FETÖ’den açığa alınan doktor 10.kattan atladı, intihar etti

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığında yaşanan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 600’e yakın sağlık personeli açığa alınmıştı. Açığa alınan kişilerin örgütün haberleşme programı ByLock uygulaması kullandığı gerekçesi ile açığa alındığı MemurlarNet sitesi tarafından iddia edilmişti. İzmir’de açığa alınan Biyokimya asistanı Dr. Orhan Çetin’in de geçtiğimiz cuma günü FETÖ soruşturmasında açığa alındığı ve açığa alındıktan sonda 10.kattan atlayarak hayatına son verdiği belirtildi.

FETÖ’den açığa alınan doktor 10.kattan atladı, intihar etti

FETÖ’den açığa alınan doktor 10.kattan atladı, intihar etti

OdaTv haberine göre İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan 30 yaşındaki Dr. Orhan Çetin hastanenin 10.katından atlayarak intihar etti. FETÖ/PDY soruşturmasından açığa alındığı iddia edilen Biyokimya asistanının ölümü çevresindekilere ve arkadaşlarına büyük üzüntü yaşattı. Geçen cuma günü FETÖ soruşturmasında açığa alındığı belirtilen Dr. Çetin’in bugün hastanenin 10.katından atlayarak yaşamına son verdiği açıklandı.

600 SAĞLIK PERSONELİ AÇIĞA ALINDI

Öğretmenler İçin olarak geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığında yaşanan FETÖ soruşturması kapsamında 600’e yakın sağlık personelinin açığa alındığını MemurlarNet sitesinin haberine dayanarak sizlere iletmiştik. Açığa alınanların ByLock uygulaması kapsamında yürütülen soruşturma çerçevesinde açığa alındıkları iddia edilmişti. Biyokimya asistanı Dr. Orhan Çetin’in de bu soruşturma kapsamında açığa alındığı düşünülüyor. Çetin’in açığa alındıktan sonra yaşadığı psikolojik durum kendisini intihara götürdü.

DEVLETİN GÖREVİ İNSAN KAZANMAKTIR

Türk Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol ise yaşanan bu intihardan sonra yaptığı yazılı açıklamada Biyokimya asistanı Dr. Orhan Çetin’in intiharı ile ilgili üzüntüsünü paylaştı. Doğruyol tarafından yapılan açıklamada vatana ihanet edenlerin cezalarını çekmeleri gerektiği vurgusu yapılırken, ihanet içerisinde olmayan yasal hükümler kapsamında iş ve işlem yapanların hukuki süreç tamamlanmadan hain olarak gösterilmesi, bu şekilde cezalandırılmaları vicdanlarda derin yaralar açmaktadır ifadeleri kullanıldı.

Ahmet Doğruyol’un açıklaması;

“Cuma günü açığa alınan üyemiz biyokimya asistanı Orhan Çetin, hastanenin 10’uncu katından atlayarak intihar etmiştir. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Adı her ne olursa olsun, bu vatana ihanet edenler mutlaka cezalarını çekmeli. Ancak ihanet noktasında olmayan, yasal çerçeve içinde iş ve işlem yapan insanların, hukuki süreç tamamlanmadan hain olarak nitelendirilmesi ve cezalandırılması vicdanlarda derin yaralar açmakta, travmalar oluşturmaktadır. Devlet olarak görevimiz insan kaybetmek değil, insan kazanmaktır.”

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Masumlarla hainleri aynı kefeye koyanları Allah’a havale ediyorum.. Maddi şeylerin telafisi mümkün fakat giden can olunca… Yaşanan travmalar olunca….

 2. Yetkililerin ruhu bile duymaz Allah rahmet eylesin kalanlarina yardim etsin bizi bu halde gormekten keyif duyanlar var ozelliklede yoneticilerimiz Allah onlari bir an once adaletle hukmettirsin

 3. NE GARİP DEĞİL Mİ? İNSANLAR CANLARINA KIYIYOR AMA PENSİLVANYADAKİ VE ÇEVRESİNDEKİ LEŞ KARGALARI HİÇBİR ŞEY YAPMAMIŞLAR GİBİ YAŞIYORLAR

  • Allah Belalarını versin..demiyorlarkisuç varsa bizimdir. kaçıp burda bıraktıkları masumlarıda ihbar edip ceza ödetiyorlar..vatana ihanet edenlerden kaçı cezasını çekecek belkide %5 bile değil..

 4. RABBİM YAPTIĞINDAN DOLAYI İNŞALLAH SORUMLU TUTMAZ. RABBİM HEPİMİZE SABIR VE DAYANMA GÜCÜ VERSİN

 5. Hain terörist damgası yemek az uz birşey değil!Her bünye kaldıramaz bu acıyı.
  Artık bu yetkililer adaletli davranırlar umarım!

 6. Daha ne kadar psikolojik travmalar yaşayacak bu insanlar ….
  Bu gördüğümüz birde görmediğimiz bilmediğimiz nice travmalar var.Allah hepimizi korusun…

 7. ALLAH RAHMET EYLESİN. AİLESİNE RABBİM SABIR VERSIN. CAN KURTARMAK ICIN OKU SONRA DA MESLEGINDWN SENI UZAKLASTIRSINLAR VE CANINDAN OL. HAYAT NE GARIP! RABBIM SEN HERKESI KORU. AKLINI FIKRINI ZIKRINI KORU.HIC KIMSEYI YANLIŞA SAPTIRMA. SEBEP OLAN YAPAN GIBIDIR.BU HESAP DA AHIRETE KALDI.IYI KI ÖLÜM, AHİRET,HESAP,ALLAH VAR.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM