FETÖ soruşturması koruyucu ailelere uzandı, 5 bin aile incelenecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre 5 bin koruyucu aile FETÖ soruşturması kapsamında incelenecek.

FETÖ soruşturması koruyucu ailelere uzandı, 5 bin aile incelenecek

FETÖ soruşturması koruyucu ailelere uzandı, 5 bin aile incelenecek

Hain terör örgütü FETÖ’nün izleri tüm kurum ve kuruluşlarda mercek altına alındı. Milli Eğitim Bakanlığından Türk Silahlı Kuvvetlerine, HSYK’dan belediyelere kadar uzanan FETÖ yapılanması bu sefer Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde uygulanan koruyucu ailelerde incelenecek. Bakanlık 5 bin koruyucu ailenin FETÖ soruşturması kapsamında inceleneceğini belirtti.

FETÖ BAĞI İNCELENECEK

Ülkemizde yaklaşık 5 bin koruyucu aile bulunmaktadır. Aile Bakanlığı ise FETÖ ile mücadele konusunda koruyucu aileleri inceleme ve araştırma kararı aldı. Yapılacak incelemelerde koruyucu ailelerden FETÖ ile bağı bulunanlar tespit edilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı talimatı ile tüm illere gönderilen genelgede koruyucu ailelerin araştırılması istendi. Bakan Fatma Betül Sayan Kaya imzasıyla gönderilen yazıda koruyucu ailelerin genelge kapsamına dikkat edilerek araştırılması istendi.

ÇOCUKLAR GERİ ALINACAK

Koruyucu ailelerin araştırılmasında terör örgütü FETÖ ile bağı olanlardan çocuklar geri alınacak. Koruyucu aile araştırılması yapılırken ailenin FETÖ konusunda bağının olup olmadığına, aileden FETÖ’ye bir destek verilip verilmediğine bakılacak. Aile Bakanlığına koruyucu aile başvurusunda ailenin detaylı incelemesi ve araştırılması yapılmasına rağmen yaşananlardan sonra FETÖ bağına da bakılacak.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM