Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu, Osman Aşkın Bak kimdir?

Yeni kabinede Gençlik Bakanlığında görev değişikliği oldu. Akif Çağatay Kılıç Gençlik ve Spor Bakanlığını görevini Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak’a bıraktı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu, Osman Aşkın Bak kimdir?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu, Osman Aşkın Bak kimdir?

Osman Aşkın Bak yeni Gençlik ve Spor Bakanı oldu. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni Bakanlar Kurulu listesinde Osman Aşkın Bak’da yer aldı.  İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü genel sekreterliği, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı görevlerinde de bulunan Aşkın Bak yeni kabinede Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapacak.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI DEĞİŞTİ

Yeni kabine listesi içerisinde değişen Bakanlar arasında Gençlik ve Spor Bakanı’da yer aldı. Bakan Akif Çağatay Kılıç kabine dışı kaldı. Akif Çağatay Kılıç’tan boşalan Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine AK Parti Rize Milletvekili olan ve çeşitli spor alanlarda yöneticilik geçmişine sahip Osman Aşkın Bak getirildi. Yeni Gençlik Bakanı Osman Aşkın Bak kabinede yer aldı.

OSMAN AŞIK BAK ÖZGEÇMİŞİ

Osman Aşkın Bak kimdir? 11 Ekim 1966 tarihinde İstanbul Üsküdar’da doğan Bak, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu. Makine Mühendisi, öğretim üyesi ve yönetici olarak çeşitli kurumlarda görev yaptı. Nottingham Üniversitesinde İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Programında doktorasını tamamlayan Osman Aşkın Bak çeşitli spor kulüplerinde genel sekreterlik ve başkanlık görevleri ile federasyonlarda yönetim kurulu üyeliği, kurul üyeliği, genel kurul delegeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu. Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanlığı görevini de yürüten Ak Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, evli ve dört çocuk babasıdır. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan yeni kabine açıklamasına göre yeni Gençlik ve Spor Bakanı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak oldu.

Başbakan tarafından yapılan yeni Bakanlar Kurulu açıklaması;

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM