FETÖ’nün özel elamanlarına Gülen talimatı ile haftalık 25 bin lira maaş

FETÖ soruşturmasında elde edilen bilgilere göre örgütün önemli isimleri arasında yer alan ve örgüte hizmet edenlere Fethulla Gülen talimatı ile kesenin ağzı açılmış. Hususiler olarak adlandırılan kişilere örgüt tarafından haftalık 25 bin lira para ödendiği ifade edildi.

FETÖ’nün özel elamanlarına Gülen talimatı ile haftalık 25 bin lira maaş

FETÖ’nün özel elamanlarına Gülen talimatı ile haftalık 25 bin lira maaş

FETÖ içerisinde görev yapan ve devletin kritik noktalarında çalışanların örgütten haftalık belirli miktarlarda para aldığı belirtildi. FETÖ’nün Emniyet, MİT, TSK, yargı içerisindeki elamanlarına hususi olarak adlandırdığı, hususi olan kişilere ise haftalık 25 bin lira ödeme yaptıkları ortaya çıktı. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında İzmir’de yürütülen soruşturmada FETÖ lideri Fethullah Gülen’in yeğeni ve soruşturmanın bir numaralı sanığı olan aynı zamanda da FETÖ’nün Türkiye’de bulunan okullarının ve dershanelerinin sorumlusu olan Mehmet Mezher Gülen’de sanıkların aralarında bulunuyor.

HER HAFTA 25 BİN LİRA

FETÖ lideri Gülen tarafından ‘hususi’ler için bizzat ödeme talimatı verdiği belirtildi. TSK ve MİT içerisindeki hususilerin Gülen’in talimatı tarafından il imamlarının takip ettiğini, hususilerin sürekli takip edildiğini ayrıca Gülen’in hususilere ödenecek haftalık ücret konusunda ise hassas davrandığı açıklandı. Örgüt içerisinde maddi olarak yaşanacak sıkıntıların kesinlikle bu ödemelere yansıtılmadığı, mali olarak yaşanan krizlerde dahi hususilere haftalık 25 bin lira ödeme yapıldığı vurgulanırken, Gülen tarafından verilen talimata göre hususilerin paralarını ödemek için ağbilerin ve imamların gerekirse evlerini arabalarını satmaları istendiği açıklandı.

İzmir’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında ifade veren gizli tanığın yaptığı bu açıklamalara göre örgüte hizmet eden hususilerin aylık hiç aksama olmadan 100 bin lira para aldıkları ortaya çıktı. Ayrıca hususilerin yol masrafları ve diğer masraflarının olması durumunda ise bunların örgüt tarafından karşılandığı gizli tanığın verdiği bilgiler arasında yer aldı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. herkes yükünü yüklenmiş milleti soymuş bizim gibi saftirikler vatan haini ilan edildi..bizim niye bu olup bitenlerden haberimiz yok kapalı kapılar arkasında neler dönüyor…fetönün planı başını yaktı bize çamur atanların planlarıda er yada geç ortaya çıkacaktır YA ALLAH YA MUHAMMET YA SABIR YA SELAMET….

  2. Bu haberleri duydukça daha çok üzülüyorum yazık Anadolumun gariban insanına, burs verirken, kurban bağışlarken bir hayır yapıyorum Allah’ın rızasını kazanıyorum diye seviniyordu. Nerde bilsin bu hainlere aylık 100binlira maaş verildiğini. işin en kötü tarafıda kurban, burs parasını yiyenler gününü gün ederken hiç bir şeyden haberi olmayan safhane duygularla Kurbanı besleyen kişiler işinden oldu. hasbel kader bu yapıya allah rızası için hizmet edenler daha çok harcandı. Devleti karıştırmak isteyenler, devlet düşmanları uyanık delil ve belge bırakmadılar gariban insanları mayın dedektörü gibi ortaya sürdüler birçoğuda mayına bastı bilmeden.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM