FETÖ soruşturmaları yürüten Başsavcının öğretmen kardeşi göreve iade edildi

Başsavcı İrfan Fidan’ın öğretmen kardeşi geçen yıl FETÖ soruşturmasından dolayı açığa alınmış yazar Ahmet Şık tarafından açıklanan açığa almada açığa alınan öğretmen hakkında “FETÖ ağabeyi” olduğu gerekçe gösterilmişti. Cumhuriyet’ten Ahmet Şık tarafından yapılan bu açıklamada öğretmenin görev yaptığı ilçedeki öğretmenlerden sorumlu ağbi olduğu iddia edilmişti.

FETÖ soruşturmaları yürüten Başsavcının öğretmen kardeşi göreve iade edildi

FETÖ soruşturmaları yürüten Başsavcının öğretmen kardeşi göreve iade edildi

10 yılı aşkın bir süredir Ordu’nun Fatsa ilçesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla ilgili İstanbul’da yürütülen FETÖ soruşturmaların başındaki isim olan Başsavcı İrfan Fidan’ın öğretmen kardeşi göreve iade edildi.

“AĞABEY” İDDİASI

Açığa alınan öğretmen hakkında Fatsa ilçesinde ve köylerde görev yapan öğretmenlerden sorumlu “ağabey” konumunda olduğu iddia edilirken öğretmen hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlanarak öğretmenin Fatsa’da görev yaparken açığa alındığı Büyük Ata Ortaokulu’ndaki görevine döndüğü belirtildi.

GÖREVE İADE EDİLDİ

Cumhuriyet, t24 ve gazeteduvar haber sitelerinde yer alan bilgiye göre halen Milli Eğitim Bakanlığında 10 binden fazla açığa alınmış öğretmenin yer aldığı, 15 Temmuz savcısının FETÖ ile suçlanan kardeşine iade kararının ise  sessiz sedasız alındığına dikkat çekildi. Açığa alınıp göreve iade edilen öğretmenin  Haziran 2012’de düzenlenen 10’uncu Türkçe Olimpiyatları kapsamında Ordu’daki etkinliklerin organizasyonunda rol aldığı belirtilen haberlerde kapatılan Aktif Eğitim-Sen’in Ordu ve Fatsa teşkilatlarında da görev yaptığı vurgulandı.

EN ÇOK AÇIĞA ALMA VE İHRAÇ MEB’DE

ogretmenlericin.com olarak tüm suçsuz ve masum kişilerin yaşadıkları mağduriyetlerin sona ermesini umuyoruz. Aktif Eğitim-Sen üyeliğinden binlerce MEB personeli meslekten ihraç edildi, sendikanın yöneticilerinin çoğunun tutuklu ve cezaevinde olduğunu da vurgulamak isteriz. OHAL işlemleri inceleme komisyonunun başvuruları kısa sürede sonuca erdirmesini ve suçsuz kişilerin haklarının iade edilmesi tüm masumlar tarafından beklenmektedir.

Haber İçerik Kaynak;

http://t24.com.tr/haber/bassavcinin-kardesi-icin-hizli-adalet-feto-iddiasiyla-aciga-alinan-ogretmen-gorevine-iade-edildi,460178

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2017/10/09/15-temmuz-savcisinin-feto-ile-suclanan-kardesine-iade/

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/621953/FETO_savcisinin_kardesi_FETO_den_aciga_alindi.html

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

9 Yorum - "FETÖ soruşturmaları yürüten Başsavcının öğretmen kardeşi göreve iade edildi"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
İhraç
Ziyaretçi
İhraç

Aslında bu iadeler olumlu gelişmeler bizim için de emsal teşkil edecektir suçu olmayan herkes dönecek bu kesin olacak bir durumdur

metin
Ziyaretçi
metin

suçsuzsa iade edilsin, başsavcı akrabası diye ceza verilcek diye kural yok.torpil olmadı diye iyimser düşünmeliyiz. velev ki torpil varsa ahirette misliyle cezasını çekecektir.

Öğretmen
Ziyaretçi
Öğretmen

Olay senin fetön kötü benim fetöm iyi adamı olana fetö hikaye bir yıldır neler çektiğimi bir Allah bir de ben bilirim ailemden ayrı yaşıyorum

Eda
Ziyaretçi

Şimdi benim ahım sizi yakmayacak mı.sendikaya üye oldum hayatım karardı .bu kadar haksızlık olur mu ?ben ne abla ne abiyim. başka bir bağlantım da yok. Benim vicdanım rahat.peki siz bu kadar vebal ile nasıl rahat uyuyorsunuz?yazık vallahi yazık.

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Hey güzel allahım bu adaletsizliği gör artık..biz aciz kullarının gücü malesefki yetmiyor sen kahhar adınla adaletsiz olanları,mazlum hakkına girenleri kahreyle yarabbi..yüksek yerlerde dayımız abimiz yok diye mi bunca yapılan zülum?

672 khk mağduru
Ziyaretçi
672 khk mağduru

amin inşallah

wpDiscuz
  • YORUM