FETÖ’de deşifre olmamak için ByLock ve Eagle kullanmayanlar var

FETÖ soruşturmasında her gün yeni bilgiler elde edilmeye devam ediliyor. Soruşturmada elde edilen ByLock ve Eagle bilgisi ise tüm bilinenleri alt üst edecek. Örgütün mahrem ağbileri olarak bilinen ve FETÖ’nün üst düzey kişilerinin ByLock uygulaması ve Eagle uygulaması kullanmadıkları ortaya çıktı.

FETÖ’de deşifre olmamak için ByLock ve Eagle kullanmayanlar var

FETÖ’de deşifre olmamak için ByLock ve Eagle kullanmayanlar var

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında Konya savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada yeni bilgiler elde edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan ve örgütün mahrem ağbileri olarak bilinen kişilerin ByLock ve Eagle kullanmadıkları ortaya çıktı. ByLock ve Eagle kullanmama talimatı alan bu kişilerin deşifre olmamaları adına her türlü önlemi de aldıkları belirtildi. TSK içerisinde subay ve astsubayların ağbileri olarak bilinen bu kişilerin FETÖ’nün iletişim programlarını hiç kullanmadıkları, tüm talimat ve bilgileri yüz yüze verdikleri açıklandı.

KONTÖRLÜ TELEFON KULLANIYORLAR

Askerlerle kontörlü olarak kullandıkları telefonlar aracılığı ile görüştükleri ortaya çıkan mahrem ağbilerin görüşmelerini haftada bir gün evlerinde yaptıkları ortaya çıktı. Her ağbinin sorumlu olduğu askerle ve komutanlarla haftanın bir gününde kendi evinde toplantı yaptığı, çok acil bir görüşme olursa da kontörlü telefon ile iletişime geçtikleri belirtildi. Askerlerin ve subaylarında birbirlerini tanımadığı, mahrem ağbilerin her askerle, subayla özel bir saatte görüştüğü, görüşmelerin birebir yapılması nedeniyle görüşme yapılan kişinin diğer askerlerle karşılaşmalarının mümkün olmadığı ifade edildi.

BYLOCK VE EAGLE YASAKLANDI

FETÖ’nün 2014 yılından itibaren kullandığı özel iletişim programları olan ByLock ve Eagle örgüt üyeleri arasında iletişimi sağlarken, birçok örgüt emrinin de buradan verildiği ortaya çıkmıştı.

Uygulamaların 2014 yılında ilk çıktığı dönemlerde indirilebilir olduğu, daha sonra ise özel kişiler tarafından kurulduğu, üyelerin ise güvenlik açısından 38 haneye varan şifreler kullandıkları MİT raporunda kayda geçmiş durumda. Örgüt için bu kadar öneme sahip iletişim programlarının mahrem ağbiler tarafından kullanılmaması kripto FETÖ gerçeğini bir kez daha ortaya çıkarmış bulunmaktadır. ogretmenlericin.com olarak en çok dikkat çektiğimiz nokta KRİPTO FETÖ üyeleridir. Yukarıda belirttiğimiz Konya’da yürütülen soruşturmada bir itirafçıdan alınan bilgilerdir. Konya’da yapılan operasyonlarda 50 TSK personeli itirafçı oldu. İtirafçı olanlar ve tutuklananlardan alınan bilgilerle mahrem ağbilerin bir kısmı deşifre edildi.

DEŞİFRE EDİLEN AĞBİ ANLATTI

Konya’da deşifre edilen TSK’nın mahrem ağbisi kendilerinin deşifre olmaması için aldıkları önlemleri anlattı. Hatlı telefon kullanmadıklarını, kontörlü hat kullandıklarını belirten Salih kod adlı mahrem ağbi, Eagle ve Bylock kullanmalarının da FETÖ tarafından kendilerine yasaklandığını açıkladı. On altı yıldır örgüte çalıştığını belirten Salih kod adlı mahrem ağbi, yedi yıldır da TSK içerisinde önemli noktalardaki subaylara, komutanlara ağbilik yaptığını açıkladı. Yüzbaşı, binbaşı, yarbay ve albay rütbesindeki subaylara mahrem ağbilik yaptığı ortaya çıkan kişinin bu kişilerle birebir görüştüğü, askerlerin kendi içinde birbirinden haberinin de olmadığı ifade edildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

27 yorum

 1. bi de venedik raporu var ahim zihni kararından sonra yayınlanmş.onu da bi inceleyin onu da başvurunuza ekleyin.bu venedik raporundan sonra süreç değişti bence

 2. AİHM için gerekli evraklar nelerdir?Ben avukatla görüştüm.mahkemelerin red cevabını eklemek gerekiyor dedi.Genis bir açıklama yaparsanız sevinirim.

 3. Anayasa mahkemesi olmadan reddediyor AİHM neden bi daha gidin diyorsunuz anlamadım bir öğretmenin başvurusunu AYM olmadığından reddetti

 4. AYM konjektür geregi kararı geciktiriyor. AİHM müracat etmeyenlerin beklemesine gerek yok. eylül ihraçları için süre şubat sonu bitiyor.SABIR VE DUA İLE YA FETTAH.

 5. Torpili soru çalmayı vs deslekleseydik şu aktif sene üye olmazdık dikkat edersen soru çalanlar arasından sendika üyesi yok… çünkü sendika üyeleri genellikle bu yapının eğitimde yaptığı çalışmaları desteklediği için üye olmuş örgüt olduklarından suç işleme kapasitesi olduğundan haberi yok.
  Hak arama konusuna gelince OHAL var o yuzden hukuki yollardan her yol tıkalı herhangi bir kanalın bizi bu sureçsüreçte kabul edeceğini sanmiýorum. Elbette bizler eğitimli insanlarız senin kadar düşundüşunebiliyoruz. Ama şu da bir gerçek gerçekten uysal insanlarız zaten onlar bunun farkında olmasa 100 bin kişiyi rahatça ihraç etmezlerdi.

 6. Arkadaşlar. Lütfen, rica edeceğim siz okumuş, öğretmen olmuş kişilersiniz. Burada aciz zavallılar gibi sızlanıp rüyalardan medet umuyor, sizi bu duruma düşürenlere yalvarıp sanki idarecilerin çok da umurundaymış gibi din uleması edasıyla kelam ediyorsunuz. Kardeşim, ne sendika, ne banka hesabı, ne cemaat okulu ne de cemaat gazetesi yasalara aykırı değildir. Üstelik sizi ihrac edenler tarafından teşvik edilmiş kuruluşlardır. Yani yasalarca suç olarak adlandırılmayan fiiller sebebiyle hukuksuz olarak cezalandırıldınız. Celladınızın bıçağını yalamayı da, göklerden yardım ummayı da bırakıp çoluk çocuğunuzun geleceği, adalet ve şerefiniz için hakkınızı adam gibi arayın. Basın açıklamaları yapın, miting yapın, hukuk yolunu kullanın, çıkın sesinizi duyuracak bir kanalda derdinizi anlatın. Hiç birinizin aile şerefini, bunca yıllık tahsil ve emeği, çoluğunuzun çocuğunuzun ekmeğinin hesabını ahirete havale etmeye hakkınız yok. Çünkü o hakta sizin elinize bakan herkesin hakkı vatdır. ÖTE YANDAAAAN! Ben olsam sizin gibileri mesleğe iade edip Türk çocuklarını, gençliği sizin ellerinize asla teslim etmek istemem. Hayır Fetö veya Fetöcüler tarafından kolayca kandırılmış olmanız sebebiyle değil, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı böyle edilgen, böyle kaderci, böyle bilinçsiz yetiştireceğiniz, uysal kölelere dönüştüreceğiniz için istemem. Kolayca kandırılmış, güdülmüş, kanunen suç işlememiş olmasına rağmen cezalandırılmış buna rağmen hakkını aramaktan aciz, celladına buralardan yağ çekmeye çalışan öğretmenin yetiştireceği bir nesilden vatana-millete ne fayda gelir kardeşim. Siz fikri hür, vicdanı hür, laik-demokratik sosyal hukuk devleti prensiplerine ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bilinçli, iradeli nesiller yetiştirmek için yemin etmediniz mi? Lütfen arkadaşlar. Öğretmenlik kadroya dayalı bir ünvan değildir. Bu ünvanı hak edecek iradeye sahip olanlar öğretmendir. ACİZENE DÜŞÜNCEM ŞUDUR Kİ, Sizler Fetö’nin devlette torpil musluklarını elinde tuttuğu dönemlerin sempatizanlarısınız. Güçlüden yanasınız. Ya Aktif-sendensiniz veya Eğitim Bir-Senden… Bu sendika görünümlü yapılar eğitim emekçilerinin sosyal haklarını korumak için mi kuruldular? Hak arama mücadelesi mi verdiler yoksa üyelerine torpil yapmak için mi kuruldular. Siz buralara KUL HAKKI YEMEK İÇİN, BAŞKASININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN, BAŞKASININ HAKKI OLANI ONDAN ÖNCE ELDE ETMEK İÇİN, TORPİL İÇİN, GÜÇLÜNÜN YANINDA OLMAK İÇİN ÜYE OLMADINIZ MI???? Lütfen burada hamasi vatanseverlik veya nurani müslümanlık edebiyatı yapmayınız. Sizlerin ahlakını da, zihniyetini de her kes biliyor. Haksızlığa uğradıysanız hakkınızı adam gibi arayın. Kırıcı olduysam özür dilerim. Fakat gerçekler acıdır ve sık sık acıtır. Sağlıcakla kalın.

  • Ben 21 yıllık öğretmenim kimsenin torpili ile öğretmen olmadım eminim ihraç olmuş bir çok kişi de kendi emeği ile bu göreve gelmiştir kendi adıma hep özgür düşünceli bireyler yetiştirmeye çalıştım hiç bir zaman fetönün adamı da olmadım sen herkesi boyunduruk altına girmiş insanlar olarak görüyorsun okulda Atatürkçü düşünce kulübü hocası İdim katıldığım tarafın insanlar suç işlemediği halde kendini suçlu gibi hissediyor bu çok acı sendika üyeliği ve bankaya para yatırmayi suç olarak sayanlar var bunda haklısın

  • Birçok konuda sizinle aynı fikirdeyim yasal olan kurumlar,adaletin tecelli etmediği,peşinen kabullenmek gibi ancak kimsenin suçsuzluğunuza inanmadığı yaşadıklarınızı umursamadığı hat da sizin gibi gücün yanında yer almakla torpil bulmakla suçladığı çabucak kanan diye nitelendirdiği bizleri ne dinleyecek bir kişi ne de bunu haber yapacak bir kanal var böyle bir ortamda azıcık haksızlıklardan bahsettseniz fetöcü oluyorsunuz gerçek olan bu siz de biliyorsunuz çıkın sesinizi duyurun demek yazıldığı kadar kolay değil iş vermezken insanların sizi desteklemesini beklemek

  • bicok konuda size katiliyoeum hocam ancak derdimuzi buralarda yazarak anlatiyoruz.cunku cikacak tv mi kaldi radyomu var Turkuyde.elunde igrencilerimi istiyorum yazan doviz tutan solcu bir arkadasimiz icerde simdi.ihal var diye zulum ve keyfilik sinir tanimuyor.bi insanin herseyini hicbir sebep gostermeden alabiliyorsunuz bu ulkede.ozgurlufunu bile

  • Zaten ülke de herkes hakim savcı masallah!!! Nerden biliyosun uz hakkımızı aramadigimizi savunmadigimizi herkes ellerinden geleni zaten yapıyor !! Nerden biliyorsunuz sendika ya üye olan herkesin kul hakkı yemek için üye olduğunu yada torpille bir yere geldigini nasıl böyle bir genelleme yaparsınız herkesi tek tek incelediniz mi asıl kul hakkına giren sizsiniz. Bizim dini duygularımızı elestricegnize siz bi zahmet Allah katın da kul hakkının je derece önemli olduğunu öğrenin

 7. Sabah 6:50 de evden ciktik 8 gibi ise başladım yeni eve geldim gün boyu yağmurun altinda yük taşıdım hamallk yaptım 50 tl için…Şimdi halimi kime arzedeyim yoksul bir ailenn evladı olarak öğrenciligim hep yoklukla geçti. .tam hersey yoluna girdi bin şükür derken ihraç oldum hemde haybeden..2 yil evvel istifa edilmiş bir sendikadan..kendimden ziyade evladım için üzülüyorum lakin şuna iancm tamdır yanlış hesap illaki bagdattan dönecektir helal ve alin terimle binturlu zorlukla annemn ak sütü gibi meslegime donecegm Allahn inayetyle. .hayat benm icin hiçbir zaman kolay olmadi Velhasıl hep cile hep sknti. .şikayet yok sabır ve tevekkül var Rabbm bu gunlermizi artmasın sağlık ve iman huzuru versin tüm masumlara

 8. oğlumun ödevinde akşam vatan sevgisi ile ilgili bir bölüm vardı..vatan sevgisi nedir? diye oğlumla oturup beraber yazdık Yaradandan sonra sevilesi en değerli olgu onun için gerektiğinde vatan için savaşmak ölmek yeri geldiğinde malını onuru vatan için yok saymaktır…şu anda masumların onuru çiğneniyor ne için vatan için onun için arkadaşlar eğer vatanın selameti için böyle bir fedakarlık bize düştüyse elhamdülillah vatan sağlolsun beddua etmek haykırmak isyan etmek bize yakışmaz ALLAH bizi şu an imtihan ediyor her gecenin bir sabahı vardır şu an için inanın kendimi unuttum ülkemi düşünüyor onun için dua ediyorum RABBİM TEZ ZAMANDA AYDINLIK TERÖRSÜZ ADELETTE DÜNYA SIRALAMASINDA EN BAŞLARDA EKONOMİSİ DÜZELMİŞ BİR ÜLKE OLMAYI NASİP ETSİN ..Ondan sonra herşey düzelir..biz birimizi ön yargıyla yargılamayalım ötekileştirmeyelim…bizim zenginliğimiz çeşitliliğimiz…sağcısıyla solcusuyla inanıyla inanmayanıyla alevisiyle sunnisiyle kürdüyle türkiyle hep beraber bu coğrafyada yaşamak zorundayız kısacık hayatı neden birbirimize zehir ediyoruz ki.. ben sayın cumhurbaşkanımıza işten atıldığım için sitem ediyordum lakin bir rüya gördüm sayın Erdoğanın yüzü çok aydınlık ve güzeldi çevresindekilere birilerine yardım yapılması için talimatlar veriyordu bende evden onu seyrediyordum kendi kendime haksız ihraç edildiğim için kızıyorum lakin bak adam ne kadar yardım sever hakkaniyetli diyorsum birden uyandım ondan sonra kızmayı bıraktım lakin bilip bilmeden burdan atıp tutanlara kızıyorum…bu fetö denilen örgüt maşallah dinden başka herşeyle uğraşmış gibi görünüyor…bankada param var diye atıldım ben yoksa hiç işim olmaz..bankada faizsiz dediler bende haram helal davasından yatırdım…babama bile muhalefet eden ben fetöyemi sorgusuz sualsiz bağlanacam oldu canım ekmeğimi aşımı sanki o veriyor …biliyorum ki her karanlığın bir sabahı her kışın bir baharı var vatanını seven ihanet içinde olmayanları RABBİM BİLİYOR EMEKLERİMİZİ ZAYİ ETMEZ …ONU SEVMEYENLERE BİLE BU KADAR MERHAMETLİYKEN KENDİSİNİ SEVENLERİ UNUTMAZ ..SABIRLA DUT YAPRAĞI ATLASTAN HALI OLUR…

  • Senin maddi durumun iyi gibi bizim bekleyecek halimiz kalmadı çoluk çocuk perişan kış günü kaloriferi yakamıyoruz paramız yok battaniyenin altında oturuyoruz eşim ameliyat oldu

   • öğretmen arkadaşım çok şükür aç değiliz açıkta değiliz…ben öksüz büyüdüm annem ben 2 sınıftayken rahmetli oldu 95 memur olduğumda üniversteyi okumak için gece çalıştım gündüz üniversiteye gittim bu arada ölümcül bir hastalık atlattım…tabiki bu arada büyüklü küçüklü değişik imtihanlarım oldu hastalığa yakalndığımda ilk dediğim bu şefkat tokadı Rabbim beni deniyor….başımıza geleni sahiplenip sabır göstermeyipte ne yapalım zengin değilim 28 şubat sürecinde başörtümü açmak istemedim babama istifa edeceğimi söylediğimde sahip çıkmayacağını söyleyince mecburen 99 yılına kadar dayandıktan sonra açmak zorunda kaldım..buda değişik bir imtihandı geldi geçti inşallah buda gelip geçecek çocuklarım için ayakta durmak zorundayım…herkes memur olmuyor hocam..sebepler dairesinde hakkını ararsın taktir ALLAH’IN…bekleme sürecinde başka işlerde çalışmaya çalış hiç bir şey yapamıyorsan inşaatlarda çalış hayvancılık yapabilirsin rızık sadece memurlukta değilki… tabi memurluğa alıştığımız için zor gelebilir…sözün kısası şu hak şerleri hayr eyler….zannetmeki gayr eyler…arif onu seyreyler..görelim MEVLA neyler…neylerse güzel eyler….eyvellah

    • Sayın hocam iki çocuğum var yol parası zar zor veriyorum çocuk durumu bildiğinden okulda öğle yemeği yemeden geliyor çoğu zaman eve sayıyla meyve alıyorum onu da sırf çocuklar yesin diye geçen gün elim meyveye gitti geri elimi çektim çocuğun kışlık ayakkabısı küçülmüş yenisini alamadım ayağını vura vura giyiyor ve bana belli etmiyor bir babanın evladına yardım edememesi nedir bana sorun işte bu rüya değil gerçek hem de acı gerçek ben bunları sizi suçlamak için söylemiyorum ancak siz de insanların ne durumda olduğunu bilin diye yazdım bunu hak etmek için ne yaptım 2015 te istifa ettigim sendika çocuklarım bunu hiç haketmiyor ben de köylü çocuğuyum babam beni okutmak için hayvanlarını sattı lisede okurken ceketim yamalıklydi tahtaya cikamazdım arkadaşlarım alay edecek diye beni bu duruma düşüren hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum

    • Bu arada hoca bırak inşaatı tuvalet temizlemeye de razıyım kaç aydır gezip iş arıyorum özellikle ihraç erkeklere iş vermiyorlar kayseride

  • hocam ruya ile amel edilmez bilirsiniz.c.baskani ruyalara girip yardim edecegine gercek hayatta kombisini bilevyakamayana isinden. gucunden atilip acliga mahkum edilenlere baksa iyi olmazmi.hatta kendini uyaranlari edebiyat yapmakla sucluyor.ruya dediginiz sey nedirki gercek hayat varken.

   • ülkücü hocam bende bir ülkücüyüm cumhurbaşkanını gördüğümü şu açıdan yazdım diyorum ya çok kızıyordum kendisine belkide Rabbim kızmamam için gösterdi..tabi ki dediğiniz doğru.. yalnız cumhurbaşkanı bireysel olarak neler çektiğimizi bilemez unutmayalım herkesin imtahanı farklı ..kimi varlıkla kimi yoklukla …oda şu an bir imtihandan geçiyor bizde bir imtihandan geçiyoruz unutmayalım 15 temmuz gecesi insanlar canlarıyla bedel ödediler karşılığını bu dünyadamı alıyorlar tabikide ahirette alacaklar gaziler sakat kalan insanlar oldu…. 15 temmuzun mağdurları o gece şehit olanlar gaziler birde bizim gibi emeği vatan sevgisi yok sayılıp vatan haini ilan edilenlerdir..sayın cumhurbaşkanının dini hassasiyetleri olduğunu düşünüyorum oda biliyordur herhalde bir insanın ekmeğiyle oynamanın ona iftira atmanın vebalinin büyüklüğünü.hocam bize düşen sabır dua ve ayağa kalkıp düşe kalka yola devam etmek şu an kızıma bakıyorum lakin biraz büyünce nasipse tekrar çalışmak istiyorum ya nasip erkek öğretmen arkadaşlar hayıflanıpta düşünüpte kendilerini mahvetlerse bu sefer çocuklar çok üzülüyor…eyvallah

 9. Devletimizden bence bunları biliyor. Sendika, banka hikaye adalet için gerçek suçlular cezalandırılmalı. Sendikaya üyeysen şüphelisin diyip insanları cezalandırmak adalet değildir. Devleti illegal yapılardan ayıran en temel unsur adalettir. Bu hain fetönün kirli planlarına bilerek hizmet edenler cezalandırılsın ama hiç bişey den haberi olmayan insanlar yasal işlerinden dolayı cezalandırılmasın. En kısa sürede bu sorunu devlet çözmeli maddi manevi zor durumda insanlar.

 10. sayın editör bylock proğramını google play den – apple stordan kendi k kartı ve hesap bilgileri ile indiren ve kullanmaya çalışan sonra da kalitesiz diye vazgeçen bir arkadaşım 3 ay tutuklu kaldı ve mahkeme içerğe ulaşılamadığından kamuya açık bir siteden bir proğramın indirilmesinin suç olmayacağına hükmetti ve tutuksuz yargılama kararı verdi , şimdi pkk nın skyp veya tango proğramını veya adı daha az duyulan bi proğramı 3 yıldır kullandığı ortaya çıksa ve devlette dese ki bu proğramı kullananların tamamını ihraç ediyorum hepsi pkk lı adalet mi bu , araştır içeriğe bak pkk lı ise tabi ki her cezayı ver kanunsuz ceza olmaz burda asıl olan içeriktir . nt den % 80 cemaate sempatisi olanlar ve cemaatçiler alışveriş yapıyordu diyerek tüm k kartı ve hesap bilgilerinden hareketle alışveriş yapanları cezalandırmak mantıklı mı ? yoksa aldığı içeriğe bakılıp sakıncalı bişey varsa mı cezalandırılmalı mı ? Türkiye de int kullanan her 10 kişiden 7 si uygunsuz sitelere girdiği istatiksi var elde google orama motoru en fazla araran kelimeler var bundan hareketle tüm int kullanıcıları zan altında bırakılabilir mi ? içerik kontrl edilir yasal değil se tib kapatır , engeller vb.. kapatma engelleme yoksa hatta sendika ve banka da ki gibi birde yasal ve resmi ise üye olanı para yatıranı suçlarsan hukuk devleti olmaz kabile devleti olur . saygılar.

 11. İğrenç bir yapı,dini cemaat kılığına girmiş bataklık resmen. Kıyısından geçeni içine çekmiş. Bunlara hala inan varsa lütfen düşünsünler niçin bu kadar gizli kapaklı, Efendimiz ASM.böyle mi tebliğ etti dini,davayı?? Yazıklar olsun bunların yaptıklarını bilip de vatana millete faydalı, muhterem….diye diye imajını süslenip parlatıp milletin dini duygularını sömürmesine müsaade edenlere de…. Olan bize oldu..Allahın adaletine sığındık artık. Vatan sağolsun.

 12. Ya bu incelenmeli her byloc kullanan fetocu olamaz asil suclular rshat bir sekilde dolasiyorlar olan dine hizmet ettiklerini sanan garibanlara oldu bir care bulsunlar gariban ihrac olanlara

 13. İşte gerçek fetocu sendika değil baylok bile kullanmamış.Olan benim gibi saflara oldu,gittik sendikaya üye olduk.ins bir an önce gorevimize döneriz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM