FETÖ’den tutuklama kriterleri sayılan hususlar ve örgüt üyeliği kriterleri

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra kamuda yürütülen FETÖ soruşturmalarında 100 bin kişi meslekten ihraç edildi, meslekten ihraç kriterleri hala tartışılırken ihraç edilenler arasında FETÖ üyeliğinden dolayı tutuklananların neden tutuklandığı kaleme alındı.

FETÖ’den tutuklama kriterleri sayılan hususlar ve örgüt üyeliği kriterleri

FETÖ’den tutuklama kriterleri sayılan hususlar ve örgüt üyeliği kriterleri

FETÖ soruşturmalarında kamuda tutuklanan kişilerin tutuklama kriterleri 13 başlıkta ele alındı. Tutuklamalar arasında net karar verilen kriterin ByLock uygulaması olduğu belirtilirken isimsiz ihbarlar gibi kamuda kriter gösterilen bilgilerin aslında değerlendirme dışı olduğu açıklandı. Meslekten ihraç edilenlerin göreve iadeleri için 685 sayılı KHK ile kurulmasına karar verilen OHAL komisyonunun başvuruları değerlendirirken yeni kriterler belirleyip belirlemeyeceği ya da daha önceden kamu personel haber siteleri dahil basında yer alan ihraç kriterlerinin ne kadar geçerli olacağı itiraz edecekleri düşündürmektedir.

FETÖ TUTUKLAMALARINDA 13 KRİTER

Türkiye Gazetesi tarafından bugün servis edilen haberde FETÖ soruşturmalarında tutuklama kriterleri maddeler halinde sıralandı. Ebru Karatosun’un haberinde örgüt üyelikleri için belirli kriterler olduğu belirtildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişilerin adli makamlara çıkarıldıklarında tutuklanmaları yönünde verilen kararda 13 kriterin önemine dikkat çekildi. Bu kriterlerin kamu personeli yönelik değerlendirildiği belirtilirken en çok ihraç edilen personel MEB bünyesinde yer alırken Aktif Eğitim-Sen üyeliğinin yer almaması, dernek ve vakıf olarak değerlendirilmesi dikkatimizi çekti. Arıca kriter olarak derneklerde yönetim görevi belirtilmiş. Ancak sadece sendika ve dernek üyeliğinden ihraç edilenlerde bulunmaktadır.

FETÖ’den dolayı meslekten ihraç kriterleri ve tutuklama kriterleri;

 • Bank Asya Hesabı; habere göre Nisan 2014 tarihinde Bank Asya’ya 4 bin lira üzeri para yatıran ve parasını hesapta en az iki ay tutanların kritere takıldığı belirtildi. Kredi hesabı ve bireysel emeklilik hesabının meslekten ihraç kriteri veya tutuklama kriteri olarak değerlendirilmediği ifade ediliyor.
 • ByLock uygulaması; Bylock programı kullandıkları tespit edilen kişilerin derecelerine bakılıyor. Kırmızı, turuncu ve mavi liste olarak ayrılan kişilerden en yoğun programı kullananların kırmızı ve turuncu listede olanlar olduğu belirtildi. Bu listedekilerin tutuklanmasında başka kriter aranmadığı ifade edilirken mavi listedekiler için diğer hususların değerlendirildiği açıklandı.
 • Gizli tanık & ihbar; isimsiz ihbarların değerlendirmeye alınmadığı ancak tanık ve gizli tanıkların kriter olarak dikkate alındığı belirtildi.
 • Himmet parası; maaşlarından, kazançlarından her ay düzenli olarak örgüte para aktaranlar kriter kapsamına alındı.
 • Özel okul ve dershane kriteri; FETÖ kriterlerinde bu maddenin değerlendirilmesi yapılırken bunun kriter olarak dikkate alınmadığı belirtilmiş. Kripto FETÖ ifadelerinden ortaya çıktığı kadarıyla üst düzey örgüt elamanlarının tedbir amacıyla çocuklarını cemaat okullarına göndermedikleri bu hususun değerlendirmeye alınmamasını sağlamış.
 • Dernek yöneticiliği; FETÖ bağlantılı dernek ve vakıflarda yönetimlerde görev alıp üst düzey görev yapanlar ihraç ve tutuklama kriterleri içerisinde değerlendiriliyor.
 • FETÖ evleri; öğrencilik yıllarında cemaat evlerinde kalan kişilerin daha sonradan bağlantılarını kesmesi değerlendirme dışında kalmış. Ancak evlerde kalanların okullarından sonra yani öğrencilik hayatlarından sonra FETÖ bağlantılarının devam etmesi kriter kapsamında değerlendiriliyor.
 • Digitürk; FETÖ’nün televizyon kanallarının Digitürk platformundan çıkartılmasından sonra Digitürk aboneliklerini tepki amaçlı iptal edenler kriter kapsamında.
 • Toplantı & seminer; örgüt tarafından finanse edilerek örgüt üyelerinin eğitimine yönelik seminer ve toplantılar kriter olarak değerlendiriliyor.
 • 1 Dolar; soruşturmalar kapsamında üzerinden, evinden, iş yerinden FETÖ sembolü olduğu belirtilen 1 Dolar kriter kapsamında. Ancak direkt kesin kriter yerine diğer deliller ile değerlendiriliyor.
 • Soru çalma; KPSS gibi ALES gibi sınavlardan önce soru sızmasının sağlanması ve bu sınavlara çalınan soruların bilgisi ile girenler kriter kapsamında.
 • HTS kayıtları; ayrıca örgüt içerisindeki iletişim kriter kapsamında. Örgüte mensup kişilerin iletişimlerindeki görüşmeler, ifadeler ve eylemler kriter derecesini belirliyor.
 • Örgüt içi hiyerarşi; FETÖ’nün örgütsel şemasında tayin olan kişiler, atamaları yapılan kişiler kriter kapsamında değerlendiriliyor.

Yukarıda belirtilen kriterler gerek ihraç gerekse de tutuklama kriterlerinden olduğu vurgulanmış. OHAL komisyonu incelemelerde bu kriterlerden kaç tanesini dikkate alacak ya da iadeler için yeni kriterler belirlenecek mi bunu da zaman gösterecek. Ayrıca gazete dergi abonelikleri, sendika üyeliği, pasif Bank Asya hesabı, GSM ve internet hattı vb gibi mağdur olduklarını belirtenlerden gelen mesajların da incelenmesi gerekmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

48 yorum

 1. OHAL doğrudur geçici bir çözüm. Ancak unutmayalım ki hükümetin tek başına ohal çıkaracak bir meclis aritmatiği var. Cumhurbaşkanının sözüyle ohalde referanduma gitmekte sakınca yok diyor. Yorumum uç gelebilir. Birde siz düşünün. Yorumum şudur ki: Eğer referandumda evet çıkarsa ohal Nisanda kalkar. Hayır çıkarsa ohal 2019’a kadar kalkmaya bilir. Çünkü ohal sürecindeki khk’lar ülkenin ne kadar kolay yönetilebildiğini gösterdi. Çıkar khk’yı diğerleri derdini markopaşaya anlatsın. Ohal ile devam edildiği müddetçe başkanlıktan daha iyi yetkilerle devam etmiş oluyorsunuz. siz ne dersiniz

 2. Kanunda suç olarak tanımlanmamış hiç bir şey suç değildir, yüz tane de olsa bin tane de olsa suç olmayan şeyler yan yana getirilerek suç oluşturulamaz. Ha bunlar kuvvetli şüphe oluşturur mu evet ama delil olamaz. Bir çok kişi siyasi kriterler ile ihraç veya tutuklu maalesef bu açık ve net. Ohalbir geçici dönemdir ve devlete tedbir alması için geniş imkanlar sunar ama takdir yetkisi vermez. Yani siz şüphe üzerine açığa alınabilirsiniz bunda sıkıntı yok ama sizi banka sendika gibi yasal olan şeylerden dolayı hain ve terörist ilan ederek ihraç etme yetkisi vermez ohal kimseye. Kim ne derse desin hukukta bunun yeri yok. Ha darbeye kalkışanlar vatan evlatlarına kurşun sikanlar bunu planlayan ve destek olanlar her türlü cezanın en eğir ve üst sınırı neyse oradan çeksin cezasını.buna zaten kimse ağzını açıp tek kelime etmez. Ama insanları siyasi kriterler ile terörist ilan etmek ne vicdan ne de hukuka sığar. El insaf diyorum el insaf. İş falan umrumda değil hain ve terörist damgası yemek kanıma dokunuyor başka değil. Rabbim tüm mazlumların ve mağdurların yardımcısı olsun, hukukun ama gerçek hukukun üstün olduğu günler gelsin,suçu olan cezasını çeksin masum ve mazlumlar da göğsünü gere gere gezsin canım ülkemde.

 3. SADECE NİSAN 2014 MÜ PEKİ?? BEN ONDAN SONRA AÇTIM VE TMSF YE DEVREDİLİNCE DE PARAMI ÇEKMEDİM

 4. Ayriyeten khk ile çok sayıda ifadelerin olabileceğini, suça karışmış olma ihtimali olup da mahkeme sureci devam edenlerin ohal inceleme komisyonunda safahat sona erene kadar durdurulacagini dusunuyorum.
  Mezkur gazete haberine yansıyan bilgiden şunu da çıkarabiliriz.
  Tutuklama kriterleri netlesiyorsa,ihrac kriterleri de netlwsip iadeler olacak demektir.

 5. Arkadaşlar eylül ihraclarindan sonra kurulan Canikli komutasındaki ohal ihraç ve iade komisyon üyelerinin yeni inceleme komisyonunda hakimler de eklenerek gorev alacagini ve bu zamana kadar yaptıkları çalışmaları itirazlara resmi çerçeve kazanmış bir şekilde cevap vereceklerini dusunuyorum.

 6. Ben de 14 ekimde açığa alındım hiç bir kriterim yok tek bildiğim 14 sene önce bir akrabama kamu hattımı vermiştim ondan kaynaklı mı aceba.Başka da araştırılsın zaten hiç bir ilgi ve alakamın olmadığı tespit edilecektir.Cumhurbaşkanımız meydanları boşaltmayın dediğinden ben günlerce sokaklarda nöbet tuttum.Çevremdeki herkes te benim gibi şaşkın

 7. Gözden kaçırılan bir nokta var hükümet geri dönüşlerde görevlendirmenin yolunuda belirtmiş anlaşılan belli bir geri dönüş olacak bu açık.Komisyondan temiz kağıdı alınması muhtemel o halde şu yasadı bu yasaldı şu komik buda kriter olmazki canım diyip durmanın faydası yok iktidara karşı kalkışma yapıldı bu yapıdan olmadığınızı olmadığımı delillendirmem kriterlerden hangisine bulaşmışsam nedenini inandırıcı bir şekilde ortaya koymalıyım o zaman kendime faydam adalet vermek isteyenlere faydam olur.Ben suçlu değilim ki demek yetmiyor arkadaşlar suçlusun deniliyor zaten deniliyorki mensubiyet irtibat iltisaklısın hayır diyorsan biraz kafa Yor şekillendir makul nedenler sun al temiz kağıdını bu kadar.

 8. Arkadaşlar size kötü bir haberim var biraz önce avukatımla görüştüm yeni çıkan KHK ile önceki açtığımız davaların tamamı düşmüş yeni kurulan komisyona başvurulması gerektiğini söyledi 135 bin ihraç için yıllar süren bir inceleme olacakmış sonra yeniden mahkemeye gidilecek diyor AİHM bunu bekleyecekmiş herkes kendi yolunu çizmeli bence dönüş çok uzayacak gibi

  • 28 Subat zulmu icin de 1000 yil surecek diyorlardi hocam…Allah var gam yok. Ben sizin gibi dusunmuyorum Allah mazlumlarla beraber olduktan sonra sıkıntı yok.Gun dogmadan neler dogar..Bugun kendisi de bir zamanlar mazlum olan cumhurbaskanimiz icin de muhtar bile olamaz diyorlardi…Gerci o maphushane gunlerinde arkasindan dua eden bizlere bugun magdur yok dese de ben kendimi biliyorum mazlumum Allah biliyor…

 9. Arkadaslar sanki bizi editor goreve dondurecek gibi yorumlar var keske dondurse yinede bize yol gosteriyor bende cok umitli olmamakla birlikte Aihm e gidilmesini oneriyorum

 10. Kriterler evlere senlik Allah cc guveniyoruz ve yasal kriterleri kullanip zulmeden zavalli zalimleri kahhar ismine havale ediyoruz

 11. Yukardaki kriterlerin hiç biri bende yok. 672 nolu KHK ile atıldım.Hiç bir yerden neden atıldığımı öğrenemedim.Şüphem gizli tanık diğerleri uymuyor çünkü, üniversitem sadece kuvvetli şüphe üzerine atıldınız diye bir cevap verdi.Şüphelerle insanların akademik hayatı bitiriliyor, çok komik, adalet falan hikaye, sesimizi kimseye duyuramıyoruz, kendimizi mi? yakalım.

 12. Sevgili editörüm,
  Çok merak ediyorum. Kurulacak komisyon sendikayı kriter olarak kabul edecek mi? Bu konuda duyumunuz varsa paylaşmanızı istiyorum. Düne kadar Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize attırmazken Kasım 2014’te istifa ettiğim sendikadan dolayı bugün mesleğimden oldum. Bimer’e ve Cimer’e defalarca yazdım. Adı Adalet ve Kalkınma Partisi olan hükümetimizin adaletle hükmetmesini istiyorum. Tek isteğim hakkımda detaylı inceleme yapılsın, diye. Benim hükümetimizi savunduğum gibi hükümetim beni niye savunmuyor? Bu yüzden teşrik-i mesai arkadaşlarımla bile kötü oldum. Benim 2000 yılından beri gönülden bağlı olduğum, sohbetlerine katıldığım, bağışta bulunduğum, Allah rızası için hizmette bulunduğum bir kapım var zaten. Başka kapıya da yapıya da ihtiyacım yok. Bunu ispat etmek için valiliğe, başkanlığa dosyalar sundum. Günlüklerimi bile delil olarak gönderdim. İnşallah bu yanlıştan bir an evvel dönerler. Geciken adalet adalet değildir.

 13. Ha birde yasal olan kriterler suç olmaktan çıkarılsa açıkta tutuklu insan kalmayacak onca tutuklamalar emekler boşa gidecek. Birde çoğu insan neden bu duruma düştü onuda bilmiyor. Çık işin içinden çıkabilirsen bu işin sonunu çok merak ediyorum ne olacak…. Nereye varacak…

 14. Digiturk yazısını okuyunca korktum dedim bu dami onlarindi
  benim digiturk var da.sonra okuyunca içim rahatladi:)
  Sadece 2 sene istifa ettiğim sendika var ya el ınsaf ffffffffffff vicdanınız yokmu 10 sene geçince iade edecekseniz nerde kaldı bunun adaleti.
  Ben tutuklanmadim bu kriterlerin hiçbiri yoktu ama ihtac kriterlerindeki sendika dan dolayı ihracım.ne olcam şimdi ben editör hiç duyum falan yokmu ne olacak bizlerin haliii. Aciz açıkda yiz.emeklerime mi yanayım para yok pul yok ona mı yanayım. Öğrencilerimi özledim ona mı yanayım.ne dost kaldı ne arkadaş.cocugumun geleceği eşimin psikolojisi ayakta kalmaya çalışmam da cabası. Nereye kadar sürecek sizce sayın editör.aciklama yapılsada bizde ümidi kesip önümüze baksak.allahin izniyle taşı sıkıp suyunu çıkartırız. Elhamdülillah hainlik yapmadım babam kurt anam kurt ama türk oğlu türküz çok şükür.

 15. Bu kriterler de sendika yok ama neden ihraç oldum. yönetici olan darbeci olan cezasını çeksin sadece istifa edilmis sendika üyeliği ya isyan edesim geliyor böyle şey görülmüş duyulmuş değil ama ben bunu yaşıyorum adalet hukuk nerde allahım nerde ben hakkımı sonuna kadar arayacağım. Yazık bu ülkenin insaniyiz biz ya bazen diyorum Suriyeli ler bizden kıymetli sonra çocuklar geliyor aklıma insanligimdan utanıyorum.

 16. Benim 2014 te hesabım yok banka tmsf ye geçtikten sonra 2015 te hesap açtım 4 ayda 6700 tl biriktirdım hesaptan bağış himmet falan yok daha sonra hesabımi boşalttım bi seferde mi 4000 ve üzeri yoksa toplamda dahil mi

 17. Ya bu komisyona momisyona ne gerek var Turk hakimlerine guvenmiyor musunuz?Ben guveniyorum haydi buyurun istediginiz hakim yargilasin hatta canli televizyonlarda yargilasin ben hazirim.Abdestinden suphesi olmayanin namazindan suphesi olmaz.Cumhurbaskanimiz yillar once suc isnat edilen biri icin basin huzurunda sucu mahkeme tarafindan ispat edilmeyene suclu demenin dinimizde yeri var mi diye sormustu simdi ayni soruyu ben soruyorum.Ne mahkeme ne bilmem ne sucum ispat edilmeden suclu ilan edildim.15 Temmuz gecesi Allah rizasi icin indim.Darbeye meydan okudum simdi darbeciler kazansaydi yine ayni durumda olacaktim ne farki kaldi.Zulum kimden gelirse gelsin zulumdur.Magdur arkadaslar neden Allah’tan degil de kullardan medet istiyorsunuz biz ne suc isledik ki yok doguya da giderim yok ozelde d3 calisirim yok hiznetli de olurum esegin aklina karpuz kabugu dusuruyorsunuz.Ben sucsuzum birileri mahkemelerden kacarken ben adil yargilanmak istiyorum.Ismi adalet olan iktidardan medet istemiyorum Ben yalniz Allah’a tapar Allah’tan medet isterim.Niye uzuluyorsunuz ki bu isin sonunda masumlar kazanacak yattigimiz yerden sevaba giriyoruz mazlum oldugumuz icin surekli d(k)indar insanlar kul hakkimiza giriyorlar onlarin bir de mahserdeki halini dusunun kucucuk ekmeksiz assiz ortada kalan cocuklarin alacagi hakki milyonlarca ailenin alacagi hakki.Ayrica istedikleri kadar isi yokusa sursunler Allah’in izniyle tazminatlarimizi alarak isimize donecegiz.Allah buyuruyor ki Rabbin sana bir iyilik istedigi zaman bunu engellemeye kimin gucu yeter.Lutfen zalimlerden medet ummayin.Ben yuzde bin sucsuzum ayni haklarimi geri istiyorum ve Allahin izniyle olacak ben Rabbime guveniyorum.Daha dune kadar oy verdigim bana bu zulmu layik gorenlere de bundan sonra cocuklarima da vasiyetimdir artik oy moy yok verdigim oylar icin de Rabbim beni affetsin.Haksizlik yapana zalim denir zalime boyun egmem.Sadece Rabbimden medet umuyorum.Bundan sonra da ister referandumda kazansinlar ister kaybetsinler kimin ne oldugunu anladik.Solcu arkadaslarimdan yillarca cumhurbaskanimiz icin kalbini kirdigim arkadaslardan cumhurbaskanimiz ici tartistigim ama bugun kapilarina dilekceler icin gittigim ve yardimlarini esirgemeyen Turk egitim sen ve egitim sen yetkililerinden ozur diliyorum cumhurbaskanimizi savunacagiz diye cok kalplerini kirdim…

  • kesinlikle katiliyorum size elhamdulillah hesap veremeyecegim birsey yapmadim istifa edilmis yasal sendikadan vatan haini olmak kadar komik bir durum baska hicbir yerde yoktur herhalde RABBİM nasip etti hakkimizla atanip alnimizin akiyla calistik simdide cok sukur RABBİM layik gormuski imtihan ediyor er ya da gec hersey duzelecektir

  • Onurlu ve gururlu bir yazı yazmışsınız sayın hocam. Tüm mağdurlar sizin bu tavrınızı paylaştığı zaman mesleğe geri dönüş çok daha mümkün olacaktır. Solcu arkadaşlarınız size kırılmamışlardır. Müsterih olunuz. Tez zamanda göreve geri dönmeniz temennisiyle…

 18. c.başkanı bankada döviz tutanla dağda silah tutan teröristin farkı yoktur dedi.seneye c.başkanının söylediği tarihten itibaren bankalarda döviz tutanlar hain ilan edilir hapse atılır ve mallarına mülklerine paralarına el konulursa ben şaşırmam…

  • Guzel bir tespit…Yani hukukun ustunlugu olmayan bir ulkede isteyen istedigini rahatca terorist ilan ediyor…Guzel ulkemin bir an evvel normallesmeye ihtiyaci var…Darbecilerin dis mihraklarin ekmegine yag suruyoruz gittikce birlesecegimize kutuplasiyoruz nereye kadar…

 19. Bide sayin yetkililer topluma diyor ki; Kimseyi sadece sendikadan dolayi ihrac etmedik.Kimseyi sadece bankadan dolayi ihraç etmedik.Topluma oyle bir yön veriyolar ki…Sadece Allaha dua etmekten başka birseyimiz kalmadi.Tabiki hakkimizi sonuna kadar savunacagiz..Tek kritermis, 2 kritermis, 3 kritermis hepsi koca bi YALAN…Yasal durumlardan kriter mi olur?Insanlari simdi tekrar aldatmak, oyalamak ve sanki bu kriterler ihrac sebebiymis gibi inanmaya INANDIRMAYA calisiyolar.Yani psikoljik bi durum yaratiyolar.Allah tum mazlumlara magdurlara yardim etsin inşallah.Istifa edilen sendikadan ihrac mi olur mus?Yada sendikadan her neyse…vesselam..

 20. Ben 12 yil once surat kargo denen sirkette 8 ay hamallik yaptim polisim ihrac oldum.adalete bak kargalar bile guler .

 21. dijiturk iptali bile kritermis agzim acik kaldi ya. bu kadarda fasizan uygulama olamaz. yakunda uc cocuk dogurmayan kadinmayacagini kim garanti edebilirki..larin tutuklan

 22. GERÇEKTEN PSIKOLOJIM BOZULDU ARTIK YA ALLAHIM NORMAL BİR BANKA DİYE GİDİYOSUN SIRF UYGUN OLDUĞU İÇİN BAŞINA GELMEYEN KALMIYO.. LÜTFEN TEK KRİTER DEĞERLENDİRİLMEMELİ INSANLARI ZAN ALTINDA BIRAKMAK NASIL KOLAY!!! TEK BANKADAN KIMSEYI İHRAÇ ETMEDIK DİYORLAR BİRDE NEYE İNANICAZ ALLAH AŞKINA ZULÜM ETMEYIN DAHA FAZLA KENDİ HALİNDE BİR MEMURUM HAKKIMI ISTIYORUM SADECE ÇILDIRCAM

 23. 14 ekimde kimbilir belki hata ile kimbilir art niyetlinin birinin iftirası ile itibarımız ile oynandı..meydana tank avlamaya giden beni fetoyla aynı çuvala soktular..keşke açığa almadan önce biraz baksalardı bu adam aslında kim miş diye

 24. AYRICA BANKASYA ÇAĞRI TARIHI 6 10 OCAK 2014 ALINMIŞ BU ARALIKTA TOPLU PARA YATIRANLAR KABUL EDİLMİŞ

 25. ALLAH AŞKINA YA 2014 TE 4 BİN ÜZERİ YATIRAN NASIL AÇIK BİR YORUMDUR YA VAR MI BÖYLE BİŞEY EDİTÖR?? TAM KESİN TARİH VERSİNLER HERKES ZAN ALTINDA KALIYO 2014 EKİM GİBİ BIRIKIM AMAÇLI HESAP AÇMIŞTIM BU BANKANIN BUNLARIN OLDUĞUNU BİLMEDEN 2015 2016 DA DA DEVAM ETTİM AZAR AZAR ATMAYA. BANKACILIK DIŞINDA HİÇBİR AMACIM YOK AYRICA ŞUAN PARAMI DA ÇEKEMİYORUM ÇOK LAZIMKEN.. SAÇMA BİR BANKA KRİTERİ MİLLET MİLYONLARLA UĞRAŞMIŞ GELMİŞLER BURDA 4 BİN TL ÜZERİ 3 KURUŞ PARAM VAR NE HALE GELDİK YA BİLMEDEN

 26. Ne olucak bu işin sonu bu ne herkes kendi paçasını kurtarma derdinde. Benim eşim en baştan beri bu sendikadaydı çünkü yasaldı çünkü debletimiz bunun önünü açmıştı güvendik böyle oldu. 2012 yılında 5 binlira para yatırmıştık sırf kar payı haram degil diye bir sene sonrada ev almak için çektik parayı. 100 lira paramız içerde kaldıgı için iki kriter oldu ve eşim 6aydır hapiste bu nasıl bir afalettir. Yasal olan şeylerden hain ilan edildik. Bu nebiçim adalet hakkımı helal etmiyorum

 27. Yaa Allah aşkına yaa bu hiçbir kritere uymadığı halde açıkta bekleyenler ne oluyor? Bu nasıl adalet? İnsanları hayata küstürdünüz!! Neye dayanarak açığa aldınız? İlahi adalet elbet işleyecek…

 28. Allah askina,yapmayin etmeyin.Hicbir seyden haberi olmayan binlerce insan magdur edildi.Toplumdan dislandi.Itibari silindi.Hayata kustu.Yapmayin,etmeyun.Kim hainse, kim vatanina kursun sikmissa,bunlari affetmeyin.Ancak hatirla uye olunan sendikadan(ustelik istifa edilmiş 1 yil once), ozel okuldan(ustelik tesvik verilmis meb tarafindan),acik tutulmus bankadan insanlar vatan haini olur mu?Ihrac kriterlerini degistirin!Magdurlar isine donsun.Araştırin,incelemeye devam edin hala hainlik yapiyorsa da acimayin.El insaf!

  • Aynen katılıyorum hocam.
   Vallahi billahi Fırat kalkanı na gönüllü gitmeye hazırım. Kısmet belki şehit olur bu yaftadan kurtulurum..

  • ANAYASA MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. DER.ANAYASAMIZ. HUKUK DEVLETİNDE BUNLARIN HANGİSİ SUÇ SAYILMIŞTIR.YAZIK GÜNAH. NE DİYELİM DARISI BU KRİTERLERİ KOYANLARIN BAŞINA. KENDİLERE BÖYLE SUÇLAMA YAPILSA NE DERLER ACABA.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM