FETÖ’den tutuklu ve açığa alınan Vali Yardımcılarının atamaları yapılmış

İçişleri Bakanlığı tarafından 1 Aralık tarihinde yapılan Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları atamasının ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor. Tutuklu Kaymakamların atamalarının yapılmasından sonra ogretmenlericin.com olarak listeye baktığımızda açığa alınmış veya tutuklanmış Vali Yardımcılarının da atamalarının yapıldığını gördük.

FETÖ’den tutuklu ve açığa alınan Vali Yardımcılarının atamaları yapılmış

FETÖ’den tutuklu ve açığa alınan Vali Yardımcılarının atamaları yapılmış

Gümüşhane Vali Yardımcılığı görevine atanan Konyanın Kulu ilçe Kaymakamının FETÖ’den tutuklu olduğunu, Bayburt Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine ataması yapılan Sakarya’nın Akyazı ilçe Kaymakamının da yine FETÖ’den dolayı tutuklu olduğunu paylaştık. ogretmenlericin.com olarak belirlediğimiz iki Vali yardımcısının da FETÖ’den açıkta ya da tutuklu olmalarına rağmen atamalarının yapıldığını fark ettik.

AÇIĞA ALINAN VALİ YARDIMCISINA ATAMA

24 Kasım 2016 tarihinde 41’i Kaymakam olmak üzere 44 Mülki İdare Amiri İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınmıştı. Açığa alınan Kaymakamlar ile birlikte iki Vali Yardımcısının da açığa alındığını sizlerle paylaşmıştık. 24 Kasım tarihinde açığa alınan Vali Yardımcıları arasında bulunan Elazığ Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz 1 Aralık tarihinde Kırşehir Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandı.

TUTUKLANAN VALİ YARDIMCISI ATANDI

FETÖ soruşturması kapsamında dört ay önce tutuklanan Rize Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ise Sivas Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandı. Rize’de sürdürülen soruşturmalarda 28 Temmuz’da açığa alınan Vali Yardımcısı bir hafta sonra tutuklanmıştı.

İADELER YAPILMADI, ATAMALAR YAPILDI

İçişleri Bakanlığı Kaymakam ve Vali Yardımcıları Atama Kararnamesi kapsamında 1 Aralık 2016 tarihinde atamaları yapılanların listesi Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. İçişleri Bakanlığı atama kararlarına göre 396 Kaymakam, 106 Vali Yardımcısının görev yerleri değiştirildi. Bu atamalarda FETÖ’den açığa alınan ya da tutuklananların atamalarının yapılması kafalarda soru işareti oluşturdu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. 14 ekimde açığa alınan öğretmen grubundayım. Ekseri sebebini bilmiyor,medya bylok diyor. Eğer alınma sebebimiz gerçekten bu programsa ‘gerçek kullanıcı tespiti ‘ yapılmadan asla ihraç mekanızması çalıştırılmamalıdır. Sonuçta benim abdestimden şüphem yok ama bu travmayı ömür boyu kucağıma koydular.

  2. Bu ne demek arkadaşlar ben anlamadım? Biz açıktayken meb ösym sınavlarına girişlerimizi bile engellemişti. Anlayan varsa lütfen bana anlatsın.

    • Demek oluyorki meb gariban öğretmenleri ihraç etti.çoğunlukta fetöyle alakası olmayanlar bilemiyoruz bir şeyler dönüyor ama dilerim allahtan bir an önce ortaya çıksın ve suçsuzlar göreve dönsün.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM