Erhan Usta; ByLock hataları var ve ihraçlarda yanlışlıklar yapıldı

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta TBMM’de yaptığı açıklamada FETÖ/PDY soruşturmalarında yaşanan mağduriyetlere değindi. Erhan Usta açıklamasında Avea tarafından kaynaklanan ByLock hataları olduğuna vurgu yaparken yasal olan sendika ve banka gibi hususlardan ihraçlar yaşandığına değindi. Milletvekili Usta masum olanların mağduriyetlerinin bitmesi için gereken adımların atılmasını istedi.

Erhan Usta; ByLock hataları var ve ihraçlarda yanlışlıklar yapıldı

Erhan Usta; ByLock hataları var ve ihraçlarda yanlışlıklar yapıldı

MHP Grup Başkan Vekili, Samsun Milletvekili olan Erhan Usta FETÖ ihraçlarına değindi. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra suçsuz olan ancak ihraç edilen kamu personellerinin durumlarını sık sık dile getiren Usta bu seferde ByLock hatalarına dikkat çekti. Samsun Milletvekili Erhan Usta yaptığı açıklamada kendilerinin FETÖ ile sonuna kadar mücadele edilmesini desteklediklerini vurgularken, bu mücadelede de suçsuz kişilerin mağdur edilmemesi gerektiğini savunduklarını belirtti.

AVEA KAYITLARINDA SIKINTI VAR

İhraçlarda, yapılan uygulamalarda yapılan yanlışlıkları parlamentoda dile getirdiklerini açıklayan Erhan Usta, kamu oyunun bu konuda dikkatini çekmeye çalıştıklarını ifade etti. FETÖ soruşturmalarında şu ana kadar geçen süre içerisinde ByLock kullandığı gerekçesi ile hakkında işlem yapılan kişiler arasında ByLock ile alakası olmayanların da olduğuna değinen Usta, GSM operatörü Avea’nın 2014 yılı Ağustos, Eylül, Ekim aylarındaki kayıtlarında hata olduğunu vurguladı.

SENDİKADAN DOLAYI İHRAÇ ETMEYİN

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta Aktif Eğitim-Sen üyeliğinden ve Bank Asya hesabından dolayı ihraç edilenlerin durumuna değindi. Yasal olan bir sendikanın üyeliğinden ya da hesabından bir yere bağış yapılmasından dolayı kamudan ihraç gerçekleşmemesi gerektiğini belirtti.

“BYLOCK KULLANANI ATIN” DEDİK

Soruşturma sürecinde ByLock kullanan varsa atın dediklerini ifade eden Usta, bunu söylerken ByLock’un terör örgütü üyeliği için delil niteliği taşıdığı düşüncesi ile bunu belirttiklerini açıkladı. ByLock’un delil olduğunu, delil niteliğine sahip olduğunu düşündüklerini ifade eden Erhan Usta, süre içerisinde ByLock konusunda da ciddi hatalar olduğunu gördüklerini belirtti. Avea’nın verdiği kayıtlarda ciddi problemler olduğunu ifade eden Erhan Usta, bu hususta Bakanların da açıklama yaptığını ve 40 bin hata olduğunu Bakanların da açıkladıklarını belirtti.

ÖRGÜTLE ALAKASI OLMAYANLAR İHRAÇ EDİLDİ

Çevremizde tanıdığımız güvendiğimiz veya sağlam referansla gelen kişilerden örgütle hiç alakası olmadığı halde ByLock kullandığı gerekçesi ile işinden atılan kamu personellerinin olduğunu açıklayan Erhan Usta 686 sayılı KHK ile meslekten atılan MEB personelleri hakkında hiçbir somut kriter olmamasına rağmen ByLock iddiası ile ihraç edildiklerini ifade etti. Meslekten ihraç edilen öğretmenler arasında ülkü ocakları bağı olan, gençliğinde ülkü ocaklarına gitmiş gelmiş kişiler olanların da olduğunu belirten Usta Aktif Eğitim-Sen’li olmayan Türk Eğitim-Sen ve Eğitim Bir-Sen üyesi öğretmenlerin de ihraç edildiğini açıkladı.

SAVCILIK: YAPACAĞIMIZ İŞLEM YOK

İhraç edilen kişilerin savcılığa giderek ben ByLock kullanıyorsam hakkımda işlem yapın talebine karşılık savcılığın sizin hakkınızda yapacağımız bir işlem yok dediğini belirten Usta, MİT kayıtlarının Emniyet kayıtlarına göre hatalı olduğunu açıkladı. Bu hataların giderilmesi ve ihraçlarda yaşanan mağduriyetin giderilmesi konusunda hassas hareket edilmesini belirten Erhan Usta, gerçek ByLock kullanıcılarının da gerekli cezayı alması gerektiğini ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

37 yorum

 1. Hz.ibrahim as ateşe atılacagı esnada cebrail as hz ibrahim as bir ihtiyacın varmı dilersen ALLAH CC.yardım etmemi buyurdu deyince hz ibrahim as RABBİM BENİ GÖRMUYORMU SEKLİNDE CEVAPLADI.NE DURUMA DÜSERSEN DÜS RABBINDEN İSTE DUA İLE SABRED OLMUCAK DIYEREK İSYANA DÜSME CENABI MEVLAM KIMSENIN HAKKINI KIMSEDE BIRAKMAZ elimizden dua edıp allaha yalvarmaktan baska bırsey olmadıgını kımsenın allahtan baska size yardıö edemeyecegını bılın.sunu unutmayınkı ALLAHIN AZABI BUYUKTUR MAZLUMLARIN AHINI GARIBANLARIN ALIN TERINI EMEGINI YILLARINI BIR KALEMDE SILENLER ELBETTE BU DUNYADA OLMASA BILE MAHSERİ KUBRADA HESABI AGIR VE ACI OLACAK SABIR VE DUA ILE

 2. DEVLETİN GÜVENLİK TEDBİRİ NETİCESİNDE İLLAKİ BİR REFLEKSİ OLACAKTI 15 TEMMUZ İHANETİNE DARBE GİRİŞİMİNE. BU REFLEKS BİRAZ AĞIR OLDUĞU KANAATİNDEYİM. EĞER ATILAN BU MEMURLAR HİÇBİR İLTİSAKİ OLMAYIP ZERRE SEMPATİZANLIK DUYMUYORSA PENSİLVANYADAKİ İBLİSE İVEDİ OLARAK GERİ DÖNSÜNLER HUZURA KAVUŞSUNLAR RABBİMDEN İNANIN BUNU NİYAZ EDİYORUM. AMMA VELAKIN SENDİKA BANKAYA PARA YATIRIP HESAPTAN PENSİLVANYADAKİ İBLİSE PARA AKTARMA BYLOCK DENEN PROGRAMI KULLANAN VARSA ATILSIN SÜRÜNSÜN BU ÜLKEDE EKMEK YİYEMEZ HALE GELSİN. BİRİLERİNİN ÜZERİNE BİNİP DEVLETİN ÜST MAKAMLARINA ÇIKAN SORU ÇALIP KUL HAKKI YİYEN EN AZ PENSİLVANYADAKİ KADAR İBLİSTİR.

 3. ELİMİZDEN SADECE MEMURLUK ALINMADI!!! ÖGRETMENLİK HAKKIMIZ DA ENGELLENİYOR. BİZE AGAÇ KABUGUNU LAYIK GÖRENLERDE VİCDAN VAR MI? BU İNSANIN ÇOLUGU ÇOCUGU, HASTASI VAR MI DİYE DÜŞÜNÜLÜYOR MU? BU GÜNE KADAR ADLİYENİN YOLUNU BİLMEYEN, DEVLETİNE BAGLI, HİÇBİR SUÇ İŞLEMEMİŞ VATANDAŞINA BU YAPILIR MI? BİZİM SURİYELİLER KADAR DEGERİMİZ YOKMUŞ DEMEKKİ. MEN DAKKA DUKKA.

 4. Teşekkürler Sayın Vekilim.İnşallah başka hakkaniyetli vvicdanlar da katılır size -eğer varsa-Ben de 672 ile ihraç edildim.Her kim bu örgüte topluiğnebaşı kadar yardım etmişse dilerim kartopu kadar bedelini öder ANCAK bu örgütle bağı olmadığı halde ihraç edilenlerin ahı da dilerim müsebbiplerini boğsun.

 5. BİR KÖYDEN BİR ADAMIN İŞLEDİĞİ CİNAYETTEN YA DA YAPTIĞI HIRSIZLIKTAN VEYA BAŞKA BİR CÜRÜMDEN DOLAYI HUKUK KURALLARINA GÖRE O KÖYÜN TÜMÜNE Mİ YOKSA SUÇU İŞLEYENE Mİ CEZA VERİLİR. AİLE FERTLERİNDEN BİRİ SUÇ İŞLEDİĞİNDE DİĞER AİLE EFRADI HUKUK NAZARINDA MASUMDUR DEĞİL Mİ? BİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’YİZ, HUKUK DEVLETİYİZ YANİ. MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL…HUKUKUN SUÇ SAYMADIĞINI KİMSE SUÇ SAYAMAZ.KANUNDA YASAL OLAN BİR İŞ HER ZAMAN HER YERDE YASALDIR.BEN HUKUK FAKÜLTESİNDE MÜREKKEP YALAMADIM AMA BUNLARI BİLİYORUM. CESUR VE GERÇEK HUKUKÇULAR TARİHE GEÇECEK KARARLARINI VERECEKLER… EHLİ VİCDAN DA ALKIŞLAYACAK TARİH DE…

 6. 1 eylülde açığa falan alınmadan ihraç olunca sebep istifa edilmiş kıytırik sendika sanrm. .dedimki nasip buraya kadarmış gider bir kolejde çalışırım 3-5 az kazansamda sorun değil bu arada bransim din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bugün kpss ye girsem yine atanrim zaten 3 yil once atanmistim..tlfnla görüştüğum okullar gelin hocam görüşelim dediler çok açık var malum ihraç olduğumu belirtince tüm kapılar suratima kapandı Velhasıl işin vehametini daha sonra idrak ettim acıyla. .oysa ben ihraç edilmemisim sadece herseyden tecrit edilmişimde haberim yokmus minik kizimin rizki elimden alinmista bihabermism Velhasıl damdan düşeni ancak damdan düşen anlarmış su 6 ayda yaşadığımı yazsam harbi roman olur..iyi bir insan olmaya çalışarak geçti hayatım ve yine hep öyle olacak mumin buğday gibidir diyor kuran ruzgarda egilir lakin kirilmaz dogrulur..

 7. Diğer kamu siteleri (memurlar) konunun teknik analizini yaparak yayınlamışlar

  Bu analizi siz de haber yapsanız güzel olacak.

 8. Adamsın Sayın Erhan Usta.. Lütfen yukseltin bu sesi, duyurun herkese. Eşim egitim bir senliydi. Erdoğan hayranıydı. Nasıl bir kumpasa düştü! Egitim bir sen ağzını açmadı hatta konusmayin bunlarla dedi. İlgilenmedi. Bunca zaman suçsuz yere bekledik. Bir savuban çıkmamıştı. Şimdi telefonu sonunda aldılar sonuç baylok yok çıkacak eminiz. Ozaman ne olacak bu susanlar, nasıl insan gibi hayatına devam edecek bu kadar masumun ahini almışken. Size helal olsun ki geç de olsa bu hatayı görüp konustunuz.

 9. Sayin vekil 5 veya 6 ay ara ile degil daha sik araliklarla sorunlarimizi dile getirin birebir yetkililerle gorusmelerinizde dile getirin lutfen yinede tesekkur ederiz

 10. YASAL SENDİKA VE BANKADAN HİÇ KİMSE SUÇLANAMAZ. NİHAYET MHPden YETKİLİ BİRİ MASUMLARIN SESİ OLDU ALLAH RAZI OLSUN. FAKAT MİLLETİN DİKKATİNİN ÇEKİLMESİ İÇİN GERÇEGİ DAHA ÇOK KİŞİNİN HAYKIRMASI GEREKİYOR. VİCDANLI, CESUR, KOLTUK KAYGISI OLMAYAN. YAŞANANLAR BUGÜN BANA İSE YARIN SİZE OLACAK. MİSAFİR DENEN PAPAGAN GİBİ HEP AYNI ŞEYLERİ TEKRARLAYAN İNSANLIKTAN ÇIKMIŞ MAHLUK, MÜSLÜMANIM!!! DİYORSAN SUÇU OLMAYAN KİŞİLERİN GÜNAHINI ALMA.

  • Benim içim rahat dostum fetö’ye hiçbir zaman sıcak bakmadım ve haklı çıktım.Ben değilde sizler aynı şeyleri söyleyip duruyosunuz.Acınız çaresizliğinizi anlıyorum ama hakaret etme.Soru çalmak,fakir garibandan himmet adı altında para toplamak müslümanlıkmı bana müslümanlığı öğretiyosun.

   • BEN SORU ÇALMADIM.TORPİLLE BİR YERE GELMEDİM. TERÖRLEDE BAGLANTIM YOK. SORU ÇALANLARI BİLİYORSAN SAVCIYA GİT. SİTENİN TEMİZ SAYFASINI KİRLETME. YORUM YAPARKEN GENELLEME YAPMA, MASUMLARIN TEMİZ DUYGULARIYLA ALAY ETME. ÖGRETMENSEN YETİŞTİRDİGİN ÖGRENCİLERE YAZIK. SUÇLU OLDUGUNU BİLMEDİGİN MASUMLARA ÇAMUR ATMA. BİRGÜN SENDE AYNI DURUMA DÜŞEBİLİRSİN.

    • benim abdesttim den şüphem yok ki namazımdan şüphe olsun.tekrar ediyorum çaresizliğinizi anlıyorum gerçekjler yazıldığı zamanda saldırıyosunuz. pensilvanyadaki hainle hiç gönülbağınız yokmuydu.

     • Kardeşim bu soruyu Cumhurbaşkanına adalet Bakanına sorabilir misin onlara da sor gel samimiyet in belli olsun.

 11. Sayın vekilim yanlışlık çok büyük ama kimse yardım etmiyor. Herkes makamının peşine düşmüş. Rabbim yardımcımız olsun. 5 ayımın öğrencilerimden ayrı geçmesine kim sebepse Allaha havale ediyorum.
  Devletimize hiç küsmedik ama bu yaşananların telafisi olmazsa referandumda olumlu düşünmeyeceğim. Sadece ben değil mağdur olan herkesin aileside bu şekilde düşünür. Lütfen biraz işlemleri hızlandırın. 5 aydır bütün sülalemi mi araştırıyorlar.

 12. 20 Şubatta doğal gaz faturam geldi.anlaşmalı bankalar arasında bankasya yazıyor hala.İnsanlar bu banka yüzünden ihraç edilirken bu ne şimdi.Dalga mı geçiyorlar bizimle.

 13. Sayın Cumhurbaşkanı çıkın onların bankasından,okullarından,sendikasından derken niye inadına gidip girdiniz

  • c.baskaninin girev ve selahiyetleri kanunlarda yazili.benim hangi bankayla calusacagima kac cocugum olacagina veya icecegim ayrana karisamaz.kendi bakanlar kurulu bile fetoyu teror orgutu ilan etmemisti kalkismaya kadar. mgk bile 16 mayis 2016 da tavsiye karari alabilmisken insanlari bu sekilde suclayamaz kimse

  • Anlaşılan siz Sayın Cumhurbaşkanımızın her dediğini yapıyorsunuz.O zaman bütün dövizinizi ve altınınızı bozdurmuşsunuz ve de 3 çocuğunuz vardır değil mi?İnsanlar kapatılmış hesaptan istifa edilmiş sendikadan ihraç olurken vicdanınızı nerede bıraktınız.

  • bir hafta olmuş bu karar verileli..yerel gazete haber…googleden girince hemen çıkıyo

 14. hatay kırıkhan da banka ve sendika üyeliğine takipfizlik verilmiş…suç olmadiğini hukukumuz 7 ay sonra fark etmiş…emsal olacak bize de inş.

 15. Bende 672 liyim sanirsam bu khk da ihrac edilenlerin hicbirine yazi teblig edilmedi. Cunku resmi gazetede bir paragrafta şoyle diyor kisilere ayrıyetten yazi teblig edilmeyecek resmi gazete direk teblig yerine gecer diyor

 16. Bakanlığa nasıl sordunuz suçunuzu?Cevap olarak Sendika üyeliği geldi.Yazılı mı dilekçe vererek yoksa telefon mu açtınız?Ben açığa dahi alınmadan ihracım 672 ile.Ben de öğrenmek istiyorum hangi sebepten atıldığımı.Yazarsanız sevinirim.

 17. Hain darbe girisiminden sonra devletimizin genis çapli aciga alma tedbirini uygulamasini yerinde bir karar olarak gordum ve devletimin kisa bir zaman sonra suclu ile sucsuzu ayiracagini dusundum aslinda halen de bunun yapilacagina inaniyorum. Fakat 7 ay gecti ama hala resmi bir bagi olan suclu mu degil mi, hangi eylemleri isleyenler suclu sayilir belli degil. Devletimizden artik hergun buyuk bir kangrene donustugunu gordigumuz ve bizzat yasadigimiz bu magduriyetlere son verecek neşteri vurmasidir.

 18. Sayın Erhan Usta iste şöyle olun hakkı hakikati ve masumu savunun…
  Yeter artik anlatamamak ve anlaşılmamaktan bıktık.
  Sucu v e suçluyu hiç bir zaman savunmadık tanımadık.
  Sendika ve banka yasaldır .
  Allah aşkına tez sağlayın su adaleti..

 19. Bakanlığa ne için atildigimi sordum gelen yazıda sendika üyeliği diyor 2015 yılında ayrıldığım sendika üyeliği yüzünden ihraç olmuşum bunun neresi vicdan kabul eder yazık ettiler bize

  • Bende aynı şekilde 2015 deki istifa ettiğim sendika üyeliğimden ihraç oldum. Benim açığa alınma kağıdımda direkt yazıyodu sendika üyeliği die

  • Nie bana yazılmadı ki…yada nasıl yazarlar sendika uyeliginden attık diye…bunun bir açıklaması yokki.yasal bir sendika hadi suç değil anladik idari şekilde karar verip sendikadan ihraç etmek nasıl bir vicdandır. Kaldıki istifa etmişim bir buçuk sene önce. Hala inanamıyorum bu yaşadıklarıma. Allahım bir el uzatmana bile gerek yok bizlere dokunsan yeter bu mazlumlara bari sen kıyma…suçlu değiliz hain değiliz sen görüp sen biliyorsun yarabbi…kalbimi sen biliyorsun çocuğuma bunları yaşatmaya kimin hakkı vardı. Bu mazlumun çocuklarına aç bırakmaya açıkda bırakmaya anasız babasız bırakmaya hangi vicdana sığar. Kimin hakkı vardı. 15 aylık üyelik Nisan 2015 istifa…672 ihrac…birileri duysun artikkkk.gulmeyi özledim cocugumla oyunlar oynamayı özledim ailemle eylenmeyi özledim. Yediğim yemekten tat almayı özledim. Uyuduğum uykudan kalktığım yataktan huzur bulmayı özledim.gunaydin demeyi özledim iyi aksamlar demeyi özledim.beni bir kez olsun aramayan dostlarımı özledim. Özledim be…kusemeyecek kadar çok özledim.yapmayin be bunları bizlere yapmayın…tukendik bittik

 20. Helal olsun size sayın vekilim. Dilsiz şeytan kesilmediniz. Yasal sendika suç değil ama sadece bundan dolayı bırakın ihraç etmeyi dava bile acan savcılar var. El insaf diyorum başka diyecek birşey bulamıyorum. Bu şuna benziyor, çocuğum hadi çık sokakta oynayabilirsin deyip sonra sokaga inip senin burda ne işin var diye öldüresiye dövmek gibi. Artık bu zulüm bitsin, zira etten kemikten yaratılmış varliklariz, ulkemizde köpek kadar degerimin kalmadığını düşünüyor ve sindiremiyorum. Mesleğim için sagligimi, eşimi çocuklarımı ihmal ettim, karşılığı bu olmamaliydi. Lütuf ya da İhsan istemiyorum, sadece hak ve hukuk istiyorum.

 21. tesekkurler sayin vekilim.ancak sesinizin daha cok duyulmasi dinlenmesi icin lutfen biraz baski ve kulis yapin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM