FETÖ’nün gizli programları ByLock, Kakao Talk, Eagle, şifreli Tango benzeri program

FETÖ/PDY soruşturmasında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. FETÖ bağlantılı kişinin itiraflarında üyelerin kendi aralarında iletişimini sağlayan özel programların olduğu ortaya çıktı.

FETÖ’nün gizli programları ByLock, Kakao Talk, Eagle, şifreli Tango benzeri program

FETÖ’nün gizli programları ByLock, Kakao Talk, Eagle, şifreli Tango benzeri program

Şu ana kadar gündeme gelen program olan ByLock uygulaması haricinde örgütün çeşitli programları da kullandığı ortaya çıktı. FETÖ soruşturmasında örgüt hiyerarşisinde farklı programların olduğu tespit edildi. Kamuda ByLock uygulaması son dönemde en çok dile getirilen FETÖ iletişim programı olarak bilinse de Eagle uygulaması, Kakao Talk uygulaması ve Tango benzeri şifreli bir uygulamanın da örgütte aktif kullanıldığı tespit edildi.

ÖRGÜT ÖNCE KAKAO TALK SONRA ŞİFRELİ PROGRAM YÜKLEDİ

FETÖ soruşturmasında Kilis’te ifade veren bir dernek yöneticisi telefonuna örgüt ağbileri tarafından Kakao Talk uygulamasının yüklendiğini açıkladı. 17-25 Aralık sürecinden sonra ise telefonuna Eagle uygulamasının yüklendiğini belirten tutuklu dernek yöneticisi, 15 Temmuz darbesinden sonra ise telefonuna bluetooth aracılığı ile özel şfireli bir programın yüklendiğini belirtti. Programla birlikte programı silecek bir uygulamanın daha yüklendiğini açıklayan kişi, darbeden sonra evine gelen FETÖ üyesinin tedbir amaçlı program değişikliğine gidildiğini vurguladığını da belirtti. Evine gelen kişinin kendisine artık kullanılacak programın bu olduğunu belirttiklerini, tehlike anında silme uygulaması ile tüm verilerin imha edileceğini ifade ettiğini vurguladı.

TANGO İLE AYNI AMA ŞİFRELİ

Telefonuna yüklenen uygulamanın Tango uygulaması ile benzer olduğunu belirten kişi, programın özel yüklendiğini şifre ile de aktif hale getirildiğini açıkladı. Darbe girişiminden bir ay sonra evine FETÖ üyesi olduğunu söyleyen bir kişinin geldiğini, onu ağbilerin yolladığını, benle görüşeceğini söyledi. Uzun süredir cemaat yapılanmasından uzak durduğunu belirten tutuklu dernek yöneticisi, evine gelen kişinin ifadesine göre kendisini tekrar hizmet yapısında görmek istedikleri için telefonuna programın yüklendiğini vurguladı.

FETÖ’NÜN SON PROGRAMI!

Telefonuma yüklediği programın cemaatin son programı olduğunu, tehlikeli bir anda istediğim zaman tüm verileri silebileceğimi, programın kurulumu bittikten sonra ise benle iletişime geçileceğini belirtti. İfadelerini kullanan kişi, korktuğu için programı telefonuna kurdurduğunu ama şifre girerek aktif hale getirmediğini ifade etti. Görsel olarak, simge olarak Tango ile aynı olan bu programı aktif etmediğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Sayin editör sizden ricam hani suçsuz olanlar dönecek diyorsunuz ya, suçun tanımını yapan, tarih sıralamasına göre ne hangi tarihte yapılınca suçtur. Edinmiş olduğunuz bilgilere göre bir yazı kaleme alabilirmisiniz. Çünki bazı illerde bankasyadan kredi çekmek suçken bazilarinda suç değil. Geri dönüşler hangi suçlari kapsamayacak ya da kapsayacak.

  2. çözüldüğü iddia edilen 215 bin bylok kullanıcı listeleri açıklanmalı,yaptıkları mesajlaşmalar savcılara sunulmalıdır.Bu mesajı yazan şahıs gariban bir memur olduğu için savunma imkanı verilmeden iftira ile açığa alınmış beklemektedir.

  3. İdari veya adli hiçbir soruşturma gerçek kullanıcı tespiti yapmayı es geçmemeli çıkan sonuca göre muamele edilmelidir..Arada yanan masumların vebali ödenemez.Bizim korkumuz yok..14ekimde alınan 2400 ün sorunuda budur. Korkumda, şüphemde yoktur.Bu montaj ve hatalarla dolu liste ciddi taramadan geçirilmelidir. Suçlu varsa Allah nezdinde de devlet nezdinde de cezasını çekmelidir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM