FETÖ ByLock deşifre olunca iPhone iMessage programı kullanmış

Örgütün en önemli iletişim kanalı olan ByLock uygulamasını örgütün önde gelen kişilerinin son dönemde kullanmadığı ortaya çıktı. Terör örgütü FETÖ’nün basında en çok dile getirilen ve arananı olan Adil Öksüz dahil olmak üzere üst düzey örgüt üyelerinin son dönemde iPhone iMessage programı kullandığı belirlendi.

FETÖ ByLock deşifre olunca iPhone iMessage programı kullanmış

FETÖ ByLock deşifre olunca iPhone iMessage programı kullanmış

15 Temmuz darbe girişimin en önemli etkenleri arasında yer alan Akıncı Üssü ile ilgili iddianame tamamlandı. Tamamlanan Akıncı Üssü iddianamesinde terör örgütü FETÖ’nün ByLock uygulaması dışında haberleşme ve mesajlaşma iletişiminde başka programlarda kullandıkları tespit edildi. iPhone iMessage programının Adil Öksüz dahil birçok FETÖ üyesi tarafından kullanıldığı iddianamede yer alırken, ByLock’un deşifre olmasından sonra bu önlemin alındığı belirtildi.

SORUŞTURMADA İPHONE AYRINTISI

ByLock uygulamasının android telefonlarda kullanılıyor olması, farklı bir işletim sistemine  sahip olan İpHone telefonlarında ByLock çıkmaması kamu haber internet sitelerinde geçtiğimiz dönemlerde yer almıştı. Darbeci hainlerin en çok önem verdiği yerlerden olan Akıncı Üssü iddianamesinde Adil Öksüz’ün yakalandığında üzerinden İpHone ve Samsung telefon çıkması da yer aldı. Öksüz 11 Temmuz 2016 tarihinde ABD’den Türkiye’ye dönmüş ve 4 gün sonra hain darbe girişimi yaşanmıştı. Akıncı Üssü yakınlarında yakalanan Adil Öksüz daha sonra serbest kalmış ve o günden itibaren de yakalanamamıştı. MİT tarafından yürütülen soruşturmalarda Adil Öksüz’ün örgüt içi haberleşmeyi son dönemde iPhone iMessage programı aracılığı ile yaptığı ortaya çıkartıldı.

Terör örgütü FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı olarak bilinen Adil Öksüz’ün yer aldığı 4 bin 600 sayfalık Akıncı Üssü iddianamesinde örgüt üyelerinin 15 Temmuz’dan birkaç ay önce iMessage programı kullanmaya başladıkları bilgisi yer aldı. ByLock uygulamasının deşifre olmasından sonra Eagle uygulamasına geçen örgütün üst düzey yöneticilerinin son dönemde de iMessage programı üzerinden bilgi aktarımı sağladığı tespit edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Vallah iphone umu çöpe atasım geldi. nasıl bir ülke olduk arkadaş. Düşüncelerin farklıysa sucu bucu oluyorsun. Allah tez zamanda hepimize akıl ve beden sağlığı versin. Sağlık olmadan huzur olmaz.

  2. tamam tüm iphonu olanları içeri atalım kullanmış olabilirler , hz Ali namaz kılınca şehit edildi diye namaz kılmayanklar gibi yakında fetöcüler oruç tutuyor biz tutmayalım , fetö şunu yemiş şu renk giymiş biz giymeyelim birde giyene ceza verelim paranoyaklığı ile toplum bir buhrana sürükleniyor . biraz zeka kırıntısı ile bu mesele çözülürdü ama nafile kullanmamayı tercih ettiler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM