FETÖ’de aktif rol oynayan darbecilerin imamları öğretmen çıktı

Darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturmalarda öğretmenler konuşuldu ve konuşulmaya da devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan “TSK imamı öğretmen” açıklamasından sonra elde edilen bilgilere göre FETÖ militanlarının imamlarının da öğretmen ağırlıklı olduğu belirtildi.

FETÖ’de aktif rol oynayan darbecilerin imamları öğretmen çıktı

FETÖ’de aktif rol oynayan darbecilerin imamları öğretmen çıktı

FETÖ/PDY soruşturması derinlere inildikçe yeni veriler, bulgular ortaya çıkmaya devam ediyor. Ankara Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada TSK mensuplarının bağlı oldukları ağbi ya da imam olarak adlandırılan örgütün emir komuta kademesinde üst sıralarda yer alan kişilerin öğretmen ağırlıklı olduğu ortaya çıktı. FETÖ’de militan olarak soruşturmaya giren aktif kişilerin bağlı oldukları ağbilerin büyük çoğunluğunun öğretmen olması dikkat çekti. Sabah’ın haberine göre Ankara Başsavcılığı TSK’da oluşturulmuş FETÖ yapılanmasının şemasını deşifre etti.

2 GENERAL 1 AĞBİYE BAĞLI

Savcılık tarafından yapılan inceleme, soruşturma işlemlerinde örgütün şeması olarak belirtilen yapılanmada 7 uzman çavuşun bir ağbiye bağlı olduğu belirtildi. 2 Generalin de bir ağbiye bağlı olduğu belirtilirken, ağbiler kendilerine bağlı olan kişiler hakkında tüm ayrıntıları kendilerinin üstünde yer alan imamlara ilettikleri açıklandı. Ağbiler tarafından imamlara iletilen notlarda kişiler hakkında tüm bilgiler yer alırken, askeriyede bu bilgilere göre terfi ve yükselme işlemlerinin yapıldığı ortaya çıktı. Yapılanmada 5 astsubaya 1 ağbi, 3 Albaya bir ağbi, 3 Yarbaya bir ağbi düştüğü belirtilirken Teğmen ve Yüzbaşı rütbesindeki askerlerin her birine ise 1 ağbi verilmesi ayrıntısı ortaya çıktı.

ÖĞRETMEN İMAM VE AĞBİLER

Örgüt içerisinde ağbi ve imam konumunda olan kişilerin öğretmen olduğu belirtilirken, imam kademesindeki kişilerin öğretmen ağırlıklı olması dikkat çekti. Ağbi kademesindeki kişiler tarafından namaz kılıp kılmadıkları, himmet verip vermedikleri gibi bilgilerin not alındığı, rütbeli askerler başta olmak üzere meslekte parlak bir çizgi çizenlerin ise mercek altında tutulduğu belirtildi. Savcılık soruşturmasında ağbiler tarafından imamlara verilen bilgilere göre komuta kademesinin FETÖ tarafından dizayn edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

17 yorum

 1. bylock kullananlar iyi araştırılmalıymış çok masum yanarmış…bylock-masum nasıl yanyana geliyosa…hadi ordan densizler….haşhaşcılar siziiiii…ininize girildi giriliyor gi ri le cek hiiçbiriniz kurtulamayacaksınız…

  • sen ne kendini bilmez bir seysin! her haberin altina olumsuz bir yorum yaparak insanlarin morallerini bozmaya calisiyorsun! unutma ki burda bir tane dahi masum olsa onun hakkina giriyorsun vebalini aliyorsun.rizki Allah verir Allah alir masumlar senin gibilere inat birgun gelecek aklanacak ama senin gibiler ahirete KUL HAKKI ile gidecek sen oturda bunun derdine yan!

 2. Evet her ilde bir imam varsâ onlar ihraç olsaydı.Binlerce aile yandı bugün genel bir intihar vâr. Allah ım yardım etsin bana ve benim gibiler…

 3. 32 Bin ihraç var meb bunların hepsi imam olamayacağına göre, her ilin bir imamı varmış haberlerde öğrendiğime göre,yani 100 imam diyyelim hadi 1000 diyelim hadi 2000 diyelim,30 bin niye ihraç edildi ?

 4. Allah bunların belasını versin ben sadece cami imamı bilirim darbeden sonra öğrendik bunların imamlar ını bunların yüzünden bütün ihraç olan öğretmenleri aynı kefeye koyuyorlar allahım sen bu zalimleri ortaya çıkar çıkar ki Masumlar da aklansin amin

 5. Herkese bir bağ olduğuna dair bilgi veriliyor ama 14 ekim magduru ogretmenlerden olan eşime kimse bir neden, bağ söylemiyor. Gerçi bir bağ bulamazlar, orası ayrı. Ama madem hiçbir neden yok, yetkililerde bir neden bulamamış, neden açığa alındı? Neden iade edilmiyor? Neden kimse ilgilenmiyor? Bir khkyla arada bizi kaynatacaklar mı? Bu haksızlığı da haber yapın lütfen.hayatı boyunca fetoculerden nefret etmiş olan eşim e atılan bu çamuru temizlemeliler..

 6. Eminim ki o öğretmenler ne sendikaya üye olmuşlardır nede bankanın önünden geçmiştir. Lanet olsun hepsine. Binlerce kişinin sebebi oldular. Lanet olsun…

  • Gerçekten bu işin içinde olanlar sendikaya üye olmamış,bankada hesabı yok hiç bir yerde ismi yok biz işin içinde olmadığımız için bunu 15 temmuzdan sonra öğrendik .Eşim 2014 istifa ettiği sendika yüzünden ilk khk ihraç.Bir arkadaşta okulunda dini bütün görünümlü bir bayanın ricasıyla lanet sendikaya üye olmuş o gün başka bir arkadaşınıda üye yapmış.
   Khk yayınlanınca bu iki kişiyi üye yapan kadının ihraç listesinde ismi yok.
   Size biri geliyor sizi sendikaya üye yapıyor siz onun üye olmadığını düşünürmüsünüz ?

   • Evet çok haklısınız…Malesef ki bunları 15 temmuz dan sonra öğreniyoruz…Tuzağa düşmüş hissediyorum kendimi…Allahım bu durumda olmama sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum…Yaşadığımı yaşamadan ölmesinler…Aylarca ağladım…Kafayı yememek için duaya sarıldım…Ama piskolojik olarak bittim…Çok yıprandım…Vatanına,milletine bayrağına mesleğine sevdalı biriyim…Allahım ülkeme, milletime tuzak kuranları, hainlik edenleri sen zelil ziyan eyle…Inşallah devletimiz vatansever insanlarına sahip çıkar. ..

 7. Suçun şahsiliği esastır.Ben anlamam imamlıktan fetöcü olmadığımı biliyorum.Masum memurları işinden edenler vijdanlarını böylemi rahatlatıyor.

 8. Kim suç işlemişse o kişi bireysel olarak cezayı hakeder.Tüm öğretmenleri zan altında bırakmak çok yanlış genelleme yapılmamalı.Sonuçta öğretmenlik kutsal bir meslek.

 9. Evt kim imam olmuşsa onlara o bulunup atılsın hiç birşeyden haberi olmayan zavvallı eşim 6 ay on günlük sendika üyeliğinden ihraç üstelik 2014 istifa etmiş,eşim açığa alınınca benide çalıştığım özel eğtim kurumundan çıkardılar tazminatsız,işsizlik maaşı olmadan,çıkarırkende hocam biz sizede eşinizde kefiliz ama bu yıl sizinle çalışamayız birdahaki yıl yine bizimle çalışırsınız dediler.Yani “suçunuz yok ama ceza alın”kurunun yanında yaşta yanıyor.Mebe ücretli öğ. Başvurdum hocam sizi başlatırsak başımız belaya girer ..,

 10. Bu hainler yüzünden herkesin adı karalandı bakın yaşın yanında kuru böyle yandı ama hukuk diye bişey var.Ben yüce devletimize inanıyorum elbet ayırt edecek suçlu ile suçsuzu.Ya sabır diyelim bekleyelim.

 11. Vayyy be hergün neler duyuyoruz!neler görüyoruz!!yazıklar olsun.siz kimsiniz de devlete ihanet ediyorsunuz.sendikaya eski müdür israri yuzunden uye olup 1 buçuk sene önce istifamı vermiştim. Kendime okadar kızıyorum ki.kendi kendime konuşuyorum.ohhh olsun iyi oldu sana diyorum.nereye üye oluyon insan sorar soruşturur. Yeni öğretmenliğin verdiği cahillik çok pahalıya mal oldu.kendimi akilli sanirdim.meger ne aptalmisim.hayinlerle bir tutulmak okadar yüreğimi açitiyorki.ihrac olmuş bir öğretmen olarak okadar çok istiyorum ki terör örgütlerinin temizlenmesini.lutfen bir an evvel temizleyin hainleri. Dayanacak güc kalmadı bende vatan sever devletini kendi canından bile öte tutan güzel insanlarıda iade edin.allah hükumete kolaylıklar versin işleri çok zor.

 12. Bylok meselesinde çok muamma nokta var.önce onlar aydınlatılmalı…gerçek kullanıcı tespiti kesin sağlamalarla yapılmalıdır..çok masum yanar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM