylemidir. Sadece söylemdir ve asla gerçeği örtemez. Birilerinin sözünü ayet kabul ediyorlar ama doğru bir tanedir ve er geç ortaya çıkar.

 5. CB. bu tarz söylemlerle hem komisyonun,hem yargının yerine peşinen hüküm vermiş oluyor. 111.000 kişi terorist olsa,en azından sokakta huzuru kaçırır, düzeni bozardı. Bu insanlar ne yapıyor, vatan sağolsun, şartlar zor,yöneticiler er geç bizim mağduriyetimizi görecektir, Allah büyük deyip bekliyor. El insaf!!! Bu nasıl ülke yönetmek, nasıl bir kin ki hâlâ herkesi aynı kefeye koyup günahını almaktan ve masum aile bireylerini cezalandırmaktan korkmuyorsunuz?? Allah kalbinize göre versin.

  • Bunların alti ibadet ortasi ticaret üstü ihanet denikyodu ancak ne olduysa alta oldu sanki üstteki şerefsizler hep Dışarı kaçti.F.Sultan Mehmet hak ve adalet uğruna kolunukesti böyle bir padişahın ecdadi olduğumuza UTANIYOM

  • Bylock yok, bank asya yok ama ihracım.. F.Sultan Mehmet hak ve adalet uğruna kolunu kesmek istedi böyle bir padişahın ecdadi olduğumuza UTANIYOM.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM