Fuat Avni’nin kim olduğu ortaya çıktı, işte açıklanan Fuat Avni’nin kimliği

Uzun süre basında Fuat Avni için çeşitli kişiler öne sürüldü. Fuat Avni’nin kimliği için ilk başlarda Emre Uslu adı ön plana çıkartıldı. Daha sonra ise darbe girişiminin ardından Fuat Avni’nin gerçek kimliğini ortaya çıkarmak adına soruşturmalar hız kazandı.

Fuat Avni’nin kim olduğu ortaya çıktı, işte açıklanan Fuat Avni’nin kimliği

Fuat Avni’nin kim olduğu ortaya çıktı, işte açıklanan Fuat Avni’nin kimliği

FETÖ soruşturmasında örgütün sosyal medya kısmı ile ilgili savcılık tarafından yapılan inceleme ve soruşturmada Fuat Avni adlı twitter kullanıcısı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY’nin basın ve medya yapılanması hakkındaki soruşturmanın birinci aşaması tamamlandı.

DEŞİFRE EDİLDİ

Fuat Avni’nin kimliği deşifre edilerek bulundu. Haberdar adlı internet sitesinin genel yayın yönetmeni olan Said Sefa’nın gerçek Fuat Avni olduğu açıklandı. Fuat Avni twitter hesabının ilk açıldığında Muhammed Said Solak ismi ile açıldığı belirtilen Sabah’ın haberinde, daha sonra ise Muhammed Said Solak adlı hesabın isminin değiştirilerek Fuat Avni yapıldığı belirtildi. Muhammed Said Solak isimli kişinin de daha sonradan mahkeme kararı ile ismini Said Solak olarak değiştirdiği tespit edildi.

BİLİRKİŞİ UZMANLARI TESPİT ETTİ

Fuat Avni isimli hesaptan atılan mesajların kullanım dili ve seçilen sözcüklerin yapısı bilirkişi uzmanları tarafından da incelendi. İncelemelerde iki sözcük çok ön plana çıktı. Yapılan incelemelerde dikkat çeken “Korkma titre” ve “Kaybedenlerdensiniz” sözcüklerinin Said Sefa adlı kişinin üslubuna, yazım ve söylem dili ile örtüştüğü tespit edildi.

BİR KİŞİ DEĞİL BİRÇOK KULLANICI VARDI

Hesabın sadece Said Seda tarafından yönetilmediği belirtilirken, örgütün üst seviyesinde yer lan birçok kişinin de bu hesaba giriş yaptığı belirtildi. Fuat Aavni kim sorusunun cevabı da direkt olarak FETÖ olmuş oldu.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM