FETÖ’nün ağbileri anlattı; Bylock kullanmayan kripto üyeleri var

Kamudan binlerce kamu personeli meslekten ihraç edildi. Sendika üyeliği, Bank Asya hesabı, özel okul kaydı kriterlerinden dolayı meslekten ihraç edilen MEB ve kamu personeli sayısı 50 bini geçti. Asıl FETÖ üyeleri olan kriptolar ise saklanıyor.

FETÖ’nün ağbileri anlattı; Bylock kullanmayan kripto üyeleri var

FETÖ’nün ağbileri anlattı; Bylock kullanmayan kripto üyeleri var

Asıl FETÖ ‘nün kare ası olan kripto üyelere yönelik soruşturmalar sürüyor. Ağbi ve imam olarak bilinen FETÖ’nün evlerinde, bölgelerinde söz sahibi olan kişilerin ifadeleri alındıkça yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Gözaltına alınan ağbilerin, imamların itiraflarında FETÖ’nün hala uyuyan hücrelerinin olduğu, kripto üyelerin varlığını koruduğu görülmektedir. Kripto FETÖ üyelerinin cemaat ile bağlantısı olan hiçbir kurum, kuruluş ile resmi bağlantı kurmadıkları ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde ogretmenlericin.com olarak yazdığımız haberde tutuklanan FETÖ üyesi kaymakamların da çocuklarını özel okula göndermedikleri, bank Asya’dan hesap açmadıklarını belirtmiştik. Kaymakamlara ve onlar gibi devletin kritik noktalarında olan FETÖ üyelerinin deşifre olmaması adına bu talimatın bizzat Fethullah Gülen tarafından verildiği Tokat Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Kaymakamların ifadelerinde yer almıştı.

BYLOCK KULLANMIYORLAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve istihbarat birimleri tarafından İstanbul’da yürütülen kripto FETÖ soruşturmasında itirafçı olan ağbilerden elde edilen bilgilere göre ByLock uygulaması kullanmayan, her türlü deşifre unsurundan uzak tutulan 23 kripto FETÖ üyesi tutuklandı. Tutuklanan kripto FETÖcülerin Bank Asya ile irtibatı olmadığı, ByLock, Eagle gibi programlar kullanmadığı, cemaat ile görünürde bir bağlantısının olmadığı belirtildi. Devletin kritik noktalarında görev yapan bu kişilerin yıllardır hayalet olarak görev yaptıkları belirtildi.

UYUYAN HAYALET HÜCRELER

Soruşturmada ağbi ve ablaların ifadeleri alınmaya devam ediyor. İtirafçı olanların verdikleri ifadelerde uyuyan hayalet hücreler tespit edildi. Hayalet hücrelerin ortaya çıkarılmaması için her türlü önlemi alan FETÖ’nün bu kişileri ne için neden gizli tuttuğu araştırılıyor. Kripto üyeler kritik noktalarda, emniyet, istihbarat, belediye, siyasi konumlarda yer alıyor. Kripto FETÖ üyelerinin deşifre edilmesi sürdükçe soruşturmanın derinleşeceği ifade edildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Sendika ve bankAsya hesabından ihraç edilenler cimereka cumhurbaşkanlığı sitesinden yazın reis mağduriyeti bilirse ihraç kalkar

    • mağdur olanlar tek tek cumhurbaşkanlığına mı yazacak? Hukuk devletinde biraz garip değil mi adalet işlerini yürütsün diye adalet bakanlığımız yok mu? Eğer mağduriyetleri çözemiyorsa kaldıralım ,bu konuda binlerce mağduriyet dilekcesini cumhurbaşkanlığı incelesin karara bağlasın..cumhurbaşkanlığına da yazık devletin diğer kurumlarının sorumluluğunu ve iş yükünü cumhurbaşkanının üzerine yıkmak haksızlık olur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM