FETÖ’cüler evlerini arabalarını sattılar Bank Asya’ya para yatırdılar

Bank Asya’dan dolayı meslekten ihraç edilen kamu personel sayısı epeyce fazlayken FETÖ soruşturması derinleştikçe yeni ayrıntılar da ortaya çıkmaya devam ediyor.

FETÖ’cüler evlerini arabalarını sattılar Bank Asya’ya para yatırdılar

FETÖ’cüler evlerini arabalarını sattılar Bank Asya’ya para yatırdılar

FETÖ/PDY’nin finans kaynakları arasında en önde gelen kuruluşlarından olan Bank Asya’nın 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ üyeleri tarafından desteklenerek ayakta tutulmaya çalışıldığı soruşturma raporlarına yansımaya başladı. Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerin verdiği ifadeler Bank Asya’ya FETÖ’nün ne kadar çok önem verdiğini bir kez daha ortaya çıkardı.

ARABALARIMIZI SATTIK

Gaziantep, Ankara,  İstanbul, Kayseri, Uşak, Kırklareli illerinde yapılan eş zamanlı operasyonlarla 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlıların FETÖ ile ilişkili olduğu, örgüt adına faaliyetlerde bulundukları belirtildi. Gözaltına alınan zanlılardan yedisi tutuklanarak ceza evine gönderildi. Diğer üç şüphelinin ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı belirtildi.

Tutuklanan şüpheliler arasından bazılarının 17-25 Aralık sürecinden hemen sonra gayrimenkullerini ve taşıtlarını satarak Bank Asya’ya destek amaçlı yatırdıkları ortaya çıktı. Alınan ifadelerde arabalarını satıp, elde ettikleri nakit parayı da Bank Asya’ya yatırdıklarını belirten zanlıların FETÖ’nün şifreli iletişim programı olan ByLock uygulaması da kullandıkları tespit edildi. Savcılık tarafından yakalama kararı verilen ancak adresinde bulunamayan bir zanlı için ise emniyet birimlerinin operasyonlarının sürdüğü açıklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

17 yorum

 1. Hala Bank Asyanın kime hizmet ettiği kimlerin kurduğu kimlerin desteklediğini bilmiyorum diyenler madem paranız bu kadar çok boşverin canım ne önemi var. Biri 100 lira borç istese adamın sülalesini araştırırsınız sağlammı diye. Şu faizssiz banka işi işin kılıfı. Bank asyanın hangi iştiraki var nereden kazanç sağlıyor bir araştır. Madem ortak oluyon bamkaya. Sana nema ödemek için başkamüşteriye faizle para verip sana kar payı ödeyecek. ödemezse kimse para yatırmaz.

 2. Meb’de neden ihraclarda göreve iade yok. Zulüm ne zamana kadar devam edecek.Imtihan diyerek sabrediyoruz. Fakat bu fetö terör örgütünün damgası kalksın artık üzerimizden. Allah mazlumun ahını yerde koymaz. 15 Temmuz gecesi sokakta yatan ve 7 ağustosa kadar da içeri girmeyen ben ve ailem bunu haketmedik. Biraz soruşturulsaydı bu hata yapılmayacaktı. Ama KUL OLMASA DA ALLAH (C.C.)ADİLDİR

 3. Banka hesabım olmadı,param devlet bankasında faizde,bylock nedir bilmem,toplantılarına katilmam,hicbiriyle gorusmem,ne yaparlar bilmem,sendikaya hatıra üye ol ve sonrasında istifa et ve memur sen e geç,sonra ihraç,
  Çocuğu okula gönderme,gazete dergi aboneligim yok.simdi ben fetocu darbrcimiyim.yok öyle şey.15 temmuz milat alınmadan kul hakkından kimse kurtulamaz.Allah kalbimizi biliyor,ben darbeci değilim,fetoyu getirin alnının ortasından ben vuracağım.

 4. Cumhurbaşkanlığı sitesine yazın arkadaşlar. Destek amaçlı olarak para yatırma yapmadık. Hesabımız vardı sadece diye.Sesimizi duyuralım

 5. Benimde bankada hesabım yok sadece arkadaş hatrına 2012 yılında üye olduğum sendika yüzünden ihraç edildim. Devlet büyüklerimiz bunu inşallah ayırt ederler. Vatana ihanet eden kim varsa cezasını eçksin.

 6. hükümet 2013 te cematle pazarlık yaptı ve işini bitirmeye karar verdi ise banka ve sen. neden kapatmadı. pazarlıklardan haberi olmayan, hiçbir eyleme ve olaya karışmamış masum, devletine baglı vatandaşına tuzak mı hazırlamış oluyor. hem neden sadece yolu bankadan geçen memurunu suçlu sayıyor da diger mudilere bir şey yapmıyor. bu durumlar kesin mahkemeden dönecektir

 7. bankaya para yatirmak suc olamaz.okafar cok masumun hakki yendiki anlatamam.banaya para yatirmaninn yuzlerce sebebi olabilir.banka sucluysa calismasina izin verenler ve acanlar hesap versin.bu is boyle gitmez biyerde patlicak mecburen

 8. Faize bulaşmamak için eve de yakın olanı seçtim 2015 mayısta kapattım. sonuç bu olmamalı. devlet dagdan ineni affederken, hiçbir eyleme katılmayan vatanını seven insanlara reva mıdır

 9. Sayın Editör iyi hoş da mesela ben bankanın yolunu dahi bilmiyorum.ama hasbelkader sendikaya rica üzerine üye oldum ve ihraç edildim. Devletimiz örgütü bulsun benim en ufak bir örgüt isim olmadı. İnşallah duzelir diyelim

 10. Ayrıca gittiğim bankanın kime ait.olduğunu mu araştırıcam?? Çoğu kişi hep darbeden sonra öğrendi bu haberleri bankanın fetöye ait olduğunu bilmeyen pekçok arkadaşım var.Şahsen bende bilmeden gittim devlete geçince de paramı orda tuttum Bunda garip olan ne var???

 11. Evet Sırf faizsiz diye apartmanının yanında olup Sırf bir banka için gidenler ne olacak??? Hep aynı haberler ya bunu ayırt etmek kadar basit bişey olamaz..DAHA neyi bekliyolar DEVLET BÜYÜKLERİMİZ ölelim mi dertten kederden. Allahım ya Rabbim

 12. Aynen benim hesapta 0 sifir tl vardi.kredi karti borcumu yatirmak icin 1000 tl civari gönderiyordum maasi alinca.o gelen parayida kart borcu ve fatura ödemisinde kullandim.Faizli bankalara 1 tl komisyon vermemek icin parayi bankasyaya gonder.basimiza gelenlere bak.2014 agustostan beri 0 tl olarak bekledi.kapatmamistim.
  Sonuc ihrac.
  Adalet istiyorum.kimin mi?
  ALLAH’ IN
  Yarabbim sana havale ediyorum.

 13. Eğer okyanus ötesinde ki haini dinleyip evini arabasını satıp banka kurtarma girişimleri olanlar yanlış yapmış çünkü bunlar haini takip etmişler ne demişse uygulamişlar. Peki takip etmeyip de sırf faizsiz diye hesap açıp birikim yapım ihraç edilen ne olacak..

   • Faizsiz diye kredi çekenlere cevaben. Burası madem bir banka değil ve sen kar zarar ortaklığına uyarak para yatırıyorsun o zaman senin bankan zarar etmiş ve batmış. O zaman bankada olanlar neden parasını geri istiyor hem de faizi ile. Bankaya para yatırıp nemasını yiyenler bu duruma göre faiz yemiş haram işlemiş oluyor var mı itirazı olan gidin din alimlaerine sorun. Bank Asya her zaman banka faizine yakın nema ödemiştir.Üretim yok ticaret yok peki bu para nereden geldi faaaaizzz dir beyefendi faiz. Malesef hesaplarınıza evinize faiz bulaşt.

  • 17-24 Aralığa kadar tamamda 17-24 Aralıktan sonra bank Asya olsun cemaatin diğer kolları ile ilişiği kesin dediği zamanErdoğan hala inat edip bankaya yatıranlar, bankanın önünde cevşen okuyan abılalar bir nevi devlete meydan okudular. Orada bulunup gösteri yapanlar mutlaka kameraya alınmış belki de çoğu içeridedir ya da ihraç olmuştur.Milat 17-24 sonrası. Ha ben önceden taırdım hala başıma iş geldi diyenlerin başka karın ağrısı vardır. (istisnada olsa samimi olarak doğru söyleyenleri ayırıyorum 100 kişide bir kaç kişi suçsuz alakasızolabilir)

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM