FETÖ ile mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan FETÖ soruşturmaları hakkında kurmayları ile yaptığı toplantıda açıklamalarda bulundu ve sıradan insanlarla mücadele konusuna değindi.

FETÖ ile mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

FETÖ ile mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen FETÖ darbe girişimi sonrasında kamudan 111 bin kişi ihraç edildi. İhraç edilenlerle ilgili ilk başlarda basında yer alan bilgiler örgüt üyesi, örgüte hizmet eden kişiler olarak belirtilmiş olsa da ilerleyen zamanlarda ihraçlar arasında büyük mağduriyetler yaşandığı da vurgulanmaya başladı. Hükümet mağduriyetlerin çözümü için OHAL inceleme komisyonu kurma kararı aldı ve 23 Ocak 2017 tarihinde kurulması kararı alınan komisyona başvurular 17 Temmuz 2017 tarihinde alınmaya başladı.

AK PARTİ RAHATSIZ

İhraçlarda AK Parti içerisinde de rahatsızlıklar olduğu dile getirilmiş özellikle sayılı KHK sonrasında ihraç edilen akademisyenlerle ilgili sesler yükselmeye başlamıştı. 689 sayılı KHK sonrasında da AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar “ben artım yokum” twiti atarak tepki göstermişti. 1 Eylül tarihinde 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 30 bin öğretmen meslekten ihraç edilirken sessiz kalmayı tercih edenler, yakınlarından birileri ihraç edildiğinde ses çıkarmayı tercih etmişlerdi. 30 bin kişi içerisinde mağdur yok denilirken, 3 bin kişi içerisinde mağdur çok dendi.

FETÖ ile mücadelede mahkemelerde üst düzey mülki idare amirlerinin ifadelerinde aslında gerçek FETÖ mensuplarının kripto olduğu, gizlendiği, deşifre olmamak için de her türlü yöntemi denediği görülürken, kamuda 111 bin memur net olmayan ihraç kriterleri ile görevlerinden atıldılar. MEB personelleri Aktif Eğitim-Sen üyeliğinden ihraç edilirken, Sağlık Bakanlığında sendika üyeliğinden ihraç gerçekleşmedi, Adalet Bakanlığında isimsiz ihbarla ihraçlar gerçekleşirken Gençlik Bakanlığında çocuğu FETÖ bağlantılı özel okulda burslu okuyan memur ihraç edildi. Meslekten ihraç kriterleri nedir, nasıl uygulandı şu ana kadar kimse bilmiyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine üyeleri ve milletvekilleri ile yapılan toplantıda FETÖ ihraçları, FETÖ soruşturmalarının gündeme geldiği belirtildi. FETÖ mücadelelerinde mücadele edilmesi gereken kişilerden ziyade sıradan kişilerle mücadele edildiğinin bilgisinin kendisine geldiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konunun üzerinde durulmasını istedi. Sözcü’de yer alan habere göre Cumhurbaşkanı konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

“‘FETÖ ile mücadelede asıl isimlerin değil de sıradan insanların üzerine gidildiği yönünde şikayetler var, dikkate alın. FETÖ ile mücadele sonuna kadar devam edecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019 seçimlerini işaret ederek, seçimlere ve millete değer verildiğini kurmaylarına anlattı. Erdoğan açıklamasında;

“Millet bizim için değerlidir, onlara karşı mütevazı olun. 2019 seçimleri bizim için kritik önem taşıyor. İçeride ve dışarıda yapılan saldırıların hedefinde AK parti var. Ben milletimle olmaya devam edeceğim, milletle birlikte olmak hayat tarzımızdır. Milletvekilleri seçim bölgelerinde halkla iç içe olmalıdır. Halkın tümüne ulaşmak zorundayız. Gönülleri almak, kazanmak önemlidir”

ifadelerini kullandığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan kamudan ihraç edilenlerle ilgili ise şu açıklamayı yapmıştı;

ogretmenlericin.com olarak bu açıklamayı son dönemdeki en olumlu ve ılımlı açıklama olarak değerlendiriyoruz. Meslekten ihraç edilen ve suçsuz kişilerin görevlerine iadesi için pozitif bir gelişme diyebilir. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde yapacağı açıklamalar çok önemli bir yere sahip olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Benim evime ateş düştü ateeş..
  Suçum varsa tmm yaşatmayın, bu dine bu memlekete ihanet eden zaten affedilmesin.
  Allah kahretsin Feto yuda onu destekleyen herkesi de…

 2. INŞALLAH herşey normale döner bu fetö kabusu biter görevimize iade oluruz.bizler ALLAHIN IZNI ILE Bu VATAN a ihanete değil bu VATAN için canımızı severek ortaya koymak için geldik.bizler sevgi ve saygimiZi atalarimizdan aldık. Bu Devlet ve Hükümet e hizmet için variz

 3. Sayın editör sizden Allah razı olsun. En başından beri benim ve benim gibiler gibi yani sorguzu sualsiz ihrac edilip vatan haini ilan edilen insanlar için yaptığınız haberleri çalışmaları unutmadık. Inşallah masumlar tez zamanda iade edilir. Bu konuyu gündemde tutmaya çalıştınız hep. Çok teşekkür ederim…

 4. Aslında bakın kurumlarda bizim ismimizi verenler paralelin ta kendileri 17- 25 te müteahhitleri toplayıp Kaynak Holdikte himmet toplayan adam, o hainliğin yapıldığı gece Sayın Cumhurbaşkanının resmini odasından indiren adam hala başkan yardımcısı kendi koltuğuna korumalarına masumları yaktı Allah böylelerinin belasını versin benim gibi masumlara da Allah kolaylık versin büyüklerin bir çok şeyden haberi yok nasıl olsu bu kadar işin için de yalakaların beyanlarına göre işlem yapılıyor ama Allah’ı adaleti kesin

 5. Cumhurbaşkanımız; “at izi, ¡t izine karıştı” ve ” Ihraçlarla; sıradan kişiler üzerine gidildi” demesine rağmen, bir seneye yakın bu mağduriyetler giderilemiyor.Boşuna dememişler:Çeken bilir. Siyasetçiler ve Bürokratlar kendi ayağına kurşun sıkıyorlar. Böyle giderse seçimlerde giderler.

 6. 17 temmuzdan bu yana khk ohal komisyonu çalışıyor. ..çalışma izni iade edilenlere ne nazan haber verilecekkkkkk

 7. Burası Türkiye her mevsimin bir modası var. Bu zamanda fetö… Geçer bugünler vatanını seven ibadet kısma Allah yardım etsin Çok zorluk yaşandığını tahmin ediyorum.

 8. Bizim oralarda argo bir atasözü var ama yazmayacagim. İş işten geçtikten sonra binlerce insanı lekeledikten sonra tavsiyeleriyin hayrını gör. Seçimle ilgili işler kötüye gidiyor her hal. Sana destek olan bende dahil binkerce insanı kaybettin. Fetö seni sende bizi kandirdın. Allah seni affetmesin.

 9. Sayın editör sağlık bakanlığında sendikadan ihraçlar olmadığını yazmışsınız. Ben Sağlık Bakanlığından sendikadan ihraç edildim. Buna ne diyorsunuz

  • Samsun Bafrada sağlık bakanlığında son günü kadar sendika üyesi bir kişi ihraç olmuştu ancak khk ile iade oldu…herkes çok şaşırdı.demek ki sağlık için sendikanın bir önemi yok…

 10. Yıllarca ak partiye oy verdim. 7haziran 1kasım dahil istifa ettiğim sendikadan ihraç…. 15temmuz gecesi söylenen 111 bin terörist sözünü unutamam.Allah bir zalimin eliyle intikamını alır sonra döner o zalimden de intikamını alırmış. Evet bende günah çok lakin terörist ya da hain değilim.

 11. Cumhurbaşkanım suçsuz yere şiir okudu diye 8 ay hapis yattı oda zamanında çok çekti ve haksızlığın ne demek olduğunu bilir o yüzden öyle tahmin ediyorum ki suçsuzlar iade edilecektir ve sendika konusunu kriterden kaldıracak çünkü sendikaya imza atan bürokrat hala görevde sendika suç değil kesinlikle.

  • Sendika devre dışı kalınca g.tü kurtaracan öylemi. Be adam sendika suç değilde banka suçmu, okul suçmu, digiturkten cikmak sucmu vb. Sadece kendini kurtarmak icin digerletini gommekten vazgec. Halen bize bunlari yapanlarin degirmenine su tasiyorsun. Yazik

 12. Arkadaşlar o videoda Cumhurbaşkanı söylemi çok sert sonra ise sıradan insanların cezalandırılmasını söylüyor bir söz vardır söylem değişmeden eylem değişmez diye bence editör güzel bir şey ortaya koyuyor söylemin eyleme yansıyabileceğini göstermek istiyor

 13. Bu kadar madur varken insan nasıl olur da madur yok diyebilir. ALLAH korkusu olan insanların yuvasına ateş atarken düşünür titrer. Daha düne kadar siz o haine iltifat ediyorsunuz bu madurlarda sizin yolunuzdan gidiyordu yani sizinle aynı saftaydi sizin kavganizin cermesini garibanin evladi çekiyor. Masumlara insaflı haine acımasız olmanızı bekliyoruz. Size zulüm yakışmaz.

 14. Bence insanların sinirleri bozuk.haberin tamamını yorumlamak yerine ucundan kıyısından yakalayıp yorum yapılmış. Ihrac olduktan sonra tek takip ettiğim site.tarafsiz olduğunuzu ve mazlumun yanında habercilik yaptığınızı gördüm. Teşekkürler inşallah her şey adaletle çözülecek.

 15. ogretmenlericin.com olarak bu açıklamayı son dönemdeki en olumlu ve ılımlı açıklama olarak değerlendiriyorsanız, sizde bu kadar insanın ahından nasibinizi alacaksınız demektir..bu kadar masum insana terörist deniliyor ve siz bunu ılımlı ve olumlu bir açıklama olarak değerlendiriyorsunuz..pes..vallahi pess..

  • Gittiniz ora ile mi bağdaştırdınız? Videoyu biz önceki açıklama ile son açıklama arasında bir fark olduğunu göstermek için koyduk. Videodan önceki ile bağdaştırmayıp, video içeriği ile bağdaştırıyorsunuz. Herkes istediği gibi anlıyor demek ki.

 16. Olumlu gördüğünüz o açıklamaları n arasına bu videoyu koymaniz bayağı bir ironi olmuş. Ben terörist değilim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM