FETÖ’nün ilahiyat sorumlusu olan öğretmen gözaltına alındı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında Niğde’de yakalanan kişinin örgütün ilahiyat imamı olduğu belirtildi. Yakalanan FETÖ’nün ilahiyat imamının öğretmen olduğu açıklandı.

FETÖ’nün ilahiyat sorumlusu olan öğretmen gözaltına alındı

FETÖ’nün ilahiyat sorumlusu olan öğretmen gözaltına alındı

Gözaltına alınan öğretmenin Niğde’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptığı FETÖ soruşturması kapsamında ise geçtiğimiz haftalarda açığa alındığı belirtildi. Yakalanan Din Kültürü öğretmeni İlahiyat imamının Bayburt, Trabzon ve Ağrı’da bulunan ilahiyat fakültelerinin öğretim görevlilerinden sorumlu ağbi yani imamları olduğu açıklandı.

28 yaşında olduğu belirtilen öğretmenin geçen yıl atama yolu ile Niğde’de göreve başladığı ifade edilirken, Niğde Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından ikametgah adresinde gözaltına alınan öğretmenin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yapılan soruşturmalarda açığa alındığı belirtildi. Örgütün son dönemde yakalanan imamlarının öğretmen ağırlıklı çıkması FETÖ’nün MEB personellerine önem verdiği, bu konuda hassas olduğu konusunda yeni iddiaları da gündeme getirdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’da birkaç defa meslekten ihraç edilen öğretmenlerin fazlalığı konusunda kendisine yöneltilen eleştirilerde imamların öğretmen olduğu yönünde açıklama yapmıştı. Yılmaz TBMM’de yaptığı açıklamada ise TSK’nın imamının dahi öğretmen olduğu yönünde beyanda bulunmuştu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

18 yorum

 1. En başta yöneticilerimizin bu genelleme yapan ve suçlayıcı üslubu değiştirmesi gerek,bugün Cumhurbaşkanımız hâlâ ihraç edilen herkes için virüs, mikrop diyorsa kuru da yanar yaş da yanar..iyi ki Allah var.

 2. Fetö yüzbin den fazla elemanına bylok vb program yüklemiş, hususi! Dediklerine onu da yüklenmemiş. biz kendimizi nasıl savunacagiz? bylok vb program yok, hakkımızda hukuki işlem de yok. İstifa ettiğim sendika mi nedir? Onu da bilemiyorum. Tek ve etkili müracaat Rabbime yalvarıyorum benim hain olmadığımı sen biliyorsun. Senin gücün her şeye yeter. Bana hain muamelesi yapanlara hakkımı helal etmiyorum.

 3. Bak gördünüz mü o da öğretmen çıktı,zaten bu öğretmen milletine hiç güven olmaz.Bu atılanların hepsi zaten imam abi abla dayı gibi birçok akrabalık sıfatlarıyla süslenmiş kişiler.Eee biz ölelim o zaman suçluymuşuz.

  • Adalet güçlülerin iki dudağından çıkacak söze kalınca bu şekilde başlık normaldir.cok görememek lazım. Birgün o adalet herkese lazım olacaktır. Allahım adildir..

 4. Açıkta mıymış bu imam?? Biz niye ihraç edildik o zaman?? AA pardon ya,sendikaya üye olup istifa etmiştik,bankada hesap yoktu,bylock yoktu,okula gitmiş olan çocuk yoktu…Başlık da harika.”O da öğretmen çıktı.”

 5. Anlayamadığım için soruyorum; İlahiyat fakültesinin sorumlusu asker çıksa, siyasetsi çıksa tüm askerler, siyasitçiler fetöcü mü ilan edilecek? Yakalanan öğretmen dinkültürü öğretmeni doğal olarak ilahiyat okumuş, dini bilgisi de vardır o yüzden oraya sorumlu yapmışlar. Gerçekten suçu olan, vatan hainliği yapan, darbeden haberi olan ve bunu bildiği halde söylemeyen kim varsa cezasını çeksin ama hiçbirşeyden haberi olmayan safhane duygularla kandırılan kişileride inşallah bir an önce görevine iade edilir. Rusya Büyükelçisini öldürme eylemini veya Reina eylemini bir öğretmen gerçekleştirseydi o zaman herkes gibi bizde şaşırırdık ne oluyor diye. Öğretmen olan birisinin bir yerde sorumlu olarak tutulması anormel bir durum değil bilgisinden istifade edilmiştir, Ama bir öğretmen hainlik yapıyorsa, insanları suça teşvik ediyorsa o zaman cezasını fazlası ile çeksin. Devletimiz çok mu aciz kalıyor suçlu ile suçsuzu ayırt etmekte kesinlikle katılmıyorum. Sadece araştırılmıyor, kimsenin seside çıkmıyor hayat gayet normal seyrinde devam ediyor. Zaten gariban anadolu insanı safhane duyguların kurbanı olmuş, sudan çıkmış balığa dönmüş. bağırmayı bırak konuşmaktan korkar olmuş. Bananecilik hakim olmuş. insanlar haklılığını anlatmaktan korkar hale gelmiş. Haklı olduğumuza inananlar dahi ne yapabilirim haklısın ama demeye başlamış. HAKLI OLMAK YETMİYOR Kİ.BİR DAVA PEŞİNDE KOŞSAM ÜZÜLMEM BİR DAVAM VARDI BU DAVA İÇİN BAŞIM FEDA DER KENARA ÇIKARIM. AMA BİR HİÇ UĞRUNA İHRAÇ OLMAKTA İSTER İSTEMEZ ÜZÜYOR.

 6. Beş ayı geçti hala acikdayim. Hala arastiriliyorum herhalde. Dönme umudu beklerken böyle haberler gelince umudumu kaybediyorum. Sayın editör açıkta bekleyenlerle ilgili bir bilginiz varsa lutfen paylasin.

 7. Gerçek suçlular yakalaninca seviniyorum masumlar ortaya çıkacak diye ama bu kişiler öğretmen çıkınca herkesi aynı kefeye koyanlarin ekmeğine yağ sürülüyor. Karamsar bir ruh hali geliyor ümidim azalıyor.672sayili khk meclisten geçti mi bilgisi olan var mı

 8. Tamam vicdanlar rahat etsin artık bu da öğretmen çıktı bu da binlerce öğretmenin ihracini haklı çıkarmak için yetmez mi! !!! Delile ne havet !Allahım sen yardım et

 9. Ihrac edilen personelin otuz bini ogretmen.Simdi bu otuz bin ogretmen kac kisiye imamlik yapiyo?Her bir askere kac imam düşüyor?Yapmayin Allah askina.Ben yalnizca ogrencilerime öğretmenlik yaptim.Bunca ihrac imamlar ogretmenle aciklanabilir mi?Hem imam diye gözaltına alinan sahis ihrac bile edilmemis.Bense 1 eylulde sorgusuz sualsiz irac edildim.Gercek sucluyla sucsuzu ayirmak ancak hakkaniyetli bir sorusturma ile olur.Bir insani vatan haini ilan etmek icin istifa edilmis bir sendika uyeliginden cok daha fazlasina ihtiyac yok mu?Tam da bu yuzden hayatim boyunca bu yapinin icinda hiçbir zaman olmadigim icin madurum masumum adina her ne derseniz.Imamlarin ogretmen olmasi bu gercegi ortadan kaldirmaz…

 10. Askeri.polisi .kisileri organize eden ogretmenler ile benim gibi bankasya kredi karti borcu icin bankasyaya 1000 tl gonderen ogretmeni ayni kefeye koymayin.neymis bankasyaya para gondermis.faizli bankaya 1 tl faiz kazandirmamak icin borcumuzu bankasyaya gondererek odedik.sonuc ihrac.adalet istiyorum.kimin mi?
  ALLAH’IN.
  SANA HAVALE EDIYORUM YA RAB.

 11. İmamları öğretmen diye ihraç olan öğretmenlerden hepsi fetöcü değil.imamlar en ağır şekilde cezalandırılırsın.ama masum insanlar geri dönsün.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM