FETÖ soruşturmasında sıra bürokratlara geldi iddiası

Kamuda yaşanan FETÖ soruşturmalarında sıranın üst düzey yöneticilere ve bürokratlara geldiği iddia edildi. Sabah’ın haberine göre kamudan ihraç edilen binlerce memurdan sonra soruşturma bürokratlar düzeyinde yapılacak.

FETÖ soruşturmasında sıra bürokratlara geldi iddiası

FETÖ soruşturmasında sıra bürokratlara geldi iddiası

15 Temmuzdan sonra kamuda yürütülen FETÖ bağlantılı kişilerin tespit çalışmaları devam ediyor. 15 Temmuz’dan sonra kamudan ihraç edilen on binlerce kamu personeli bulunmaktadır. İhraçlar, açığa almalar, tutuklamalar arasında üst düzey bürokratların yer almaması, üst düzey siyasilerin olmaması haftalardır konuşuluyor. Sabah’ın haberine göre bu yapılanmanın soruşturması üst düzey bürokratlar seviyesinden devam edecek.

YURT DIŞINA GİDENLER

Darbe gecesi ve darbe gecesine yakın ülkeden ayrılan, yurt dışına giden bürokratların araştırmaları yapılıyor. Bu kişiler arasında yapılan incelemelerde ByLock kullananların tespit edilmesi durumunda gerekli görevden almalar ve  ihraç kararları uygulanacak. Yurt dışında bulunan MİT ve Emniyet tarafından yapılan araştırmalarda yaklaşık 400 bürokratın bulunduğu açıklandı. 400 bürokratın ağırlıklı olduğu kurumlar ise TÜBİTAK, TİB, Başbakanlık olarak belirtildi.

ARAŞTIRMA SÜRÜYOR

İlgili bürokratların FETÖ bağlantılarının olup olmadığı araştırılıyor. Telefon hatlarından, elektronik posta adreslerine kadar incelemelerin sürdüğü belirtildi. İlgili bürokratların yürütülen soruşturmalarında 15 Temmuz’da veya 15 Temmuz’a yakın bir tarihte yurt dışına neden çıktıkları araştırılıyor.

İFADELER YOL GÖSTERİCİ

Kamudan ihraç edilip ifadesi alınanların verdikleri bilgiler doğrultusunda hareket eden yetkililerin soruşturmayı bu yönde derinleştirdikleri belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Byloock sorunu tam anlamıyla çözülemedi ama sona yaklaşılıyor. Tek somut delil niteliği taşıyor İnşallah byloock kullanmayanları belli kriterleri taşımayanları idade ederler.

  2. Mendebur suratlı münafık. Bizi de ülkeyi de mahvetti. Yüzünde meymenet yok. Şunun suratını görünce tüylerim diken diken oluyor.

  3. olay şimdi anlaşıldı: tek kriter byloc haberi vardı bir ara, hata bu sitede. bakın çıkıyo işte. AMA SADECE ÜST DÜZEY BÜROKRATLARA GEÇERLİ :))))

  4. Demekki bizlerdeki kriter sendika, okul filan değil; bir kaç sene daha az okuyup alt düzey memur olmak

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM