FETÖ üyelerinin yüzlerine millet tükürecek ve tükürükte boğulacaklar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iftar programında konuşma yaptı ve gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

FETÖ üyelerinin yüzlerine millet tükürecek ve tükürükte boğulacaklar

FETÖ üyelerinin yüzlerine millet tükürecek ve tükürükte boğulacaklar

Erdoğan çeşitli illerde süren FETÖ davaları konusunda açıklama yaparken tüm davaları yakınen takip ettiğini ve danışmanları aracılığı ile kendisine davalarda olup bitenlerin raporunun ulaştırıldığını belirtti. Tüm FETÖ mensuplarının gereken cezalara çarptırılacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı, hapisten çıktıklarında dahi milletin bunların yüzüne tüküreceğini açıkladı.

İHANETİN BEDELİ ÖDENECEK

FETÖcülerin yaptıkları vatana ihanetin bedellerini ödeyeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit yakınlarının, gazilerin ve gazi yakınlarının içini rahat tutmasını bunlara gereken ceza ne ise verileceğini belirtti. Tüm FETÖ mensuplarının yaptıklarının karşılığını alacağını ifade eden Erdoğan, bu kişilerin hapislerde cezaevlerinde çürüyeceklerini vurguladı. Yargılama sonrası verilen hapis cezasından sonra tahliye edilenlerin de milletin yüzüne bakamayacağını belirten Cumhurbaşkanı, bu kişilerin milletin tükürüğü ile boğulacaklarını ifade etti.

Eli kanlı FETÖ üyelerinin kendilerini bekleyen acı sondan kurtulamayacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mahkemelerde ne kadar ahlaksızca hareket ederlerse etsinler gereken ceza ile karşılaşacaklarını açıkladı. İhanetin bedelinin ağır olduğunu açıklayan Erdoğan, yapılan bu ihanette bir tek FETÖ üyesinin bedel ödemeden kalmayacağını söyledi. Gerek yargının gerekse de milletin yapılması gereken, verilmesi gereken ceza ne ise bunlara vereceğini yineleyen Erdoğan, başdanışmanları vasıtasıyla tüm mahkemelerde olan biteni izlediğini belirtti.

Türk Milletinin buradan başka bir vatanı olmadığını söyleyen Erdoğan, hainlerin ise başları sıkıştığında Pensilvanya’ya Almanya’ya başka ülkelere kaçtığını onlardan imdat beklediğini belirtti ve şunları söyledi; “Bizim varsa yoksa 780 bin kilometrekarelik işte bu topraklar. Onun için 15 Temmuz’da öz yurdumuzda parya durumuna düşmektense aslanlar gibi mücadele edip adam gibi ölmeyi tercih ettik, edeceğiz.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

12 yorum

  1. Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.” Maide suresi, 8

  2. GÜCÜNÜZ MAZLUMA YETMESİN ERKEKSENİZ GÜÇLÜ İSENİZ BURDA AMERİKAYA ATIP TUTACAKSINIZ FETÖYÜ ALAMAYACAKSINIZ TÜRKİYE YE GETİRTEMEYECEKSİNİZ peeeh

  3. En düşmanın bile olsa, asla haksızlık yapma:

    “Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.” Maide suresi, 8

  4. Asıl ihanet edenler cemaati millete masum gösterip sevdirenlerde ama ne hikmetse onlara bir zarar dokunmuyor.vatana millete ihanet eden iki cihanda da cezasını çeksin. Hiçbir şeyden habersiz masum insanları da bu canilerle aynı kefeye koymanin vebali büyüktür. Neyse ki bizim ülkemizde adalet var böyle şeyler olmaz.

  5. 15 temmuzla başlayan bozuk zihniyetlilerin darbe girişimi AKP iktidarının karşı taaruzuyla daha da zirve yapmış ve bir mağdurlar ordusu meydana gelmiştir. Bu ayıklama işinde çuvalladınız, elinize yüzünüze bulaştırdınız sayın yetkililer.

  6. İhanet eden ihaneti bilip destekleyen herkes cezasını çekmeli…Sayın cumhurbaşkanı keşke khk exel sayfasına bir sütun ekleyip bir küçük paragrafla herkesin suçunu yazsanız ve hukuk yolunu açsanız …Perslnel alırken yönetici atarken sağlam yazılı sınav yapanız.Ülkeyi akpartililerin değil 80 milyonun öz yurdu gibi ….Demokraside hukuk devletinde …Güzel olurdu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM