FETÖ’nün uyuyan hücreleri var, B planı için deşifre olmayanlar var

Türk Silahlı Kuvvelerinde yıllardır görev yapan subay itirafçı olarak savcılığa ifade verdi. Subay tarafından verilen ifade içerisinde kripto FETÖ üyeleri ve uyuyan hücreler dikkat çekti.

FETÖ’nün uyuyan hücreleri var, B planı için deşifre olmayanlar var

FETÖ’nün uyuyan hücreleri var, B planı için deşifre olmayanlar var

FETÖ soruşturmasında itiraflar gelmeye devam ediyor. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada itirafçı olan ve FETÖ bağlantılarını anlatan üst düzey bir subay, FETÖ’nün B planı olduğunu belirtti. Kendisinin özel olarak yetiştirildiğini, şu ana kadar herhangi bir emir almadığını ifade eden itirafçı subay, deşifre olmadığını, deşifre olmamasında ise farklı bir planlarının olduğunun altını çizdi.

İTİRAFÇI OLDU

Gizli tanık olarak savcılığa başvuran ve bildiği her şeyi anlatan muvazzaf subay itirafçı oldu. Üst düzey görevde olan subayın ifadelerinde FETÖ’nün uyuyan hücrelerinin olduğuna işaret edilirken, kripto subayların olduğu belirtildi. Rus diplomatın öldürülmesinden ardından yürütülen kripto FETÖ soruşturmasında yaşanan son gelişme kripto hücrelerin tehlikesini bir kez daha ortaya çıkarmış oldu.

KRİPTO SUBAY VE PERSONEL VAR

Savcılığa verilen ifadede kripto subayların TSK içerisinde olduğunu belirten itirafçı subay, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer edinmiş kripto olan subay kademesinde yer alan personellerin bulunduğunu açıkladı. Uyuyan hücrelerin de olabileceğine değinen itirafçı, kendisi gibi FETÖ tarafından yetiştirilmiş ancak şu ana kadar bir görev verilmemiş kişilerin olabileceğini açıkladı.

IŞIK EVLERİNDE BÜYÜDÜM

Takvim’den Ceylan Torlak’ın haberine göre itirafçı subay, ortaokul döneminden itibaren ışık evlerinde büyüdüğünü, üniversite öğrencisi olan ev ağbileri tarafından çalıştırıldıklarını söyledi. Gülen cemaati sayesinde para vermeden dershaneye gittiğini, kurs desteği aldığını belirten subay ağbilerin istemesi üzerine ortaokuldan sonra askeriye içerisinde yer aldığını vurguladı. Cemaatin istemesi üzerine askeri liseye girdiğini belirten itirafçı, o yıldan itibaren TSK’da çeşitli görevlerde subay olarak görev aldığını ifade etti.

CEMAAT BİZİ KULLANMIŞ

15 Temmuz’dan sonra cemaatin kendisi gibi yetiştirdiği kişileri kullandığını anladığını ifade eden itirafçı subay, FETÖ hakkında, yetiştirilme süreci konusunda tüm bildiklerini ülkesi için anlatacağını açıkladı. İtirafçı subay FETÖ tarafından 15 Temmuz öncesinde ya da 15 Temmuz sonrasında şu ana kadar kendisi ile iletişim kurulmadığını belirtirken, kendisinin FETÖ’nün B planı için deşifre edilmediğini düşündüğünü belirtti. Darbe girişiminde kendisine herhangi bir görev verilmemesi hususuna dikkat çeken itirafçı subay, kendisi gibi özel yetiştirilmiş bir kişinin geride bırakılmasının farklı amaçları olduğunu gösterdiğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM